زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد

به گزارش واندر هنگر، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، این هفته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد

به گزارش ایسنا، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، هفته جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبان مجاز، اوایل تیرماه امکان انتخاب رشته را خواهند داشت.

بعلاوه در نیمه اول شهریورماه نیز نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 اعلام می گردد تا داوطلبان از اول مهرماه بر سر کلاس ها حضور پیدا نمایند.

در مجموع، در گروه های مختلف آزمایشی آزمون کارشناسی ارشد 1401، اقبال بیشتری نسبت به آزمون رشته های علوم انسانی صورت گرفت و بیش از 400 هزار داوطلب، در گروه علوم انسانی شرکت کردند. تعداد زیادی از داوطلبان رشته های فنی مهندسی و ریاضی به سمت رشته های علوم انسانی گرایش پیدا کردند.

سال جاری از مجموع 647 هزار و 209 داوطلب (با احتساب علاقه مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) حدود 53 درصد داوطلبان را خانم ها و 47 درصد را آقایان تشکیل می دهند و همین نسبت را در گروه های آموزشی داریم.

طبق اعلام سازمان سنجش، ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 1401 افزایش خواهد یافت؛ در واقع سال گذشته بیش از 130 هزار نفر در رشته های کارشناسی ارشد پذیرش شدند که سال جاری در مقایسه با سال گذشته، تعداد بیشتری از داوطلبان پذیرش خواهند شد. براین اساس، سال گذشته 27 درصد از پذیرفته شدگان در دانشگاه ها پذیرش شدند، اما سال جاری این آمار بیش از 30 درصد خواهد بود.

آزمون کتبی، سهم 80 درصدی در پذیرش داوطلبان کارشناسی ارشد ایفا خواهد نمود و 20 درصد نیز معدل دوره کارشناسی تاثیر دارد.

به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد 1401 از 28 تا 30 اردیبهشت ماه جاری در 166 شهرستان و 1770 حوزه فرعی و بعلاوه 381 حوزه اصلی برگزار گردید.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2077

به "زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید