تسهیلات پرداختی به دانشجویان علوم پزشکی در سال 99 سه برابر افزایش یافته است

به گزارش واندر هنگر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: مجموع تسهیلات پرداختی به دانشجویان علوم پزشکی در سال 99 بیش از سه برابر رشد داشته است.

تسهیلات پرداختی به دانشجویان علوم پزشکی در سال 99 سه برابر افزایش یافته است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از وزارت بهداشت، بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش تسهیلات پرداختی به دانشجویان گفت: حمایت از اقشار کم درآمد و ایجاد زمینه تحصیل دانشجویان مستعد محور اصلی کوشش های ما در صندوق رفاه است و کوشش می گردد تا بستری فراهم گردد که دانشجویان با دغدغه کمتری به تحصیل خود ادامه دهند.

وی اضافه نمود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط مالی حاکم بر جامعه هر قدر که تصور کنیم برگزاری کلاس ها در فضای مجازی و عدم حضور دانشجویان در فضای خوابگاهی هزینه آن ها را کاهش خواهد داد؛ اما به واقع دانشجویان هزینه های بیشتری دارند و معتقدم که برطرف احتیاج دانشجویان در شرایط کنونی در اندازه همین وام های دانشجویی نیز امری قابل توجه است و بر همین اساس کوشش خواهیم کرد تا بیشترین آرامش را برای دانشجویان ایجاد کنیم.

رحیمی ضمن تاکید بر این مهم که همیشه سعی ما بر ارتقای سرانه وام های پرداختی به دانشجویان هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت بوده است، گفت: سال جاری نرخ رشد مجموع تسهیلات اعطایی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشجویان نسبت به میزان مشابه در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و تا سرانجام دی ماه سال 99 مطابق با جدول منابع، بیش از 2 هزار میلیارد ریال وام پرداخت نموده ایم که پیش بینی می گردد این مبلغ تا سرانجام سال به بیش از 3 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

وی با اشاره به افزایش مبلغ وام های دانشجویی در سال جدید، گفت: بعضی از وام های ما با درصد کمتر و بعضی نیز با درصد بیشتری افزایش یافته اند؛ اما به طور متوسط سرانه وام های دانشجویی بیش از 50 درصد افزایش داشته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات بعضی از وام ها ادامه داد: تسهیلات اعطایی در قالب وام های تحصیلی، دستیاری، مسکن، ضروری، ودیعه مسکن و شهریه به دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور پرداخت می گردد.

وی گفت: وام تحصیلی بیشترین سهم را بین وام های اعطایی صندوق دارد که به منظور تسهیل در فرایند تحصیل به تمام دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی تعلق می گیرد که مبلغ این وام در یک سال تحصیلی برای دانشجویان متاهل در سال 98 معادل 30 میلیون ریال بوده که با رشد بیش از 40 درصدی به 42 میلیون و 500 هزار ریال در سال 99 افزایش یافته است.

رحیمی اعلام کرد: به منظور تشویق امر مقدس ازدواج در بین جوانان، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال 99 نسبت به افزایش بیش از 25 درصدی تعداد وام های ودیعه مسکن اقدام نموده است و در خصوص وام مسکن دانشجویی نیز با توجه به افزایش اجاره بهای مسکن، صندوق در سال 99 میزان سرانه وام مسکن را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کلاس ها به صورت مجازی و عدم حضور دانشجو در دانشگاه یادآور شد: تمامی مراحل ثبت نام وام های دانشجویی به صورت الکترونیکی و بدون احتیاج به حضور دانشجو انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1454

به "تسهیلات پرداختی به دانشجویان علوم پزشکی در سال 99 سه برابر افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات پرداختی به دانشجویان علوم پزشکی در سال 99 سه برابر افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید