دیپلمات روس: فرایند گفت وگوها در وین علیرغم دشواری ها ادامه دارد

به گزارش واندر هنگر، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی از ادامه گفت وگوها در وین اطلاع داد و اضافه نمود وظایف کارگروه ها در حوزه هسته ای و برطرف تحریم ها آسان نیست اما فرایند ادامه دارد.

دیپلمات روس: فرایند گفت وگوها در وین علیرغم دشواری ها ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در توییتی از ادامه گفت وگوها در وین اطلاع داد.

اولیانوف در این خصوص نوشت: طبق تصمیم کمیسیون مشترک برجام، گروه های کاری در وین به کار بر روی لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بعدازظهر دیروز و امروز ادامه دادند. وظایف آن ها آسان نیست اما فرایند ادامه دارد.

به گزارش فارس، رایزنی های هیأت های مذاکره نماینده ایران و گروه 1+4 در وین امروز (یکشنبه) نیز در فرمت ها و سطوح مختلف ادامه می یابد. همچنین کارگروه های کارشناسی به بحث و گفت وگو در مورد دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای ادامه می دهند.

روز گذشته، علاوه بر نشست کمیسیون مشترک، ملاقاتهایی نیز به صورت دو و چندجانبه بین هیأت مذاکره نماینده کشورمان با اعضای 1+4 برگزار گردید. در این رایزنی ها، سه ملاقات بین عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید.

همچنین رؤسای سه هیأت اروپایی، در جلسه ای مشترک با عراقچی شرکت کردند و به بحث و گفت وگو پرداختند.

کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران در آژانس هم آنچه در وین در حال پیگیری و گفت وگو است را ایجاد تصویری واضح و شفاف درباره لغو تحریم ها برشمرد و گفت: هیأت مذاکره نماینده نتایج گفت وگوها را به طور منظم به مقامات عالی گزارش می نماید. (جزئیات بیشتر)

به گزارش فارس، عراقچی، معاون وزیر امور خارجه بعد از نشست دیروز در اظهاراتی با بیان اینکه به نظر می رسد تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است، گفت: مذاکرات اکنون به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک آغاز به کار نمایند. هیأت ایرانی متن مورد نظر خود را آماده و به همه طرف ها ارائه نموده است.

سید عباس عراقچی همچنین در توئیتی نوشت: بعد از چندین روز گفت وگوهای فشرده، به نظر می رسد اکنون در راستا درستی قرار گرفته ایم. با این حال راه دشواری در پیش است. هنوز برای پیش بینی نتیجه زود است. گروه های کارشناسی به کار سخت خود برای روشن ساختن موضوعات مهم ادامه خواهند داد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1585

به "دیپلمات روس: فرایند گفت وگوها در وین علیرغم دشواری ها ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: فرایند گفت وگوها در وین علیرغم دشواری ها ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید