هاشمیان: ریالی از فدراسیون نگرفته ام و هزینه هم نموده ام، اگر بتوانم به تیم ملی یاری کنم، می مانم اما شرایطی دارم

به گزارش واندر هنگر، وحید هاشمیان، مربی تیم ملی فوتبال کشورمان می گوید که او هم برای ادامه همکاری باید شرایط خودش را داشته باشد و اگر بتواند به تیم ملی یاری خواهد نمود.

هاشمیان: ریالی از فدراسیون نگرفته ام و هزینه هم نموده ام، اگر بتوانم به تیم ملی یاری کنم، می مانم اما شرایطی دارم

به گزارش واندر هنگر، وحید هاشمیان، مربی تیم ملی فوتبال کشورمان که هنوز ادامه فعالیتش در تیم ملی معین نیست در خصوص آینده اش پس از دو جلسه ای که با فدراسیون فوتبال داشته است، گفت: قبل از اینکه درباره تیم ملی صحبت کنم از پزشکان، پرستاران، نیروهایی که دیده نمی شوند، برای مبارزه با ویروس کرونا فداکاری نموده و به مردمان کشور یاری می نمایند، تشکر کنم. آنها گذشت وصف ناپذیری انجام می دهند و این بسیار با ارزش است. به خانواده هایی که عزیزان شان را از دست داده اند، تسلیت می گویم. ان شاءالله خداوند به آنها صبر بدهد.

وی ادامه داد: درباره کار خودم 9 ماه پیش فدراسیون و مربی وقت آقای ویلموتس مرا به همکاری دعوت کردند و بسیار شادمان بودم که در تیم ملی کشورمان بودم. کار کردن در باشگاه بیشتر یک قرارداد اقتصادی و تعهد کاری است اما بودن در تیم ملی بیشتر یک تعهد قلبی است. پیروزی تیم ملی قطعاً می تواند باعث شادمان کردن مردم ایران در هرکجای جهان گردد. من همواره تیم ملی را خیلی دوست داشته ام و در حالی که جاهای خیلی خوبی مرا برای مربیگری دعوت کردند، قبول نکردم اما در این مقطع احساس کردم پس از بیش از یک دهه بازی در بوندسلیگا، دریافت مدرک مربیگری از آلمان و پله پله طی کردن دوران مربیگری می توانم این تجربیات را منتقل کنم. مسائل حاشیه ای درباره پول آقای ویلموتس و غیره پیش آمد که به تیم ضربه زد و باعث جدایی ویلموتس شد و نتیجه خوبی هم کسب نشد.

مربی تیم ملی در خصوص اینکه یکی از نقدها مطرح شده این است که چرا به ویلموتس و همکارانش دو میلیون یورو پول پرداخت شد و چرا فدراسیون به وحید هاشمیان در این 8،9 ماه هیچ پولی نداد، گفت: نمی خواستم این را اعلام کنم و مشکل اینجا بود که از فدراسیون هم اعلام نشده بود و فقط گفتند پول کادر فنی به یورو پرداخت شد. قرارداد من ریالی بود که 9 ماه گذشته و ریالی هم نگرفته ام و بابت وسایلی که خریده ام طلب دارم. شرایط اقتصادی کشور را درک می کنم و به خاطر علاقه به تیم ملی صحبتی درباره حقوق خودم نکردم. مسئولان باید همانطور که به خارجی ها اهمیت می دهند به داخلی ها هم بها بدهند. طبیعتاً مقداری از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم ها نمی توانیم آن را به ایران بیاوریم و اگر امکانش بود خیلی از مسائل فوتبال ایران حل می شد.

هاشمیان که با برنامه سلام صبح بخیر گفت وگو می کرد در واکنش به اینکه چرا با مربیان خارجی قراردادهای کلانی بسته می گردد اما قرارداد مربیان ایرانی پایین است، اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور، وقتی ما توانایی پرداخت پول را نداریم و مربیان خارجی هم به قوانین بین الملل و حرفه ای عادت نموده اند، بعد از مدتی رها می نمایند و می فرایند. اگر ما می خواهیم مربی خارجی بیاوریم اول باید ببینیم پولش را داریم یا خیر یا اصلا می خواهیم این را گردن رئیس فدراسیون بعدی بیاندازیم؟ در شرایط فعلی به نظرم استخدام مربی گرانقیمت خیلی سخت است.

وی درباره اینکه آیا در خصوص قرارداد سه میلیون یورویی ویلموتس چیزی شنیده یا نه، گفت: اطلاعی درباره کارهای قراردادی ندارم. تنها جایی که می رفتم و می آمدم مرکز ملی فوتبال و ساختمان پک بود و با قسمت اقتصادی ارتباطی نداشتم.

هاشمیان در پاسخ به این سوال که در نهایت در تیم ملی می ماند یا نه، گفت: کادر فنی تغییر می نماید و هر مربی ای که می آید، دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از صحبت هایی که شد و گزینه ها اعلام شدند، سرمربی جدید انتخاب شد. فدراسیون فوتبال و مربی تیم ملی هم دوست داشتند ما همکاری مان را ادامه بدهیم اما به هر حال من هم باید شرایطی برای همکاری داشته باشم و اگر بدانم می توانم به تیم ملی کشورم یاری کنم، قطعا می مانم. اگر ببینم یاریی از دستم برنمی آید، ان شاءالله کسانی که بیایند - فوتبال ما هم که ماشاءالله نفر زیاد دارد - پیروز خواهند بود. موضوع نگران نماینده ای نیست.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید نمود: چندین روزنامه یا سایت خیلی نگران یاری مربی تیم ملی هستند. در حالی که آنقدرها نگران اینکه رئیس فدراسیون چه کسی گردد یا نگران شرایط فوتبال ما نیستند و تنها نگرانی شان یاری مربی تیم ملی است. نمی دانم چرا اینقدر نگران هستند اما اگر قسمت گردد به هر حال آدم های خوبی در فوتبال ما هستند و من می مانم و به کارم ادامه می دهم. بیماری کرونا که آمد لیگ تعطیل و برنامه بازی تیم ملی دچار تغییر شد و هنوز رسما اعلام نشده که چه زمانی برگزار می گردد.

وی در خصوص این سوال که آیا احتمال می دهد اسکوچیچ در تیم ملی پیروز گردد، گفت: نمی توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی کرد ویلموتس در دور اول نتواند پیروز گردد، چون فوتبال جای پیش بینی نیست اما کسانی که انتخاب کردند حتماً اطلاعاتی بیشتر از من دارند. باید از کسانی که انتخاب نموده اند، سوال کنید.

هاشمیان در سرانجام گفت: برای مردم کشور آرزوی بهترین ها را می کنم. ان شاءالله این دوران سخت هم مثل زلزله و جنگ و سیل و شرایط سختی که مردم همبستگی را نشان داده اند و مراحل سخت را پشت سر گذاشته اند، این دوران هم بگذرد و سال آینده سال بسیار خوبی برای کشور ایران باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 837

به "هاشمیان: ریالی از فدراسیون نگرفته ام و هزینه هم نموده ام، اگر بتوانم به تیم ملی یاری کنم، می مانم اما شرایطی دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمیان: ریالی از فدراسیون نگرفته ام و هزینه هم نموده ام، اگر بتوانم به تیم ملی یاری کنم، می مانم اما شرایطی دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید