عربشاهی: کفه ترازو در دربی به سمت پرسپولیس سنگینی می نماید، استقلال با شرایط ایده آل فاصله دارد و در عمق دفاع متزلزل است

به گزارش واندر هنگر، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که در دربی پیش رو این تیم از لحاظ روحی و روانی شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد.

عربشاهی: کفه ترازو در دربی به سمت پرسپولیس سنگینی می نماید، استقلال با شرایط ایده آل فاصله دارد و در عمق دفاع متزلزل است

ضیا عربشاهی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس پیش از دربی مرکز، گفت: پرسپولیس هفته گذشته با اتفاقاتی که پیش از بازی اش رخ داد، مقداری اذیت شد اما خیلی خوب توانست در زمین ظاهر گردد، البته اتفاقات قبل از این بازی خیلی عجیب بود و استرس زیادی به تیم وارد شد. اصلا معلوم نیست در فوتبال و وزارت ورزش ما چه می گذرد؟ معلوم نیست چرا وزارت ورزش که متولی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره پرسپولیس را انتخاب نمی کند.

وی اشاره نمود: با این شرایطی که الان وجود دارد و با بدهی های کلانی که از گذشته مانده، روی تیم فشار زیادی وارد شده است. مهمترین مسئله برای یک ورزشکار شرایط روحی و روانی خوب است اما هنوز این شرایط برای پرسپولیس رقم نخورده است، البته در بازی با نفت مسجدسلیمان تعیین بوده که شرایط فنی تیم رو به ایده آل شدن است و کم کم تیم به هماهنگی کامل می رسد.

پیشکسوت پرسپولیس درباره شرایط استقلال نیز اشاره نمود: از آن طرف استقلال نتوانست در بازی قبلی نتیجه دلخواه بگیرد و فکر می کنم شرایط روحی و روانی پرسپولیس از این تیم بهتر باشد. استقلال تیم خوبی است اما پرسپولیس در هفته گذشته نشان داد که می تواند مثل قبل در مقدار یک تیم مدعی و قدرتمند ظاهر گردد. استقلال هنوز با شرایط ایده آل فاصله دارد و ما می توانیم از این فرصت استفاده کنیم. عمق خط دفاع استقلال متزلزل است و به ما باید با دو مهاجم بازی کنیم. فکر می کنم اگر در محوطه جریمه حریف با نفرات بیشتری حضور داشته باشیم، می توانیم به استقلال ضربه بزنیم.

عربشاهی با بیان اینکه فکر می کنم در کل در این بازی کفه ترازو به سمت پرسپولیس است عنوان نمود: بازی دربی، حساسیت های خاص خودش را دارد اما به نظرم مهمترین عامل در این بازی داوری است. امیدوارم تیم داوری این بازی قضاوت خوبی داشته باشند تا حرف و حدیثی به وجود نیاید.

این پیشکسوت پرسپولیس درباره خاطراتی که از دربی داشته است، یادآور شد: من همواره حرفم را رُک می زنم و از این بابت مسئله ای ندارم. در 13 دربی به میدان رفتم و همواره بازیکنان استقلال مثل اصغر حاجیلو و یا بعد ها صادق ورمزیار که در پست رو بروی من بازی می کردند، بدون توپ مرا می زدند. آنها می گفتند که تو موتور پرسپولیس هستی و ما می خواهیم تو را بزنیم تا از زمین بیرون بروی و موتور تیم تان خاموش گردد، البته من همواره در همه بازی ها سعی می کردم با همه توانم بازی کنم. فرقی نمی کرد که با بانک ملی بازی داشته باشیم یا استقلال، من به همه بازی ها به یک چشم نگاه و طوری بازی می کردم که طرفداران همواره از من راضی باشند.

وی درباره اینکه بهزاد غلامپور اعلام نموده بود فدراسیون باید برای این بازی داور خارجی انتخاب کند، توضیح داد: استقلالی ها از الان آغاز نموده اند تا شرایط روحی و روانی بچه ها را به هم بزنند. این مسائل را یحیی گل محمدی و افشین پیروانی باید مدیریت نمایند تا همه تمرکز ها فقط روی بازی باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1932

به "عربشاهی: کفه ترازو در دربی به سمت پرسپولیس سنگینی می نماید، استقلال با شرایط ایده آل فاصله دارد و در عمق دفاع متزلزل است" امتیاز دهید

1 کاربر به "عربشاهی: کفه ترازو در دربی به سمت پرسپولیس سنگینی می نماید، استقلال با شرایط ایده آل فاصله دارد و در عمق دفاع متزلزل است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربشاهی: کفه ترازو در دربی به سمت پرسپولیس سنگینی می نماید، استقلال با شرایط ایده آل فاصله دارد و در عمق دفاع متزلزل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید