مسلمانان دنیا مدتهاست گرفتار آمریکا هستند

به گزارش واندر هنگر، سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی توضیح داد: مسلمانان سراسر دنیا مدتهاست گرفتار آمریکا هستند؛ واشنگتن سعی دارد عصبانیت جامعه مسلمانان را از خود دور کند.

مسلمانان دنیا مدتهاست گرفتار آمریکا هستند

به گزارش خبرنگاران، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه این کشور امروز سه شنبه در نشست هفتگی خود در پاسخ به ادعاهای اخیر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در خصوص شرایط مسلمانان استان سین کیانگ گفت: آمریکا سرخپوستان خود را نسل کشی کرد. سیاه پوستان را معامله و به بردگی گرفت و بی شرمانه به کشورهای دیگر حمله و در امور آنها دخالت کرد. شواهد مستدلی هم در زمینه جنایت های مختلف آمریکا وجود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص توضیح داد: همانطور که واقعیت نشان داده است، توطئه های شرورانه آمریکا در اختلاف افکنی، تاثیری بر کشورهای مسلمان ندارد. آمریکا در حال سرپوش گذاشتن بر سوابق تأسف بار خود در خصوص رفتار با مسلمانان است. از سال 2001 به این سو، ایالات متحده عملیات نظامی را در بیش از 80 کشور تحت عنوان مبارزه با تروریسم شروع کرد و به واسطه آن بیش از 800 هزار نفر از جمله 330 هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند. ایالات متحده با استناد به یک لوله آزمایش حاوی پودر لباسشویی و یک فیلم، آشکارا به کشورهای مستقل از جمله عراق و سوریه حمله کرد و باعث کشته شدن شدن ده ها هزار غیرنظامی و بی خانمان شدن میلیون ها نفر شد.

ژائو لیجیان در ادامه افزود: آیا آمریکا اینگونه به مسلمانان بها می نماید؟ چرا ایالات متحده فقط نسبت به مسلمانان در سین کیانگ نگران است؟ مسلمانان سراسر دنیا مدتهاست که گرفتار ایالات متحده هستند و این کشور به هیچ وجه به مسلمانان اهمیت نمی دهد و سعی دارد عصبانیت جامعه مسلمانان را از خود دور کند.

این در حالیست که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پیشتر و در اقدامی عوام فریبانه شروع ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفته بود!

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1578

به "مسلمانان دنیا مدتهاست گرفتار آمریکا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان دنیا مدتهاست گرفتار آمریکا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید