پایان امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم

به گزارش واندر هنگر، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فرایند برگزاری امتحانات حضوری در پایه های نهم و دوازدهم گفت: امروز، روز آخر برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم است.

پایان امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای محمد محسن بیگی در مراسم اختتامیه جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت که به صورت مستقیم از شبکه شاد پخش شد افزود: امتحانات نهایی از 27 اردیبهشت آغاز شد و امروز به اتمام رسید. تهیه شیوه نامه های بهداشتی برگزاری امتحانات از سوی وزارت بهداشت در اختیار ما قرار گرفت و ما با حساسیت ویژه امتحانات را برگزار کردیم.

وی گفت: در 1.5 سال گذشته که تقریباً مدارس تعطیل شدند، نه فرآیند آموزش تعطیل شده و نه فرایند سلامت تحت تأثیر جدی قرار گرفته است.

محسن بیگی اظهار کرد: مردم اهمیت این دو مقوله را به درستی درک می کنند و مسئولین نیز وظیفه خود می دانند در راستای حفظ سلامت و تداوم آموزش گام بردارند.

وی افزود: آموزش و سلامت نه تنها تبدیل به دوگانه نشد، بلکه سلامت و آموزش یکپارچه و یگانه شدند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت های مختلفی را در این دو حوزه با تولید محتوا و به کارگیری ظرفیت آموزش همسالان شاهد بودیم گفت: تلاش کردیم از ظرفیت آموزش همسالان و گروه سفیران سلامت بهدرستی استفاده کنیم. معتقدیم انتقال مفاهیم با زبان بچه ها و دانش آموزان اثرگذاری بیشتری دارد.

محسن بیگی اضافه کرد: ما استفاده از ظرفیت سفیران سلامت برای تأمین سلامت جامعه در حوزه های مختلف از جمله بیماری های واگیردار و به ویژه کووید 19 را در اولویت و دستورکار خود داریم.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: امید است برگزاری پیروز امتحانات نهایی، مقدمه ای برای بازگشت مرحله به مرحله به فعالیت های عادی باشد به گونه ای که هیچ بخشی دچار مشکل نشود.

محسن بیگی همچنین با اشاره به راه اندازی چندین پویش در کانال های دانش آموزی شبکه شاد از جمله حمایت از مدافعان سلامت و سفیران سلامت، تحت عنوان هردانش آموز یک سفیر سلامت گفت: فراخوانی را در اسفند سال گذشته منتشر کردیم و بیش از 300 هزار اثر در حوزه نقاشی، شعر، متن و ... از سوی دانش آموزان برای ارسال شد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم در این راستا از ظرفیت های مختلف برای ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده کنیم و دو مجموعه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در کنار همدیگر حرکت کنند و به خانواده ها اطمینان دهیم که می توانیم فعالیت های عادی را از سر بگیریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1678

به "پایان امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید