درحال بروز رسانی، صالحی امیری: هیچ ورزشکار ممنوع الورود و ممنوع الخروج نداریم، انتخابات کمیسیون ورزشکاران به زودی برگزار می گردد

به گزارش واندر هنگر، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: باور داریم رکن چهارم ورزش قهرمانی در ایران رسانه است.

درحال بروز رسانی، صالحی امیری: هیچ ورزشکار ممنوع الورود و ممنوع الخروج نداریم، انتخابات کمیسیون ورزشکاران به زودی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری گفت: از رسانه ملی و مطبوعات، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی تشکر می کنم. قطعا باور داریم رکن چهارم ورزش قهرمانی در ایران رسانه است و بدون آن صدای خود را به ملت و جامعه نمی رسانیم.

وی تاکید نمود: جمع بندی داشتیم که وزیر باید ملاقات مشترکی با مقامات کمیته بین المللی المپیک داشته باشند. این سفر پنحشنبه قبل انجام شد. در افتتاحیه المپیک زمستانی شرکت کردیم و آدینه و شنبه سه دور مذاکره با مقامات عالی ورزش دنیا داشتیم. روز اول با مقامات کمیته بین المللی ملاقات داشتیم که نزدیک به 2.5 طول کشید. روز دوم جلسات ادامه یافت و عصر روز شنبه با توماس باخ جلسه داشتیم. این ملاقات در مورد المپیک 2020 و موانع و مسائل راستا از جمله مشکل انتقال پول بود که مطرح شد. موضع مجموعه IOC حمایتی بود و گفتند انتظار داریم با قدرت و شجاعت در 2020 بدرخشید.

صالحی امیری اضافه کرد: ابهامات و سوالاتی در بحث جودو بود که ما شرح دادیم. گفتیم رئیس دنیای جودو با سناریوی از پیش تعیین شده و با هدف تخریب ایران و جودو کارهایی انجام داده و اسناد زیادی داریم و مدارک را برای CAS ارسال کردیم و به پفراینده رسیدگی می گردد. مواضع خود را خاطرنشان کردیم و این تعلیق غیر اخلاقی و بدون وجاهت قانونی است. فشار رئیس یک فدراسیون دنیای برای جدا کردن ورزشکار از کاروان و گذاشتن گارد و اعزام وی به کشور اروپایی از قبل طراحی شده بود و دخالت آنها در فدراسیون ملی جودو ایران تعیین بود. باخ گفت منتظر رای CAS خواهیم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید نمود: حمایت اقتصادی در خور از تاریخ شفاهی و موزه ورزش از دیگر موضوعات این جلسات بود. در مورد مهاجرت ورزشکاران صحبت شد. ما عنوان کردیم مانع مهاجرت نیستیم باید شرایطی فراهم گردد که ورزشکار چه در داخل و چه خارج از کشور احساس امنیت کند و هیچ محدودیتی برای ورود ورزشکاران نداریم و هیچ ورزشکار ممنوع الورود و ممنوع الخروج نداریم و بعضی اظهار نظرها را احساسی و تحت فشار عناصر ضد انقلاب می دانیم. مهاجرت را یک کسب تجربه برای بازگشت دوباره می دانیم و باید عوامل کششی را افزایش و رانشی را کاهش دهیم.

وی گفت: میلیون ها نفر در داخل کوشش می نمایند برای کسب سکو و افتخارآفرینی برای ایران و چند نفر نیز مهاجرت کردند. ما رویکرد تخریبی و سیاسی نداریم آنها با انگیزه های ثانویه مهاجرت کردند نه سیاسی و باید شرایط را برای بازگشت مجدد آنها فراهم گردد. این رفتن ورزشکاران یک قهر و عصبانیت مقطعی است و اینها بچه های ایران هستند و به خانه خود بر می گردند.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: با رئیس فدراسیون دنیای تکواندو ملاقات کردیم و تاکید نمودیم محدودیتی برای صدور ویزا نباید وجود نداشته و وی قول سفر و میزبانی به ایران داد. با لالوویچ نیز نشست داشتیم و وی حمایت همه جانبه خود را از کشتی ایران خاطرنشان کرد و گفت کشتی دنیا بدون ایران معنا ندارد. کشتی از امیدهای ما در 2020 است و همه گونه حمایت مادی و معنوی از آن خواهیم داشت. رئیس دنیای شمشیربازی نیز قول سفر و میزبانی به ایران داد. فرایند این سفر در جهت تحکیم روابط کمیته و وزارت و کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون های دنیای بود.

وی توضیح داد: همه فدراسیون های المپیکی در اردو هستند و از همه عزیزان و اصحاب رسانه می خواهم فضا را آرام و با ثبات نگه دارند. اگر حاشیه وارد نگردد در المپیک 2020 درخشش خواهیم داشت. ما اولین بار با حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته یک صدای واحد را از ایران منتقل کردیم که نشان می دهد یک ساختار و یک مدیریت وجود دارد. از IOC تقاضای یاری اقتصادی و تجهیزات داشتیم. IOC سالی 500 میلیون دلار به کمیته های کشورهای مختلف یاری می نماید که ایران سهم کمی از این یاری دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران در مورد اتفاقات اخیر در کمیسیون ورزشکاران و اختلاف و چند دستگی در این کمیسیون گفت: کمیسیون ورزشکاران یکی از کمیسیون های خوب و مورد حمایت ماست در کنار 16 کمیسیون دیگر. در یک سال گذشته فعالیت ها به شدت کند و کمرنگ شد و تقاضا کردن فعال گردد. طی دو مرحله 3 و 7 نفر از اعضا استعفا دادند و یک نوعی انشقاق شکل گرفت. آئین نامه کمیسیون اشکالات جدی داشت و تعیین نیست جلسه با چند نفر رسمی است و گاهی با دو یا چهار نفر تشکیل می شد. وقتی نصف به علاوه یک نفر حضور ندارند، جلسه رسمی نیست. اگر فردی در این جلسه انتخاب گردد بر اساس منطق درست نیست ولی بر اساس این آیین نامه درست است. با IOC مکاتبه کردیم تا اساسنامه اصلاح گردد , با نصف بعلاوه یک رسمیت می یابد. باید هر دو هفته یکبار جلسه داشته باشد و اگر ماه تشکیل نگردد تعلیق می گردد تا انتخابات مجدد. طی روزهای آینده انتخابات برگزار می گردد. با استعفاها مخالفت کردم و تاکید نمودم عزیزان باید حضور داشته باشند. به محض اصلاح آیین نامه و تایید IOC طی جلسه ای انتخابات برگزار خواهد شد. کمیسیون مسئله ای ندارد و همه از حقوق و رای برابری برخوردارند.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 715

به "درحال بروز رسانی، صالحی امیری: هیچ ورزشکار ممنوع الورود و ممنوع الخروج نداریم، انتخابات کمیسیون ورزشکاران به زودی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درحال بروز رسانی، صالحی امیری: هیچ ورزشکار ممنوع الورود و ممنوع الخروج نداریم، انتخابات کمیسیون ورزشکاران به زودی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید