کشته شدن بیش از 130 مهاجر پس از اخراج از آمریکا

به گزارش واندر هنگر، دیدبان حقوق بشر از کشته شدن بیش از 130 مهاجر السالوادوری پس از اخراج از آمریکا خبر داده است.

کشته شدن بیش از 130 مهاجر پس از اخراج از آمریکا

به گزارش گروه بین الملل واندر هنگر به نقل از رویترز، دیدبان حقوق بشر روز چهارشنبه اظهار داشت: بیش از 130 مهاجر السالوادوری از سال 2013 میلادی پس از اخراج و دیپورت از آمریکا کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، دیدبان حقوق بشر ضمن انتقاد از سیاست های سختگیرانه دولت ترامپ در قبال مهاجران خارجی، اظهار داشت: از سال 2013 میلادی تا به امروز بیش از 130 مهاجر السالوادوری که توسط آمریکا اخراج شده اند، جان خود را از دست داده اند.

دیدبان حقوق بشر بیش از 138 مورد از قتل مهاجران السالوادوری را پس از اخراج از آمریکا ثبت نموده است. تعداد مهاجران کشته شده احتمالا بسیار بیشتر از این رقم است ولی هیچ گونه آمار رسمی وجود ندارد.

دیدبان حقوق بشر همچنین بیش از 70 مورد از السالوادوری های اخراج شده را ثبت نموده است که پس از اخراج از آمریکا با خشونت جنسی، شکنجه و سایر آزار و اذیت ها روبرو شده یا به طور کلی ناپدید شده اند.

دولت ترامپ سیاست های سختگیرانه ای را علیه مهاجران کشورهای آمریکای مرکزی اتخاذ نموده و هزاران مهاجر را مجبور به توقف در مکزیک تا درباره شرایط آنها تصمیم گیری کند.

مقابله با مهاجران خارجی یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی ترامپ بوده است.

دیدبان حقوق بشر نوشت: در شرایطی که سیاست های مهاجرت و پناهندگی در آمریکا تشدید شده است و مسائل امنیتی در السالوادور نیز بدتر از قبل است، ایالات متحده بارها در تعهداتش برای حفاظت از مهاجران السالوادوری اخراج شده، کوتاهی و این تعهدات را نقض نموده است.

این گزارش، گروه های تبهکار و گنگستری السالوادور را عامل اصلی هدف قراردادن مهاجران اخراج شده معرفی نموده است. دولت السالوادور نیز به خاطر ناکامی در محافظت از این افراد، گناهکار شناخته شده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای بدون اشاره مستقیم به گزارش دیدبان حقوق بشر اظهار داشت: آمریکا کشور قوانین است. اگر شما به مرزهای ما برسید باید در مکزیک منتظر بمانید تا زمانی که روندهای قانونی شما در دادگاه ها خاتمه یابد. اگر شما زمینه های قانونی برای مهاجرت و پناهندگی در آمریکا را نداشته باشید، این فرصت را خواهید داشت تا در یک کشور دیگر پناهنده شوید یا سریعا به کشور خود بازگردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 771

به "کشته شدن بیش از 130 مهاجر پس از اخراج از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن بیش از 130 مهاجر پس از اخراج از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید