گفتگوی تلفنی پامپئو و همتای فرانسوی درباره کرونا و ایران

به گزارش واندر هنگر، وزرای امور خارجه آمریکا و فرانسه به صورت تلفنی در مورد موضوعاتی از قبیل همکاری های دوجانبه برای مقابله با کرونا و همچنین مسائل مرتبط با ایران مصاحبه کردند.

گفتگوی تلفنی پامپئو و همتای فرانسوی درباره کرونا و ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در پیامی توئیتری گفت که با همتای فرانسوی خود ژان ایو لودریان درباره همکاری های دوجانبه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و آنچه جوابگو کردن ایران در قبال اقداماتش خواند، تبادل نظر نموده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: خوشحالم که امروز با ژان ایو لودریان [وزیر خارجه فرانسه] تماسی داشتم تا واکنش های ترنس آتلانتیک [آمریکا و کشورهای اروپایی] به کووید 19 را هماهنگ کنیم. ما همکاری نزدیکی با فرانسه به منظور تقویت همکاری ها در ناتو، حمایت از ثبات در خاورمیانه و جوابگو کردن ایران در قبال اقداماتش داریم.

مایک پامپئو هفته گذشته پس از موفقیت ایران در پرتاب ماهواره نظامی نور به مدار 425کیلومتری زمین مدعی شد که این اقدام ایران مغایر با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است و ایران باید در قبال این اقدام خود جوابگو باشد.

اواخر روز گذشته نیویورک تایمز گزارش داد، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا میخواهد با استفاده از یکی از بندهای توافق هسته ای برجام، تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید و یا شورای امنیت سازمان ملل متحد را به اعمال تحریم هایی دیگر علیه ایران وادار کند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته طرح وزیر امور خارجه آمریکا بر کوشش برای پیشبرد یک استدلال حقوقی مبنی بر اینکه آمریکا علی رغم خروج از برجام همچنان یکی از طرف های مشارکت کننده در این توافق چندجانبه است، راسخ است.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 948

به "گفتگوی تلفنی پامپئو و همتای فرانسوی درباره کرونا و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی پامپئو و همتای فرانسوی درباره کرونا و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید