آغاز یکپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران- فیس بوک بیان کرد بعضی از کاربران اکنون می توانند پیامهایی را بین مسنجر و اینستاگرام ارسال نمایند که نخستین گام در یکپارچه سازی کامل سه سرویس رسانه اجتماعی جداگانه این شرکت است.

آغاز یکپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر

به گزارش خبرنگاران، استن چادنوفسکی، نایب رئیس مسنجر اظهار کرد مدیران فیس بوک همچنین در حال آنالیز افزودن مدل محدودی از مسنجر به اپلیکیشن اصلی فیس بوک هستند تا کاربران جدید را تشویق نمایند بدون دانلود یک برنامه جداگانه دیگر، به ارتباطاتشان با سایر کاربران بپردازند. مسنجر در ابتدا بخشی از اپلیکیشن فیس بوک بود اما در سال 2014 با وجود نارضایتی کاربران، از این برنامه جدا شد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک طرح یکپارچه سازی مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ را اوایل سال 2019 اظهار داشت. فیس بوک ارتباط میان این سه اپلیکیشن را به نفع مصرف نمایندگان دانسته و مدعی است کاربران امکان پیدا می نمایند به گروه وسیعتری از مردم در سرویس مورد نظرشان پیغام دهند. اما این اقدام به نفع کسب و کار فیس بوک هم خواهدبود و باعث می گردد کاربران از محصولات این شرکت بیشتر استفاده نموده و شبکه پیغام رسانی آن را ارزشمندتر می سازد.

زاکربرگ همچنین اعلام نموده که تجارت یک اولویت بزرگ برای فیس بوک است و این تلاشها متکی بر پیغام رسانی برای ارتباط میان کسب و کارها و خریداران خواهد بود. منتقدان می گویند این اقدام شکستن انحصارطلبی فیس بوک را دشوارتر خواهد نمود.

مدیران فیس بوک هشدار داده اند که این یک پروژه فنی بزرگ است و تکمیل آن سالها طول خواهد کشید زیرا این برنامه شامل رمزنگاری همه پیغامها بین سه سرویس است تا فیس بوک نتواند آنها را بخواند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیس بوک یکپارچه سازی را با مسنجر و اینستاگرام شروع نموده و از تابستان در حال تست قابلیت ارسال پیغام میان دو سرویس است و در هفته های آینده، ارسال این قابلیت را برای همه کاربران شروع می نماید.

اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سرتاسری نیست. مسنجر گزینه چت محرمانه را عرضه می نماید اما این سطح از رمزنگاری در آپدیتهای اینستاگرام وجود ندارد. پیغامهای واتس اپ رمزنگاری شده اند و از این رو، فیس بوک پیش از برقرار کردن ارتباط میان سه اپلیکیشن، باید این قابلیت را بین مکالمات مسنجر و اینستاگرام ایجاد کند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1216

به "آغاز یکپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز یکپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید