روش تشخیص خانگی نشتی امواج مایکروویو

به گزارش واندر هنگر، امروزه با توسعه تکنولوژی در تمام زمینه ها ، زندگی نسبت به گذشته راحت تر شده است و همه ما این موضوع را می دانیم و واقف هستیم . از جمله مواردی که از گذشته برای انسان حائز اهمیت بوده طبخ غذا و فراوری و استفاده از ابزار آلات و دستگاه هایی بوده که آشپزی و امور مربوط به آن را آسان تر کند . یکی از دستگاه هایی که در این زمینه فراوری شده و کاربرد زیادی هم دارد دستگاه مایکروویو می باشد. این دستگاه در تهیه سریع غذا به ما یاری می کند. بعلاوه به راحتی می توان غذا را در آن طبخ ویا گرم نمود. تکنولوژی که این دستگاه برای گرم نمودن غذا از آن استفاده می کند امواج مایکروویو می باشد. آیا فکر میکنید نشتی دستگاه مایکروویو در آشپزخانه شما وجود دارد یا نه؟ با خبرنگاران همراه باشید برای آشنایی با روش تشخیص نشتی امواج مایکروویو در منزل.

روش تشخیص خانگی نشتی امواج مایکروویو

روش تشخیص نشتی امواج مایکروویو

همان طور که می دانیم امواج مایکروویو حتی در تلفن همراه شما وجود دارد . خاصیت طبخ غذا با روش مایکروویو این می باشد که سبب می گردد مواد مغذی ، طعم و رنگ غذا بدون تغییر باقی بماند و به سرعت بتوان با حرارتی که از طریق امواج مایکروویو فراوری می نماید غذا را گرم نمود. عده ای عقیده دارند که این امواج برای سلامتی انسان مضر می باشد اما بعضی هم هستند که برعکس می گویند که این امواج تاثیری بر سلامتی انسان ندارد و مضر نیست . به هر حال اگر بخواهیم با نحوه عملکرد این دستگاه آشنا بشویم باید به شما دوستان و همراهان گرامی مجله خبرنگاران عرض کنم که مولکول های آبی که در داخل مواد غذایی وجود دارند از طریق امواجی که از طریق این دستگاه ساطع می گردد سریع تر گرم شده و باعث پختن سریع تر غذا می گردد. برای دانستن این موضوع لازم نیست که حتما در زمینه فیزیک هسته ای مطالعه ای داشته باشید خیلی ساده است. این امواج که در داخل دستگاه مایکروویو فراوری می گردد کاملا برای انسان بی خطر است زیرا که در محدوده داخل همان دستگاه این امواج فراوری می گردد و به بیرون درز نمی نماید، اما مهم تر از این ها روش تشخیص نشتی امواج مایکروویو است که خیلی بیشتر از امواج برای انسان خطرناک است.

تست نشتی دستگاه مایکروویو

برای این که تست کنید که دستگاه مایکروویوی که در آشپزخانه شما وجود دارد آیا دارای نشتی دستگاه مایکروویو امواج است یا نه خوب دقت کنید. گوشی تلفن همراه وسیله ای است که امروز ه در خانه ای و دست هر کسی پیدا می گردد این گوشی ها نیز امواج فراوری می نمایند امواجی بین 1.9 گیگاهرتز یا 850 مگاهرتز یک راهکار ساده به شما پیشنهاد می کنیم و آن این است که گوشی تلفن همراه شما را که در دستتان است داخل این دستگاه گذاشته ، در حالی که دستگاه مایکروویو خاموش است و سعی کنید با گوشی دیگری با گوشی ای که در داخل دستگاه است تماس برقرار کنید . متوجه خواهید شد که امکان برقراری تماس وجود ندارد زیرا دستگاه مایکروویو قابلیت این را دارد که از امواج تا مرز 2.45 گیگاهرتز محافظت کند و اجازه ندهد که امواج به خارج از دستگاه نشت کند. بنابر این اگر گوشی شما در داخل دستگاه در حالی که درب آن بسته است زنگ خورد یعنی این که دستگاه شما دارای نشتی امواج مایکروویو می باشد. باز هم جای نگرانی نیست ، زیرا این امواج خطری برای سلامتی انسان ندارد. و بعلاوه وسایل آشپزخانه که در کارخانجات فراوری می شوند از نظر این که برای ایمنی انسان ضرر دارند یا نه همواره مورد آنالیز و تست قرار می گیرند پس خیالتان راحت باشد .همان طور که دیدیدبا راه کار خیلی ساده توانستیم تشخیص بدهیم که آیا دستگاه مایکروویو ما دارای نشتی امواج است یا نه .

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2170

به "روش تشخیص خانگی نشتی امواج مایکروویو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تشخیص خانگی نشتی امواج مایکروویو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید