مشتاقم ببینم جمهوری خواهان درباره استیضاح ترامپ چه می کنند

به گزارش واندر هنگر، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای گفت مشتاق است ببیند جمهوری خواهان درباره استیضاح ترامپ چه خواهند کرد.

مشتاقم ببینم جمهوری خواهان درباره استیضاح ترامپ چه می کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طی هفته های گذشته تلاش کرده تا درباره دادگاه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا سکوت اختیار کند و قضاوت درباره ترامپ را بر عهده سناتور ها بگذارد.

البته بایدن در اظهارنظری نادر درباره استیضاح ترامپ، گفت که مشتاق است تا ببیند سناتور های جمهوری خواه درباره دادگاه استیضاح چگونه عمل خواهند کرد و آیا برخواهند خواست.

بایدن که با سی ان ان مصاحبه می کرد، گفت: من فقط مشتاق هستم که ببینم دوستان جمهوری خواه من چه کاری انجام می دهند و آیا آن ها برخواهند خواست.

ششم ژانویه (17 دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ، اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

به طور معمول جلسات استیضاح برای برکناری فردِ در قدرت برگزار می شود، اما با توجه به این که دوره ریاست جمهوری ترامپ بیستم ژانویه پایان یافت و او مجبور به ترک کاخ سفید شد، مساله محوری این جلسات تاثیری است که بر آینده سیاسی وی خواهند داشت و هدف، پایان دادن به حیات سیاسی ترامپ برای همیشه است.

چنانچه ترامپ مجرم شناخته شود تا ابد از احراز سمت های دولتی محروم خواهد شد. این در حالی است که او بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری، چند بار گفت که قصد دارد برای انتخابات سال 2024 بار دیگر به عنوان نامزد وارد کارزار انتخابات شود. ترامپ در آخرین سخنرانی اش چند ساعت قبل از ترک کاخ سفید گفت که به شکلی به قدرت بازخواهد گشت.

موفقیت استیضاح ترامپ در مجلس سنا نیازمند کسب رأی موافق دست کم دو سوم سناتور ها (67 سناتور) است و این به معنی آن است که دست کم 17 سناتور هم حزبی او برای محاکمه ترامپ باید با دموکرات ها همراه شوند.

از آنجا که این طرح مخالفان زیادی در میان سناتور های جمهوری خواه دارد بعید است که محاکمه ترامپ در مجلس سنا به تصویب برسد. برخی از کنندگان جمهوری خواه در روز های گذشته با این استدلال که پیشبرد طرح استیضاح ترامپ در مجلس سنا تفرقه ها در آمریکا را بیشتر می کند، با آن مخالفت کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1464

به "مشتاقم ببینم جمهوری خواهان درباره استیضاح ترامپ چه می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشتاقم ببینم جمهوری خواهان درباره استیضاح ترامپ چه می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید