چرا کنترل فشار خون بالا در زمستان سخت است؟

به گزارش واندر هنگر، به نقل از نولج، این تحقیق با توجه به ارتباط بین فشار خون و شرایط مختلف سلامت، حاکی از افزایش فشار خون سیستولیک و کاهش مقدار کنترل آن در ماه های زمستان است.

چرا کنترل فشار خون بالا در زمستان سخت است؟

بر اساس به روزرسانی آماری انجمن قلب آمریکا در سال 2023، تقریبا نیمی از بزرگسالان ایالات متحده از فشار خون بالا رنج می برند، آمار نگران کننده ای که بر اهمیت مدیریت موثر فشار خون تاکید می نماید.

نتایج تحقیقات پیشین نشان داده اند که فشار خون می تواند با فصول مختلف (به ویژه در مقدار گیری سیستولیک)، متفاوت باشد.

هدف از این تحقیق نو معین این مورد بود که آیا کنترل فشار خون، کمتر از 140/90 میلی متر جیوه که در بیماران مبتلا به فشار خون بالا تعریف می گردد، در فصول مختلف فرق دارد یا خیر.

محققان سوابق سلامت الکترونیکی شرکت کنندگان را از ماه جولای 2018 تا ژوئن 2023 از 60هزار و 676 بزرگسال تحت درمان برای فشار خون بالا در 6 مرکز مراقبت های بهداشتی در جنوب شرقی و میانه غرب مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

تغییرات زمستانی در فشار خون

نتایج تحقیق نشان داد که فشار خون سیستولیک در ماه های زمستان به طور میانه تا 1.7 میلی متر جیوه افزایش می یابد بعلاوه کاهش قابل توجهی تا پنج درصد در مقدار کنترل فشار خون در این دوره مشاهده شد.

این تغییرات برای گروه تحقیقاتی به رهبری رابرت بی بارت، با توجه به درجه کمتر تغییرات فشار خون سیستولیک در مقایسه با مطالعات قبلی، شگفت انگیز بود.

یافته ها نشان می دهد که افراد مبتلا به فشار خون بالا می توانند از نظارت مکرر در طول ماه های زمستان بهره مند شوند.

بهبود در فعالیت بدنی و الگوهای تغذیه نیز برای مقابله با اثرات نامطلوب این تغییرات فشار خون فصلی توصیه می گردد.

جهت گیری های تحقیقاتی آینده

محققان پیشنهاد کردند که نتایج تحقیقات آینده می تواند ارتباط بین فراوانی بیماری قلبی و مرگ و میر را با تغییرات فصلی آنالیز کند.

این مورد می تواند بینش عمیق تری در خصوص تاثیر تغییرات فصلی بر سلامت کلی قلب و عروق ارائه دهد.

نتایج ارائه شده در نشست علمی فشارخون 2023 اطلاعات ارزشمندی در خصوص تغییرات فصلی در کنترل فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا ارائه می دهد.

این دانش برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیماران در مدیریت موثرتر فشار خون بالا، به ویژه در ماه های زمستان، بسیار مهم است.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 آذر 1402 بروزرسانی: 14 آذر 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2283

به "چرا کنترل فشار خون بالا در زمستان سخت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کنترل فشار خون بالا در زمستان سخت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید