چگونه ترفیع بگیریم؟

به گزارش واندر هنگر، برای هر ترفیع و پاداشی باید ذهنیت مدیرتان را تغییر دهید

مسلما هر کسی قصد دارد در کارش پیشرفت کند و ترفیع بگیرد، اما این را باید بدانید اگر در دوران کاریتان همواره به موقع برسید، همه وظایفتان را بدرستی انجام دهید، هیچوقت مرخصی نگیرید، ممکن است خیلی کم یا هیچ وقت ترفیع نگیرید. اما چرا؟

چگونه ترفیع بگیریم؟

جوابش خیلی راحت است. شما برای انجام وظایفی که بهتان محول شده و برآورده کردن انتظارات مدیرتان هیچ وقت ترفیع نمیگیرید. حتی با اینکه تمام کوششتان را به کار بسته اید و شاید از خودگذشتگی نموده باشید. در نهایت به شما به گونه ای نگاه می گردد که دارد وظایفش را انجام می دهد. در ادامه برای گرفتن ترفیع در کارتان با خبرنگاران همراه باشید.

افرادی که در شغلشان راستا موفقی را طی می نمایند، هیچ گاه چنین قضاوتی در خصوصشان نشده است. راه پیشرفت در کسب وکار و گرفتن حقوق بیشتر و ترفیع، این است که با اضافه کردن به ارزش خود، مطمئن شوید کارهایی که انجام می دهید، ارزش بسیار بالاتری نسبت به حقوقی که دریافت می کنید دارند. شما می خواهید رشد کنید و به عنوان شخصی دیده شوید که بسیار ارزشمند است، شخصی که سازمان بدون او نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.

هدف شما باید این باشد که انتظارات رئیستان را از خود افزایش دهید. آن قدر زیاد که او احساس کند که چون شما را استخدام نموده، هوشمندترین فرد روی زمین بوده است! این فرایند آن قدر که فکر می کنید سخت نیست. شما باید بتوانید فکر رئیس خود را کشف کنید و بخواهید که ترفیع بگیرید.

فراتر از انتظارات عمل کنید

علاوه بر توسعه مهارت های فردی، شما باید در خصوص صنعتی که سازمان شما مشغول به کار در آن است؛ رقبا، آخرین چالش ها و راه های توسعه را نیز بشناسید. توسعه حرفه ای بسیار مهم است؛ چرا باید در این نقطه متوقف شوید؟ اگر شما واقعا بخواهید رئیس خود را ذوق زده کنید، همه چیز در خصوص شرکت و صنعت مربوطه را باید حفظ باشید. برای مثال، اگر در بخش IT کار می کنید، به جای اینکه فقط یک کد نویس حرفه ای باشید، باید برترین روش هایی که در این صنعت استفاده می گردد، بدانید. انتقال دانش شما به دنیای واقعی سازمان، یک راه بسیار عالی برای افزودن ارزش به خود شما است. اگر بدانید کارتان را چطور باید انجام دهید، یعنی شما می دانید چرا به چنین کاری مشغول هستید و چرا کار شما مهم است.

به جای حاضرجوابی، خودتان سؤال ایجاد کنید

این حس خوبی است که به سؤالات رئیس خود در جلسات پاسخ سریع بدهید؛ ولی اگر واقعا می خواهید رئیس خود را به وجد آورید، باید خودتان سؤال ایجاد کنید. پیش بینی کنید که در خصوص چه چیزی نگرانی هایی دارد و به طور پیوسته به او اطلاعاتی در این مورد بدهید. با این روش، زمان و انرژی رئیستان را ذخیره نموده اید و او در واکنش به اشتیاق شما به کار، قدرددانتان خواهد بود.

قبل از اینکه اشتباهات کشف شوند، خودتان آن ها را پیدا کنید

مسئولیت پذیری یک هنر گمشده است. بسیاری از افراد کوشش می نمایند که اشتباه هایشان را مخفی نگه دارند و از عواقب اعتراف به اشتباهات خود می ترسند. به رئیس خود نشان دهید که از اعتراف به اشتباهات خود نمی ترسید تا او خشنود گردد. اگر اشتباهی می کنید، از رئیستان یک معذرت خواهی ساده کنید و یک راه حل برای آن نشان دهید. بسیار عالی تر خواهد شد اگر بتوانید به او بگویید چه قدم هایی برای جبران این اشتباه برداشته اید. انسان جایزالخطا است. شما به رئیستان نشان می دهید که قابل اطمینان، بسیار فعال و خلاق هستید و این شما را متمایز می نماید. اگر خطایی هم نموده اید، این خطا غیرقابل اجتناب بوده است.

به جای اینکه بخواهید به شما آموزش دهند، خودتان این کار را انجام دهید

معمولا، یک نصیحت که به فرد در کارش می گردد، این است که از رئیس بخواهد او را به کلاس یا کارگاه هایی بفرستد که مهارت هایش توسعه یابد. ولی ما در خصوص یک چیز ساده صحبت نمی کنیم. ما در خصوص ذوق زده شدن رئیستان صحبت می کنیم. خودتان دنبال آموزش خود در وقت آزادتان باشید. احتیاج نیست به کلاس هایی با هزینه بالا بروید، خیلی از دوره های آنلاین هستند که هیچ هزینه ای ندارند یا هزینه ای بسیار پایین دارند. وقتی همه از رئیس می خواهند که آن ها را به کلاس های آموزشی بفرستد، شما با این کارتان به او گفته اید این کار را قبلا خودتان آغاز نموده اید و این علاقه شما بی پاداش نخواهد ماند. شما باعث شده اید که شرکت هزینه اضافه نکند؛ ولی بتواند پیشرفت کند و شما نیز در حین انجام دادن فعالیت های روزانه ، مجموعه مهارت های خود را افزایش داده اید.

منتظر نباشید که به شما کاری را ارجاع بدهند، خودتان کار را بربایید

هر کسی می تواند کاری را که به او گفته شده است، انجام دهد. برای اینکه رئیس خود را ذوق زده کنید، باید بیش فعال باشید. اگر مسئله ای می بینید، آن را حل کنید، اگر می بینید احتیاج به انجام کاری است، آن را انجام دهید. برای افراد تازهی که در سازمان استخدام می شوند، چارچوب چگونگی انجام کار بچینید، از فرایند های کار مستندسازی تهیه کنید و مطمئن شوید که آن ها چطور باید در راستا راهنمایی شوند. کلا کاری کنید که باعث ایجاد تغییر گردد. رئیس ها همواره به دید کارمندان بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهند. نباید فراموش کنید که از دید خود به رئیستان توضیحاتی بدهید. رئیس شما دوست خواهد داشت که ببیند شما فکر می کنید چه چیزی در شرکت از همه مهم تر است. از نظر اخلاقی اصلا خوب نیست که شخص کاری کند تا همکارانش نالایق جلوه نمایند؛ ولی هیچ اشکالی ندارد که شما در پی پیشرفت شخصی خودتان باشید.

با سایر قسمت های شرکت، رابطه ایجاد کنید

خیلی مواقع پیش می آید که قسمت شما در سازمان، احتیاج به یاری سایر بخش ها داشته باشد. یک راه بسیار خوب برای خشنود کردن رئیستان این است که با بخش های دیگر شرکت، رابطه هایی سازنده برقرار کنید. همواره ارتباط شخص با شخص بهتر از ارتباط بخش با بخش بوده است. اگر این جمله را به رئیستان بگویید، او را به وجد آورده اید: چرا نمی گذاری من این کار را برایت انجام دهم؟ من کسی را می شناسم که می تواند این کار را برای ما انجام دهد.

در بحران ها، خونسردی خود را حفظ کنید

بعضی موارد هستند که باعث جلب توجه رئیستان می شوند که یکی از آن ها، توانایی شما در مدیریت طوفان است. این طوفان می تواند مشاجره بین دو نفر، اعتراض افراد به قوانین تازه یا چیزهای دیگری باشد. مطمئن شوید که این مواقع آرام خواهید بود و کنترل احساسات خود را در دست دارید. تحمل بالای شما و توانایی فکر کردن در شرایط بحران، نشان دهنده پتانسیل های ویژه رهبری است.

افرادی که بیشترین پیشرفت را می نمایند، آن هایی هستند که بیشترین ارزش را خلق می نمایند. خلق سود، همه چیز یک کسب وکار است. شما باید کاری کنید که رئیس شرکت بداند از بابت حقوقی که به شما می دهد و زمانی که برای شما صرف می نماید، منفعت های بسیار زیادی دریافت می نماید.

منبع: الی گشت
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1993

به "چگونه ترفیع بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ترفیع بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید