وضعیت ماهواره ناهید برای پرتاب ، ناهید آماده تحویل به وزارت دفاع شد

به گزارش واندر هنگر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماهواره مخابراتی ناهید 1 آماده تحویل به وزارت دفاع است و به زودی برنامه ریزی لازم در مورد پرتاب آن به مدار زمین صورت می گیرد.

وضعیت ماهواره ناهید برای پرتاب ، ناهید آماده تحویل به وزارت دفاع شد

به گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی امروز، سه شنبه 30 مرداد، در حاشیه بهره برداری از طرح جهت ترانزیتی - ارتباطاتی ساوه در جمع اصحاب رسانه گفت: ماهواره ناهید ماهیت مخابراتی دارد و قرار است در مدار 250 کیلومتری زمین قرار گیرد.

  • اختصاصی آشنایی با ماهواره ناهید یک

وی اضافه کرد: مدت ماندگاری این ماهواره در فضا 2 و نیم ماه است و علاوه بر ماموریت مخابراتی، قرار است فناوری جدید دانشمندان ایرانی مبنی بر باز و بسته کردن سلول های خورشیدی متحرک در مدار زمین را آزمایش کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آزمایش های لازم بر روی این ماهواره که قابلیت تصویربرداری هم دارد به اتمام رسیده است.

آذری جهرمی در مورد زمان پرتاب این ماهواره به مدار زمین شرح داد: برنامه و زمان دقیق پرتاب این تجهیز پیشرفته به مدار زمین توسط وزارت دفاع اعلام می گردد اما، تحویل این ماهواره در آینده بسیار نزدیک خواهد بود.

وی در مورد طرح نوآفرین با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، گفت: تاکنون بیش از یک هزار و 300 شرکت و گروه نوپا برای سرمایه گذاری در این خصوص اعلام مشارکت نموده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در سه هفته ای که از راه اندازی این طرح می گذرد، مشوق هایی هم ارایه شده و روند کار به خوبی پیش می رود. به گفته آذری جهرمی، برنامه های اشتغالزایی نیز در هفته های آینده اعلام خواهد شد اما، اکنون فرآیند هماهنگی نهادها و شرکت ها در دست اقدام است.

وی گفت: امید است با انجام مثبت فرآیندهای طرح نوآفرین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا انتها سال جاری 68 هزار شغل در کشور ایجاد گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آنالیز وضعیت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی استان مرکزی و بهره برداری از شماری طرح آی. تی که در 2 سال اخیر اجرا شده از اهداف سفر به این استان است.

آذری جهرمی گفت: یک جهت ترانزیتی ترافیک دیتای کشور در این سفر با استفاده از تجهیزات ایرانی افتتاح شد که 9.6 دهم ترابایت ظرفیت دارد و توسط جوانان کشور راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این جهت ترانزیت، ظرفیت شبکه ملی اطلاعات از تهران به اصفهان با عبور از حوزه ساوه تقویت می گردد و نکته مهم در این طرح اتکا به توانمندی های داخلی است.

وزیر ارتباطات و فناووری اطلاعات اضافه کرد: در یک سال اخیر 210 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی ساوه و زرندیه و همچنین روستاهای اطراف هزینه شده که توسعه قابل توجهی را در پی داشته است با این حال اقداماتی از قبیل توسعه خطوط تلفن ثابت با توجه به رشد جمعیت برای حدود 10 هزار خانوار ساوجی که در طرح مسکن مهر و شهرک های جدید مستقر شده اند نیز باید انجام گردد.

آذری جهرمی همچنین تقویت پوشش جاده ای تلفن همراه در حوزه استحفاظی شهرستان ساوه و نیز توسعه ارتباطات روستایی را از دیگر اقداماتی برشمرد که در اولویت قرار گرفته است.

وی گفت: در راستای برطرف این مسائل مصوباتی در نشست شورای هماهنگی آی. تی. سی استان مرکزیدر ساوه تدوین شد وقرار است که برای رفاه حال شهروندان ساوجی و زرندیه تا سه ماه آینده اقدامات عملی به بار بنشیند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 256

به "وضعیت ماهواره ناهید برای پرتاب ، ناهید آماده تحویل به وزارت دفاع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت ماهواره ناهید برای پرتاب ، ناهید آماده تحویل به وزارت دفاع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید