وزیر بهداشت: مرگ روزانه 700 بیمار کرونایی فاجعه تاریخی بود

به گزارش واندر هنگر، وزیر بهداشت گفت: مرگ 700 بیمار کرونایی در روز فاجعه تاریخی بود و دولت سیزدهم نقش موثری در کنترل بیماری داشت.

وزیر بهداشت: مرگ روزانه 700 بیمار کرونایی فاجعه تاریخی بود

به گزارش فارس، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در سالن همایش های رازی ضمن قدردانی از زحمات اصحاب رسانه گفت: باید سلام و درود فرستاد بر تمام خبرنگاران شهید که در حیطه و زمان های مختلف به شهادت رسیدند. خبرنگارانی که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر مشاخصه با استکبار و زورگویان و سلطه گران قرار دادند و در این راه به لقای محبوب رسیدند.

عین اللهی گفت: در حوزه سلامت یکی از ارکان مهم خبرنگاران هستند و خبرنگار در قبال ملت و کشور مسوول است و در قبال منافع ملی و اعتقادات فکری مسوول است و این مسوولیت محدودیت نمی آورد و راه رسیدن به کمال در این حرفه مقدس را هموارتر می سازد.

وی گفت: در نهایت خبرنگار به جایی می رسد که جز رضایت حضرت دوست را نمی بیند و ما معتقدیم خبرنگاران عاشق واقعی انسانها و سلامت انسانها هستند. در نظام سلامت عوامل مختلفی سلامت جامعه را بوجود می آورد و همه سازمان ها در سلامت موثرهستند و سازمانی باید پیوست سلامت داشته باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما در وزارت بهداشت معلول اتفاقات و درمان مردم هستیم، سلامت وجه همگانی است ، در آستانه ورود به هفته سلامت هستیم و حضور خبرنگاران در این هفته و عرصه مفید و موثر است.

وی گفت: سلامت پایه همه کارهای اجتماعی و فرهنگی است و مردم قبل از کرونا این موضوع را اینطور ملموس حس نکرده بودند.اگر سلامت نباشد آموزش تعطیل می گردد و تفریحات نیز از بین می رود. در کرونا ما فهمیدیم اختلال در سلامت یعنی چه. این خبرنگاران هستند که می توانند در اطلاع رسانی نقش داشته باشند و تمام کاستی ها و فرایندها را می بینند و به ما در راستای برطرف کاستی ها یاری می نمایند.

عین اللهی ادامه داد: طی هفت ماه اخیر در آغاز کار دولت با نحوه سنگینی از بیماری کرونا روبرو بودیم و روزانه 50 هزار بیمار سرپایی و هفتصد مرگ و میر داشتیم و فاجعه تاریخی را سپری کردیم. مردم و رسانه ها همکاری خوبی داشتند و مردم را ترغیب کردند که واکسن بزنند. امروز شش مرکز فراوری واکسن داخلی داریم و 148 میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد و شور نشاط مردم در عید نتیجه همکاری مردم و همکاران من و رسانه ها بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با بهتر شدن خدمات درمانی در سلامت مردم نقش موثرتری داشته باشیم رسالت امروز ما در نظام سلامت خدمت به محرومین است و امیدواریم با یاری همکاران ما به محرومین خوب خدمت کنیم.

وی اضافه نمود: نیروهای اورژانس تعطیلات عید را بر خود حرام کردند و به سه میلیون نفر خدمت ارائه دادند.

عین اللهی حضور خبرنگاران در میدان های مختلف را ویژگی شاخص خبرنگاران دانست و عنوان نمود: مسوولان برای موفقیت باید در میدان حضور داشته باشند و از پست میز نمیتوان مسائل را حل کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2047

به "وزیر بهداشت: مرگ روزانه 700 بیمار کرونایی فاجعه تاریخی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: مرگ روزانه 700 بیمار کرونایی فاجعه تاریخی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید