آنچه باید رعایت کنیم تا یک سفر لذت بخش داشته باشیم

به گزارش واندر هنگر، در این مطلب راهنمای کوتاهی برای انتخاب مقصد سفر برایتان داریم تا در سفر و تعطیلاتتان گرفتار بحران و دردسر نشوید و از سفر و بودن در مقصد لذت ببرید.

آنچه باید رعایت کنیم تا یک سفر لذت بخش داشته باشیم

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش، وقتی بحث سفر پیش می آید و فرصت و مجالی برای سفر کردن، اولین چیزی که فضای ذهن مان را پر می نماید، مقصد است؛ انتخاب مقصد؛ این که کجا برویم؟ چطور برویم؟ و... بعد هم راه می افتیم توی صفحه های اینترنت و شبکه های اجتماعی، دنبال پیدا کردن مقصد سفری که آخر هفته یا تعطیلات مان را آنجا سپری کنیم.

گاهی تصاویر و اطلاعات شبکه های اجتماعی یاری خوبی به ما می نمایند و گاهی انتخاب مقصد براساس یک تصویر یا نوشته ای در شبکه اجتماعی ما را با بحران های متعددی در مقصد روبرو می نماید. در این نوشتار راهنمای کوتاهی برای انتخاب مقصد سفر برایتان داریم تا در سفر و تعطیلاتتان گرفتار بحران و دردسر نشوید و از سفر و بودن در مقصد لذت ببرید.

برای انتخاب مقصد باید چند مرحله را طی کنید:

در ابتدا ببینید چقدر برای سفرتان زمان دارید. گاهی انتخاب مقصد تنها برای یک آخر هفته است که خب، در این بین بسیاری از مقاصد که احتیاج به روز های بیشتری دارد، از گزینه هایتان حذف می گردد. دانستن این نکته هم بد نیست که حواستان باشد برای رسیدن به بعضی مقاصد گاهی فقط دو روز باید در سفر باشید و این مهم را هم باید در انتخاب مقصدتان لحاظ کنید.

بعد از معین زمان لازم برای انجام سفرتان، حالا باید به این پرسش پاسخ دهید که با چه کسی یا چه کسانی می خواهید سفر کنید. در اینجا در خصوص انتخاب همسفر صحبت نمی کنیم، بلکه در خصوص شرایط موجودتان حرف می زنیم. یعنی آیا برای سفری که در حال برنامه ریزی هستید همسفری دارید یا قرار است تنها سفر کنید. همسفر داشتن باعث می گردد بعضی مقاصد به خودی خود از فهرست مقصد های سفرتان حذف گردد.

برای مثال شاید شما به سفر های ماجراجویی علاقه داشته باشید، ولی همسفرتان عاشق آفتاب دریافت باشد. در این صورت برای لذت بردن همزمان هر دو نفرتان باید مقاصدی که صرفا برای ماجراجویی است و همچنین مقاصدی که صرفا برای آفتاب دریافت است، از فهرست مقاصدتان حذف کنید و به دنبال مقصد هایی باشید که احتیاج هر دو نفرتان را تامین کند.

در سفر به دنبال چه نوع آب و هوایی هستید. گاهی افراد سفر می نمایند که زیر آفتاب دراز بکشند و روز ها از گرمای آفتاب لذت ببرند. مقاصد گردشگری در روز ها و فصل های سال، آب و هوای متفاوتی دارند و به راحتی با یک جست وجوی ساده، شرایط آب و هوای مقاصد برایتان تعیین می گردد، اما قبل از جست وجو باید موضع خودتان را تعیین کنید. این که در سفر به دنبال چه نوع آب و هوایی هستید. تمایل دارید در برف قدم بزنید یا زیر باران پیاد ه روی کنید؟

سفر در فصلی که مطلوب اکثر گردشگران نیست، باعث کاهش هزینه های سفر می گردد؛ نکته ای بسیار مهم که البته، چون ما در این بخش به موضوع کاهش هزینه ها نمی پردازیم، فعلا با آن کاری نداریم. ما فعلا و صرفا در جهت یافتن مطلوب های شما هستیم، پس اگر هزینه برایتان اهمیت دارد این را هم بدانید که هوای مطلوب هزینه بالاتری دارد.

شاید از نظر شما این بخش مهم ترین بخش انتخاب مقصد سفرتان باشد، اما پیشنهاد می کنم قبل از این که روی میزان پولی که برای سفر کنار گذاشته اید تمرکز کنید به سؤالات قبل پاسخ دهید، بعد میزان پول سفرتان را تعیین کنید. زمانی که اول به میزان بودجه سفرتان فکر می کنید و بعد به سؤالات قبل و بعد پاسخ می دهید، ذهن شما ناخودمطلع بخش زیادی از مقاصد که شاید با همان بودجه امکان پذیر بوده را از فهرست مقاصد سفر حذف می نماید.

برای مثال تصور کنید شما همسفری برای سفرتان دارید و تصمیم گرفته اید که در فصول باران های موسمی به آسیای جنوب شرقی سفر کنید. مطمئنا اگر ذهنتان از اول روی بودجه سفر متمرکز بود هرگز سفر به جزایر تایلند یا اندونزی را به فهرست سفرهایتان اضافه نمی کردید، زیرا این مقاصد در فصول مطلوب جزو لوکس ترین سفر ها محسوب می گردد، اما در فصل باران های موسمی هزینه سفر به شدت افت می نماید. از طرفی وجود همسفر باعث کاهش هزینه سفر می گردد، بنابراین قبل از این که بودجه سفر را آنالیز کنید به سؤالات قبل پاسخ دهید و بعد در این مرحله میزان بودجه سفرتان را تعیین کنید.

حالا نوبت این است که تعیین کنید از چه نوع سفری لذت می برید. در این مرحله مطلعید که چقدر زمان و چه میزان پول برای سفر دارید و در کنار آن در جریان هستید که همسفر دارید یا خیر و آب و هوای دلخواهتان برای سفر هم تعیین است. حالا صرفا باید نوع سفری که دوست دارید را انتخاب کنید. انتخاب نوع سفر باعث می گردد در معین وسیله حمل و نقل، هتل و برنامه ریزی سفر دقت بیشتری کنید.

برای مثال شما مطلع هستید که یک هفته زمان برای سفر دارید و بودجه محدودی (برای مثال پنج میلیون تومان) هم تعیین کردید و از طرفی یک همسفر دارید. آب و هوای مطلوب برای این سفرتان هم بارانی است. طبیعی است که با این بودجه به راحتی در فصل باران های موسمی می توانید به یکی از مقاصد گردشگری آسیای جنوب شرق یا آسیای جنوب غرب سفر کنید، اما شما چه نوع سفری را دوست دارید؟ مقاصد آسیای جنوب شرق برای افرادی که علاقه مند به آفتاب و شنا هستند در فصل مطلوب عالی است، اما همین مقاصد در فصل باران های موسمی بدترین انتخاب برای این افراد است.

البته همین مقاصد برای افرادی که به ماجراجویی و دیدن فرهنگ علاقه مند هستند، مکانی عالی است؛ بنابراین اگر به ماجراجویی یا دیدن فرهنگ علاقه مندید، فصل باران های موسمی آسیای شرق انتخاب مناسبی است. اما اگر به خرید و گشتن در پاساژ های مختلف علاقه مند هستید طبیعتا آسیای شرق به ویژه مقاصد لوکس تری مثل تایلند انتخاب مناسبی نیست. در این بین می توانید به مقاصد آسیای جنوب غرب هم نگاهی کوتاه داشته باشید. بی شک شما می توانید همین تنوع مقاصد را در کشور چهار فصل خودمان هم انتخاب و برایشان برنامه ریزی کنید.

انتخاب نوع سفر مطلوب باعث می گردد فهرست مقاصد سفرتان به راحتی بالا و پایین گردد، و بعضی از مقاصد به سرعت از فهرست حذف شوند و انتخاب را برای شما راحت تر کند. ماجراجویی، دیدن فرهنگ، غذا، خرید، شهر، روستا، طبیعت، مدیتیشن یا هر گونه سفر دیگر می تواند مقصد مطلوب شما را به راحتی از فهرست مقاصد سفر بیرون بکشد.

گاهی دیدن یک نخل در کنار ساحل شنی و دریای آبی در ذهن شما ساعت ها حس خوبی ایجاد می نماید، بنابراین به دنبال این تصاویر در شبکه های اجتماعی یا حتی در صفحات وب باشید. این تصاویر که در ذهنتان حس خوبی ایجاد می نماید، در واقع بهترین راهنما برای انتخاب مقصد سفر هستند.

امروز نرم افزار های بسیاری هستند که با تصویر به حیات خود ادامه می دهند. برای مثال pinterest و اینستاگرام. تصاویر را در این نرم افزار ها دنبال کنید و هر تصویری که دوست دارید مقصد سفرتان باشد، ذخیره کنید. این نرم افزار ها با توجه به این که از هوش مصنوعی استفاده می نمایند، به راحتی مقاصدی که به این تصاویر نزدیک هستند را به شما معرفی می نمایند.

امروز افراد حرفه ای در زمینه سفر و عکاسی با هشتگ ها سفر ها و مقاصد سفر خود را طبقه بندی می نمایند. با توجه به این که روزانه میلیون ها تصویر در دنیای وب آپلود می گردد پیدا کردن تصویری که حس خوبی برای شما ایجاد کند کار سختی است، اما هشتگ ها برای طبقه بندی تصاویر انتخاب هوشمندانه ای است. با هشتگ ها می توانید تنها تصاویری را که با همان هشتگ در دنیای وب واقع شده است مشاهده کنید و اگر این تصاویر را دوست داشتید هشتگ ها را برای خود ذخیره و به راحتی مقصد سفرتان را تعیین کنید.

حتی در دنیایی که فناوری و تلفن های هوشمند لحظه ای از ما دور نمی شوند هم باز کتاب ها می توانند راهنمای عالی برای ما باشند. خواندن کتاب ها می تواند به راحتی به ما در انتخاب مقصد سفر یاری نمایند. بعضی کتاب ها در زمینه سفر هستند. برای مثال کتاب هایی که سایت lonelyplanet برای هر مقصد آماده می نماید و راهنمای سفر هم هست.

اما گاهی شما یک رمان و یا داستان کوتاه می خوانید که بستر اصلی داستان در یک مقصد در حال رخ دادن است و کتاب به زیبایی مقصد را برای شما تصویرسازی می نماید. همین تصویرسازی شما را به سمت انتخاب مقصدی می برد که آن مقصد و داستان را در دنیای واقعی جست وجو کنید. سفرنامه ها را از قلم نیاندازید. سفرنامه ها همواره راهنمای عالی برای انتخاب مقصد هستند.

گاه تخفیف ها باعث می گردد ناخودمطلع مقصدی برای سفرتان تعیین گردد که هرگز در فهرست سفرتان قرار نداشته است. با این تخفیف علاوه بر این که هزینه سفر را کنترل می کنید، سفری به یک مقصد خواهید داشت که با علایق شما یکی بوده است و تا آن روز به یاد نداشتید.

تخفیف ها همواره راهکاری عالی و کم هزینه برای انتخاب مقصد هستند. برای مثال روز ها با خواندن کتاب و جست وجو در شبکه های اجتماعی در فکر ماجراجویی در آمریکای لاتین بوده اید، اما با یک تخفیف که برای ویتنام می بینید متوجه می شوید ماجراجویی در ویتنام نیز کم از آمریکای لاتین ندارد.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 628

به "آنچه باید رعایت کنیم تا یک سفر لذت بخش داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید رعایت کنیم تا یک سفر لذت بخش داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید