کمیسیون آموزش مجلس با تجمیع دانشگاه ها مخالفت کرد

به گزارش واندر هنگر، عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی از مخالفت اعضای این کمیسیون با تجمیع دانشگاه ها که وزارت علوم به دنبال عملیاتی کردن آن بود اطلاع داد.

کمیسیون آموزش مجلس با تجمیع دانشگاه ها مخالفت کرد

به گزارش خبرنگاران مازندران رضا حاجی پور در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه تخصصی فناوری نوین شهرستان آمل اضافه نمود: متأسفانه وزارت علوم، بدون اطلاع و ارائه طرح و یا لایحه ای با مجوزی که از شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته بود، خواهان تجمیع دانشگاه های سراسر کشور شده بود.

وی در شرح این اقدام وزارت علوم در تجمیع دانشگاه ها افزود، به طور میانگین دریک استان چند واحد دانشگاهی مستقل کاری و عملکردی اقتصادی زیرمجموعه وزارت علوم فعالیت می نمایند که وزارت علوم، تحقیقات و آموزش عالی کشور در توجیه کاری خود خواهان تجمیع همه این واحدهای دانشگاهی زیر مجموعه یکی از دانشگاه های مراکز استان ها شد.

حاجی پور که نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی هست، به وجود 64 واحد دانشگاه معتبر دولتی در کشور اشاره نمود و گفت، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی به طور جدی مخالفت خودش را اعلام نموده و دلایل مخالفت خود را نیز به وزیر علوم در کمیسیون و نیز صحن علنی مجلس نیز اظهار داشت.

وی افزود، که کمیسیون آموزش مجلس همچنان تاکید زیادی به مستقل بودن دانشگاه ها در هر شهرستان که زیر نظر وزارت علوم هست دارد به صورت مستقل و متمرکز درهمان شهرستان مدیریت و به فعالیت خودش ادامه دهد.

آمل میزبان اعضای کمیسیون آموزش مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، همچنین از برگزاری دومین نشست دوره ای اعضای این کمیسیون در ماه های آینده به میزبانی مازندران در شهرستان آمل اطلاع داد.

حاجی پور ادامه داد، نخستین جلسه استانی این کمیسیون در مشهد مقدس برگزار و در خاتمه همان جلسه میزبانی شهرستان آمل مطرح که مورد موافقت نهاده شد.

وی با بیان اینکه مقدمات برگزاری این جلسه و نیز شرایط آن در شهرستان آمل در حال اجرا هست، توضیح داد، جلسه استانی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس و اعضای این کمیسیون، وزرا و معاون وزرای علوم، تحقیقات و آموزش عالی کشور و وزارت آموزش و پرورش و نیز مسئولان اجرایی استان برگزار خواهد شد که قطعاً برای توسعه و ارتقای آموزشی وعلمی مازندران وشهرستان آمل تأثیرگذار خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1646

به "کمیسیون آموزش مجلس با تجمیع دانشگاه ها مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون آموزش مجلس با تجمیع دانشگاه ها مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید