سراها و پاساژهای مسقف بازار تهران و مگامال ها اجازه فعالیت ندارند

به گزارش واندر هنگر، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران عظیم با تشریح بعضی از صنوف که فعالیت شان همچنان در پایتخت ممنوع است، بیان کرد که واحدهای صنفی واقع در سراهای مسقف و پاساژهای بازار تهران نیز اجازه فعالیت ندارند.

سراها و پاساژهای مسقف بازار تهران و مگامال ها اجازه فعالیت ندارند

جهت دریافت خدمات اجرای گلدان در پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی واندر هنگر، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران عظیم با تشریح بعضی از صنوف که فعالیت شان همچنان در پایتخت ممنوع است، گفت که واحدهای صنفی واقع در سراهای مسقف و پاساژهای بازار تهران نیز اجازه فعالیت ندارند.

سرهنگ نادر مرادی درباره فعالیت مشاغل و صنوف کم خطر در تهران گفت: همانطور که قبلا هم اعلام شده شرط فعالیت صنوف کم خطر یا همان کم ریسک در پایتخت، ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و دریافت کد مجوز است. این کد هم حتما باید در ورودی واحدهای صنفی نصب شده و قابل رویت باشد. واحدهای صنفی مجاز نیز باید یکسری موارد و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا را که در راستای فاصله گذاری اجتماعی ابلاغ شده، رعایت نمایند.

وی با اشاره به مشاغل و صنوفی که فعالیت شان همچنان مجاز نیست، گفت: باشگاه های بدنسازی، سالن های ورزشی، تالارهای پذیرایی، مراکز همایش، آرایشگاه های مردانه و زنانه، سالن های تئاتر و سینما، پاساژهای مسقف، رستوران ها، قلیان سراها، کافی شاپ ها و ... جزو صنوفی هستند که همچنان فعالیت شان مجاز نیست. البته لیست کامل این مشاغل در سامانه وزارت بهداشت وجود دارد و به افراد اعلام می گردد که آیا امکان فعالیت دارند یا خیر.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران عظیم تاکید نمود: در عین حال ممکن است واحدی صنفی جزو مشاغل کم ریسک باشد، اما مشخصاتش در سامانه وزارت بهداشت ثبت نشده و کد مربوطه را دریافت نکرده باشد که در این خصوص ضروری است حتما نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام شده و سپس واحد صنفی بازگشایی گردد؛ چرا که در غیر اینصورت فعالیت واحد مذکور مجاز نیست.

مرادی در خصوص فعالیت بازار تهران و مگامال ها در پایتخت نیز گفت: همانطور که گفته شده، پاساژهای مسقف با توجه به شرایطی که برابر تجمع در آنها وجود دارد، فعلا مجاز به فعالیت نیستند. در خصوص بازار تهران هم سراها و پاساژهای مسقف مجاز به فعالیت نخواهند بود.

به گفته وی، در خصوص پاساژهای روباز محدودیتی وجود نداشته و طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت شان ممنوع نیست.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران عظیم در خصوص فعالیت انبارها و کارگاه های تولیدی نیز اظهارکرد: در این خصوص دستورالمعل بهداشتی صادره به آنها ابلاغ شده و خوشبختانه این موضوع در بیشتر کارگاه ها نیز رعایت می گردد. این کارگاه ها نیز با رعایت دستورالمعل می توانند فعالیت نمایند اما اگر چنانچه از دستورالعمل سرپیچی نمایند با آنها برخورد خواهد شد.

مرادی از شهروندان خواست که هرگونه فعالیت غیرمجاز صنوف را به وسیله تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش نمایند. ضمن اینکه تیم های گشت پلیس و بازرسی صنوف نیز در این مدت فعال است و اقدام به بازدید از اماکن خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 811

به "سراها و پاساژهای مسقف بازار تهران و مگامال ها اجازه فعالیت ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراها و پاساژهای مسقف بازار تهران و مگامال ها اجازه فعالیت ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید