مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت آغاز شد

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شهرام حی شاد، گفت: مرحله دوم ارزیابی تمام دفاتر از امروز آغاز شده و دفاتر پیشخوان ظرف مدت 20 روز می توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری وارد بخش خدمات الکترونیک شده و با انتخاب گزینه نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات وارد بخش ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی شوند و یا به درگاه ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، مراجعه کنند.

مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت آغاز شد

وی افزود: دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان، می توانند با کد ملی خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوند. در صورتی که دارنده پروانه، نام کاربری و رمز عبور خود را هنگام ثبت نام تغییر داده باشد، باید نام کاربری و رمز عبور جدید را وارد کند.

حی شاد بیان کرد: پس از ثبت خود اظهاری توسط دفاتر پیشخوان درباره زمانی 20 روزه (از 17 فروردین تا 5 اردیبهشت)، مناطق 9 گانه رگولاتوری نیز 10 روز فرصت دارند تا اطلاعات ثبت شده در سامانه را بررسی، تکمیل و امتیاز ارزیابی انجمن استانی را برای آنها ثبت کنند و در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، پرونده الکترونیکی را برای اصلاح اطلاعات با مهلت پنج روزه به دفاتر پیشخوان ارجاع دهند.

وی درباره ضرورت خود اظهاری در این سامانه گفت: پس از اتمام مهلت 20 روزه و اعلام نتایج ارزیابی، ارائه خدمات جدید به دفاتر، بر اساس رتبه ای که در این سامانه کسب کرده اند، انجام می شود. بر همین اساس ثبت نام و خوداظهاری در این سامانه برای تمام دفاتر پیشخوان الزامی است.

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری، با اشاره به اینکه سامانه جامع ارزیابی و رتبه-بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت بر اساس مصوبه 289 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال گذشته راه اندازی شده است، گفت: در این سامانه فرآیندهای ثبت خوداظهاری، محاسبه امتیازها، رتبه بندی دفاتر و نمایش آن به صورت برخط انجام می شود.

وی شرح داد: محاسبه رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات، بر اساس جمع بندی معیارهای ارزیابی و پیش بینی شده در مصوبه 289 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام می شود. فضای دفتر، تعداد پرسنل، مکان استقرار دفتر، سابقه فعالیت دارنده پروانه و … برخی از شاخص های این ارزیابی است.

حی شاد در تشریح شاخص های دارای امتیاز منفی در رتبه بندی دفاتر پیشخوان گفت: دریافت وجوه مازاد بر هزینه خدمات ابلاغی از سوی رگولاتوری، جعل یا مخدوش کردن پرونده و مدارک تأمین کنندگان خدمات، تغییر مکان و نشانی دفتر بدون موافقت منطقه رگولاتوری، عدم وجود امکانات لازم برای ارائه خدمات به جانبازان، معلولان و سالمندان و … از جمله تخلفاتی است که در صورت بروز در دفاتر، امتیاز منفی در پی دارد.

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری، با اشاره به تدوین دستورالعمل اجرایی سامانه جامع ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، گفت: این دستورالعمل با هدف تسریع در اجرای فرآیندهای ارزیابی و رتبه بندی تدوین و بر روی پورتال سازمان، در بخش خدمات الکترونیک، گزینه نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات، بخش ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی با عنوان راهنمای ثبت اطلاعات سامانه بارگذاری شده است.

وی تاکید کرد: پس از ارزیابی و اعلام نتایج رتبه بندی، دفاتر پیشخوانی که به رتبه دریافتی خود اعتراض دارند و آن را مغایر با مستندات ارائه شده می دانند، می توانند ظرف مدت هفت روز، اعتراض خود را به صورت کتبی به منطقه رگولاتوری حوزه فعالیت خود ارسال کنند. مناطق نیز موظف هستند پس از بررسی مجدد مستندات و جمع بندی دوباره، رتبه نهایی را به دفتر پیشخوان اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1554

به "مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید