حکمرانی مجازی، موافقت اپل با تمامی درخواست های دولت چین در زمینه ذخیره داده های محلی

به گزارش واندر هنگر، روزنامه نیویورک تایمز گزارش مفصلی در خصوص عملکرد شرکت اپل در چین چاپ نموده که نشان می دهد این شرکت آمریکایی تمامی درخواست های پکن برای ذخیره داده های اتباع چین در داخل این کشور را پذیرفته است.

حکمرانی مجازی، موافقت اپل با تمامی درخواست های دولت چین در زمینه ذخیره داده های محلی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، اپل در حال تکمیل یک پایگاه داده جدید در چین است که در منطقه گویانگ واقع است و تمامی داده های شخصی مشتریان چینی اپل در آن ذخیره خواهد شد.

دولت چین از سال 2016 تمامی شرکت های فناوری خارجی را ملزم به ذخیره سازی داده های شخصی اتباع این کشور در داخل چین نموده تا از سوءاستفاده دولت های خارجی و تهدید امنیت ملی خود توسط رقبایی همچون آمریکا جلوگیری کند. مرکز داده جدید اپل در چین که در یک منطقه دورافتاده کوهستانی واقع است تا ماه آینده تکمیل می گردد و یک شرکت فناوی وابسته به دولت چین مدیریت آن را بر عهده می گیرد.

اپل قبلا به منظور تبعیت از قوانین داخلی چین تمامی داده های مربوط به خدمات کلود خود را هم به سرورهایی در داخل چین منتقل نموده بود. اطلاعات سرورهای آی کلود اتباع چین قبلا در خارج از این کشور نگهداری می شدند. چین پیش از این تهدید نموده بود اگر اپل و شرکت های فناوری آمریکایی از قوانین پکن در خصوص نگهداری داده های کاربران در داخل خاک ان پیروی ننمایند، جلوی فعالیت آنها را می گیرد. طرح چین در این زمینه به دروازه طلایی مشهور شده که اجازه نمی دهد هیچ بخشی از اطلاعات دیجیتال مردم چین در خارج از این کشور ذخیره شده و به دست کشورهای متخاصم بیفتد.

اپل به منظور تامین نظر مقامات چینی کلیدهای رمزگشایی از داده های کاربران محلی را نیز از آمریکا به داخل این کشور منتقل نموده است. شرکت چینی GCBD مسئول مدیریت داده های کاربران چینی اپل است و بر فرایند ساخت دیتاسنتر جدید آن نیز نظارت دارد.

تا به حال هیچ شواهدی وجود نداشته که دولت چین به داده های مذکور دسترسی داشته و آنها را به طور مرتب بازرسی و آنالیز کند. با این حال اقدامات یادشده به مقامات پکن امکان می دهد تا هرگونه کوشش برای خرابکاری یا تحریک خارجی را ردگیری و به سرعت شناسایی نمایند.

اپل همچنین اپلیکیشن هایی مغایر با قوانین داخلی چین را نیز از اپ استور خود پاک می نماید تا رضایت دولت پکن را جلب کند. این نرم افزارها معمولا با هدف انتشار اطلاعات دروغین در خصوص دولت چین و تحریک به شورش علیه دولت مرکزی، ترویج همجنسگرایی، روابط غیراخلاقی و غیره عرضه می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1621

به "حکمرانی مجازی، موافقت اپل با تمامی درخواست های دولت چین در زمینه ذخیره داده های محلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمرانی مجازی، موافقت اپل با تمامی درخواست های دولت چین در زمینه ذخیره داده های محلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید