دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی

به گزارش واندر هنگر، دومین جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی تحت عنوان صفحه خیال با انتشار فراخوانی به صورت رسمی شروع به کار کرد.

دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، دومین جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی صفحه خیال به دبیری رسول رجایی و به همت موسسه خانه کتاب با رویکردی جدید و با نگاهی جامع و آینده نگر به تمامی حوزه ها و مسائل پیرامون کتاب در فضای مجازی با محورهای مالی، فرهنگی، فناوری، پژوهشی و مردمی برگزار خواهد شد.

دومین دوره این جشنواره ملی با پوشش محورهای اقتصاد کتاب مجازی با تاکید بر کسب و کارهای نوپا، فرهنگ کتاب مجازی و کنش گران فرهنگی، فناوری های نوین و صنایع خلاق، پژوهش کتاب مجازی و بخش ویژه مردمی شامل روایت گری دیجیتال کتاب و تصویرگری کتاب مجازی برگزار می گردد. مسابقه داننده شو به عنوان اولین پویش چند رسانه ای مردمی در کشور در حوزه کتاب یکی دیگر از بخش های قابل توجه این دوره از جشنواره است.

بر اساس این گزارش و مطابق اعلام دبیرخانه این جشنواره، ثبت نام و مهلت ارسال آثار در محورهای مالی، فرهنگی، فن آوری، پژوهشی و مهارتی تا 25 آبان ماه و اختتامیه این دوره از جشنواره 29 آبان ماه خواهد بود.

خبر دیگر از هفته کتاب اینکه، تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با تکنیک پویانمایی بریده مقوا یا کات اوت ساخته و منتشر شد.

به واسطه ارج نهادن به مقام کتاب و کتاب خوانی، تیزر این دوره از هفته کتاب سال جاری توسط هنرمندان مطرح هنر پویانمایی کاملا به شیوه سنتی ساخته شد تا ضمن حمایت و ارزش نهادن به آثار هنرمندان این هنر، عرصه آگهی های فرهنگی نیز با چهره ای فاخر از پویانمایی آشنا گردد.

تیزر بیست و هفتیمن دوره هفته کتاب با تکنیک پویانمایی بریده جنبانی یا کات اوت ساخته شده است. در این روش تمامی المان ها و عناصر موجود در پویانمایی توسط هنرمند طراح توسط دست و روی مقوا طراحی و سپس بریده و سرهم می گردد. در مرحله بعدی از اجزای برش خورده مقوا، پارچه و کاغذ عکاسی شده و وارد سیستم دیجیتال می گردد تا جان بخشی توسط نرم افزارهای رایانه ای انجام گردد.

ایده اصلی ویدیو معرفی هفته کتاب بر پایه شعار حال خوش خواندن پایه گذاری شده است؛ در این اثر ابتدا دستی با نشانه یک مولف بر روی کاغذ کلماتی را می نگارد و سپس اوراق کتاب در جلد خود جا می گیرند. کتاب ها با باد پاییزی به پرواز در می آیند و در راه دیگر کتاب ها را فرامی خوانند.

کتاب های رنگی با حال خوش خود را به کتاب خوانان می رسانند و از میان کتاب گل های خطایی و لاله عباسی به نشانه حال خوش و هنر و ادبیات ایرانی به بیرون می تراوند. سفر کتاب ها ادامه می یابد تا نشانه های سه نسل پیر و جوان و کودک که از اهداف و مخاطبان هفته کتاب هستند، کامل گردد؛ همگان پس از کتاب خوانی همراه هم به مانند برگ های سبک بال کتاب در شهرها به پرواز در می آیند تا حس حال خوش خواندن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.

فایل های این ویدیوی یک دقیقه ای بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده و قابل دریافت آسان برای همگان است.

بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 552

به "دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید