ترکیب عجیب پرسپولیس برای فرار از محرومیت دربی ، تغییرات هشت نفره به وسیله یحیی برابر مس کرمان

به گزارش واندر هنگر، با توجه به ملاقات با مس کرمان که جزو تیم های پایین نشین جدول محسوب می گردد و کیفیت فنی نیمکت نشینان این تیم، بعید نیست که گل محمدی برای حفظ بازیکنانش از خطر محرومیت و استراحت به بعضی از آنها، با تغییراتی مقابل نارنجی پوشان کرمانی حاضر گردد.

ترکیب عجیب پرسپولیس برای فرار از محرومیت دربی ، تغییرات هشت نفره به وسیله یحیی برابر مس کرمان

لیگ به حساس ترین مقطع خود رسیده و سه تیم سپاهان، استقلال و پرسپولیس با رقابتی نزدیک در پی دستیابی به جام بیست و دوم هستند.

پرسپولیس که اکنون اختلاف خود با صدر را به یک امتیاز کاهش داده، این هفته باید راهی کرمان گردد و برابر مس قرار گیرد. اما مسلما بیشتر تمرکز این تیم روی بازی هفته آینده مقابل استقلال خواهد بود؛ جایی که یکی از حساس ترین و سرنوشت سازترین دربی های چند سال اخیر را به جهت شرایط جدولی شکل خواهد داد و اولویت ویژه ای برای بازیکنان خواهد بود.

پرسپولیس در شرایطی مقابل مس کرمان قرار خواهد گرفت که 10 بازیکن این تیم در خطر محرومیت از دربی قرار دارند: سروش رفیعی، میلاد سرلک، وحدت هنانوف، سینا اسدبیگی، مهدی ترابی، گئورگی گولسیانی، علیرضا بیرانوند، وحید امیری، محمد عمری و علی نعمتی ده بازیکنی هستند که با این شرایط رو به رو خواهند بود و در صورت دریافت کارت زرد در این بازی، در جدال دربی و مقابل استقلال غایب خواهند بود.

با این شرایط و با توجه به ملاقات با مس کرمان که جزو تیم های پایین نشین جدول محسوب می گردد و کیفیت فنی نیمکت نشینان این تیم، بعید نیست که گل محمدی برای حفظ بازیکنانش از خطر محرومیت و استراحت به بعضی از آنها، با تغییراتی مقابل نارنجی پوشان کرمانی حاضر گردد.

محتمل ترین گزینه ها بازگشت مرتضی پورعلی گنجی به ترکیب خواهد بود. حضور پورعلی گنجی حداقل یکی از دو بازیکن در خطر محرومیت را از ترکیب خارج خواهد نمود (علی نعمتی یا گئورگی گولسیانی).

تغییر در سمت چپ دفاعی با حضور فرشاد فرجی یا علی نعمتی نیز دیگر تغییری است که منجر به حفظ وحید امیری برای دربی خواهد شد.

میلاد سرلک نیز دیگر مهره قابل توجه این تیم محسوب می گردد که آلترناتیوهایی مثل کمال کامیابی نیا و سینا اسدبیگی دارد. کامیابی نیا به تازگی از مصدومیت بازگشته و حضور فیکس او هر دو هافبک دفاعی در خطر محرومیت سرخپوشان را نجات خواهد داد.

وحدت حنانوف مدافع تاجیکستانی پرسپولیس که بعد از نمایش پیروز طی چند بازی اخیر این تیم بار دیگر جای خود را به دانیال اسماعیلی فر داده اما از نظر محرومیت شاید کمترین خطر را متوجه خود می بیند.

اوضاع اما برای سروش رفیعی و مهدی ترابی به عنوان دو مهره گلزن و گلساز پرسپولیس شاید کمی نگران کننده باشد. هر دو آنها در خطر محرومیت هستند و از تاثیرگذاری بالایی در ترکیب برخوردار هستند. عالیشاه، سعید صادقی و سیامک نعمتی مهره های آلترناتیو آنها محسوب می شوند و باید دید یحیی چه تصمیمی خواهد گرفت.

مهره ای که شاید طرفداران پرسپولیس دوست نداشته باشند تغییر کند علیرضا بیرانوند است. شماره یک پرسپولیس این روزها بار دیگر به آمادگی مطلوب و اعتمادبنفس بالایی رسیده است. او از مدت ها پیش سه اخطاره بوده و توانسته شرایط را به شکلی پیش ببرد که از محرومیت فرار کند و امیدوار است برابر مس نیز این اتفاق برای او تکرار گردد. احمد گوهری جانشین شماره یک پرسپولیس است و بعید البته به نظر می رسد یحیی چنین ریسکی داشته باشد و روی تجربه بیرانوند برای فرار از کارت زرد حساب نموده، مگر اینکه اتفاق عجیبی در جریان بازی رقم بخورد.

محمد عمری نیز دیگر مهره در خطر محرومیت پرسپولیس است. ستاره و پدیده این فصل پرسپولیس که البته طی چند بازی اخیر از آن حد آمادگی فاصله گرفته که به نظر می رسد بی ارتباط با مصدومیت او نباشد. او اما طی ملاقاتهای اخیر نیز حضوری فیکس داشته و با توجه به پست بازی اش، اگر کم تجربگی کار دستش ندهد، بعید است با محرومیت روبرو گردد.

اما اگر ریسکی ترین تصمیم یحیی گل محمدی برای فرار از محرومیت ستاره های تیمش را در نظر داشته باشیم شاید یک دگرگونی و تغییرات بزرگ را در این بازی ببینیم. تغییراتی که قطعا اتفاق افتادن همگی آنها غیرممکن خواهد بود.

احمد گوهری

علی نعمتی فرشاد فرجی مرتضی پورعلی گنجی دانیال اسماعیلی فر

امید عالیشاه کمال کامیابی نیا سیامک نعمتی سعید صادقی

مهدی عبدی عیسی آل کثیر

در این ترکیب تنها سمت چپ پرسپولیس در خطر محرومیت به واسطه دریافت کارت زرد احتمالی خواهد بود و البته یک تغییر عجیب و پرریسک و ناهمگون نیز محسوب می گردد. البته در این ترکیب به جز سه بازیکن تازه وارد در این فصل (پورعلی گنجی، اسماعیلی فر و سعید صادقی) بقیه تجربه چندین بازی و چند فصل حضور در کنار یکدیگر را دارند. در این فصل نیز این بازیکنان خصوصا دانیال اسماعیلی فر، پورعلی گنجی و صادقی در کنار هم حضور داشته اند و با شناخت از نفرات کناری هم کار را دنبال نموده اند. با این حال همانطور که گفته شد، بعید است پرسپولیس و یحیی به صورت ناگهانی دست به تغییراتی اینچنینی در ترکیب بزنند و شاکله تیم برنده در هفته های اخیر را ناگهان برهم بزنند.

به نظر شما شرایط برای بازیکنان در خطر محرومیت پرسپولیس در این بازی به چه شکل پیش خواهد رفت و اگر شما قادر به تصمیم گیری بودید چه راهکاری برای ترکیب و چینش تیم برای حفظ نفرات در دربی در نظر می گرفتید؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2212

به "ترکیب عجیب پرسپولیس برای فرار از محرومیت دربی ، تغییرات هشت نفره به وسیله یحیی برابر مس کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب عجیب پرسپولیس برای فرار از محرومیت دربی ، تغییرات هشت نفره به وسیله یحیی برابر مس کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید