هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می گردد

به گزارش واندر هنگر، در پی تعرض به یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، معاون بهداشت وزیر بهداشت از پیگیری این موضوع اطلاع داد.

هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می گردد

به گزارش واندر هنگر، دکتر علیرضا رئیسی ضمن تقبیح اقدام ضرب و شتم یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که در چند روز گذشته روی داد، اضافه نمود: کوچکترین تعرض به پزشکان مشغول خدمت به مردم از سوی هر فرد و دارای هر صندلی اجتماعی پیگرد قانونی دارد و نباید از اینگونه موارد چشم پوشی کرد.

وی گفت :از سوی دیگر تکریم ارباب رجوع و بیماران جزء اصول اولیه و اولویت دار نظام سلامت است که همواره مورد تاکید است، هرگونه اعتراض و شکایت باید ازطریق مجاری قانونی پیگیری و دنبال گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پزشکان شبکه های بهداشت و درمان در سراسر کشور و تا محروم ترین مناطق در حال خدمت به آحاد ملت هستند و هرگونه بی احترامی و هتاکی به آنها بر خلاف حقوق شهروندی و قوانین جاری کشور است.

رئیسی اضافه نمود: همه افراد در برابر قانون یکسان هستند و هیچ فردی با توجه به هر صندلی اجتماعی که دارد اجازه بر هم زدن نظم و ضرب و شتم نیروهای خدمت رسان به ملت را ندارد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، رئیسی در انتها گفت: برای انتها دادن به چنین بی حرمتی هایی یقینا موضوع از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

لازم به ذکر است در پی رخ دادن این واقعه بلافاصله معاونت بهداشت وزارت بهداشت در تماس تلفنی با مسئولین استانداری بوشهر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواهان آنالیز و تحقیق کامل موضوع تا حصول نتیجه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 50

به "هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگونه تعرض به پزشکان در حال خدمت به مردم پیگیری قضایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید