(تصویر) ترکیب احتمالی کابینه جو بایدن از نگاه پولتیکو

به گزارش واندر هنگر، تارنمای پولیتیکو فهرستی از اعضای احتمالی دولت آینده آمریکا را منتشر کرد و نوشت: انتظار می رود بایدن برای راضی کردن طیف وسیعی از سیاسیون دولتی تشکیل دهد که چهره های ترقیخواه، میانه رو و حتی چند شخصیت جمهوریخواه در میان آن ها حضور داشته باشند.

(تصویر) ترکیب احتمالی کابینه جو بایدن از نگاه پولتیکو

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

بایدن در دو ماه و نیم آینده به تیمی نیاز دارد که بتواند در مقابله با کرونا و بازسازی اقتصادی به وی کمک کند. از این روز، دولتی که وی تشکیل می دهد باید بتواند سنای احتمالا جمهوریخواه را راضی کرده و ائتلافی از دموکرات های متمرد را با خود همراه کند.

تیم انتقالی بایدن ماه هاست که در حال بررسی صلاحیت نامزد های وزارت است و در روز های آینده فهرستی از انتخاب های خود را به رئیس جمهوری منتخب ارائه خواهد کرد.

انتظار می رود بایدن ابتدا بر وزارتخانه هایی متمرکز شود که با بهداشت عمومی و اقتصاد سر و کار دارند، یعنی وزارتخانه هایی همچون خزانه داری و خدمات بهداشتی و انسانی.

البته یک مقام نزدیک به بایدن گفته است که وی قصد دارد در اولین هفته بعد از انتخابش به ریاست جمهوری فهرستی از نامزد های کابینه اش را منتشر کند.

ممکن است بایدن در معرفی کابینه اش دست به انتخاب هایی بزند که تاریخ ساز شود؛ مثلا یک زن یا یک فرد رنگین پوست را برای هدایت وزارتخانه خزانه داری یا دفاع انتخاب کند. همواره مردان سفیدپوست هدایت این وزارتخانه ها را برعهده داشته اند.

پولیتیکو فهرستی از نامزد های احتاقتصادی تصدی وزارت در دولت بایدن را گرد آورده است، اما احتمال دارد که در روز های آینده اسامی نامزد های جدیدی مطرح شود. فهرستی که پولیتیکو تهیه کرده، پس از ده ها مصاحبه با مشاوران، متحدان نزدیک، لابی گران و کارکنان کنگره تدوین شده است.

وزارت دفاع (پنتاگون)

-میشل فلورنوی: وی بیش از هر فرد دیگری نامش برای این سمت مطرح است. فلورنوی در دولت اول باراک اوباما معاون وزارت دفاع بود و با توجه به سابقه مدیریتی در اندیشکده مرکز امنیت آمریکای جدید شخصیتی شناخته شده محسوب می شود.

-تامی داکورث: سناتور ایالت ایلینوی، دستیار وزیر کهنه سربازان و افسر سابق ارتش

-جک رید: سناتور رودآیلند، کاپیتان بازنشسته ارتش

وزارت خارجه

-سوزان رایس: مشاور سابق امنیت ملی دولت اوباما، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل. از آنجایی که ممکن است کرونا و اوضاع نابسامان اقتصادی انرژی زیادی از تیم بایدن در ماه های اول فعالیتش صرف کند، مقام های فعلی و سابق آمریکا می گویند بایدن ممکن است فردی مانند سوزان رایس را برای هدایت این وزارتخانه انتخاب کند که نیاز چندانی به آموزش برای کار در وزارت خارجه نداشته باشد.

-آنتونی بیلکین: مشاور سیاست خارجی بایدن، معاون سابق وزارت خارجه، معاون سابق مشاور امنیت ملی

-کریس کونز: سناتور ایالت دلاور

-کریس مورفی: سناتور ایالت کانتیکت

-ویلیام برنز: رئیس اندیشکده کارنگی، معاون سابق وزیر خارجه

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1285

به "(تصویر) ترکیب احتمالی کابینه جو بایدن از نگاه پولتیکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصویر) ترکیب احتمالی کابینه جو بایدن از نگاه پولتیکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید