ترکیبات گیاهی برای درمان کرونا در طب سنتی

به گزارش واندر هنگر، خواص زنجبیل در درمان بیماری های ریوی است؛ به همین دلیل است که از گیاهان دیگری که مزاج گرم دارند استفاده نشده است؛ اثربخشی زنجبیل خارج از اثربخشی مزاجی آن است و اگر بیماری، دچار خارش گردد، با عرق شاهتره کمی مزاج او را تعدیل می کنیم.

ترکیبات گیاهی برای درمان کرونا در طب سنتی

به عنوان یک پزشک طب کلاسیک می گویم افتخاری که ما باید در طب سنتی از آن یاد کنیم این است که ما همچنان از همان نسخه هایی که از روز دوم اسفند زمانی که با نخستین بیماران کرونایی روبرو شدیم تجویز می کردیم، با تغییرات بسیار کوچک استفاده می کنیم.

دکتر محمد فصیحی دستجردی پزشک متخصص عفونی و متخصص طب سنتی درباره تغییر رفتار ویرس کرونا اظهار کرد: طب سنتی علائم رفتار های بدن را نسبت به عفونت ها و بیماری های مختلف شرح می دهد.

وی افزود: طب سنتی می گوید بیماری در فصل های مختلف تغییر حالت می دهد مثلاً آبله مرغان در بهار که دارای مزاج گرم و تر است و در بچه ها که دارای مزاج گرم و تر هستند، بروز می نماید، اما همین بیماری به اسم زُونا در بزرگسالان و در فصل پاییز به وجود می آید که مزاج فصل، سرد و خشک است و افراد مسن نیز دارای مزاج سرد و خشک هستند.

فصیحی دستجردی ادامه داد: کرونا در فصل بهار به شکل کاوازاکی که نوعی بیماری پوستی بود خودش را نشان داد و ما همان موقع اعلام کردیم که جای نگرانی نیست، زیرا که ویروس همان ویروس است و فقط با توجه به تغییر فصل، علائم جدید از خودش نشان داده است.

این متخصص عفونی توضیح داد: به عنوان یک پزشک طب کلاسیک می گویم افتخاری که ما باید در طب سنتی از آن یاد کنیم این است که ما همچنان از همان نسخه هایی که از روز دوم اسفند زمانی که با نخستین بیماران کرونایی روبرو شدیم تجویز می کردیم، با تغییرات بسیار کوچک استفاده می کنیم؛ فقط، چون در این فصل، این ویروس علائم گوارشی می دهد، دارو های گیاهی گوارشی نیز تجویز می کنیم.

سرخارگل

وی گفت:زنجبیل، سرخارگل و زوفا، دارو هایی هستند که از همان ابتدای ظهور این ویروس در فرایند درمان مورد استفاده نهاده شده اند و همچنان نیز با توجه به تغییر فصل با کمی تغییرات جزئی، تجویز می شوند.

فصیحی متذکر شد: ما پروتکل ها را به وزارت بهداشت دادیم و مجوز اخلاق این دارو ها را هم گرفتیم و برای بیمارانمان هم تجویز کردیم همچنین مقاله های زیادی برای مجلات مختلف ارسال کردیم که مورد قبول آن ها نهاده شد، اما ممکن است سال ها طول بکشد تا در نوبت چاپ قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در ایران واکسن کرونا ساخته می گردد، گفت: ما به جوان های خودمان اعتماد داریم یعنی به تمام افرادی که در شرکت های دانش بنیان کار می نمایند اعتماد کامل داریم؛ اگر در طب سنتی هم به واکسن تاخته می گردد، منظور واکسن های وارداتی و مشکوک است؛ مافیای دارو در دنیا بسیار بزرگ است و این باعث شده است بسیاری از پزشکان به اثربخشی و عوارض آن ها بدبین باشند.

فصیحی دستجردی ادامه داد: ما در کرونا ایمنی بخشی نداریم یعنی اگر کسی مبتلا به کرونا گردد، ممکن است چند ماه بعد نیز دوباره مبتلا گردد مانند کزاز که اگر فردی یک بار کزاز بگیرد، باز هم ممکن است به این بیماری مبتلا گردد.

این متخصص عفونی ابراز کرد: برای ساختن واکسن کزاز، آنتی ژن کزاز را با یک پروتئین بزرگتر ترکیب کردند که این باعث می گردد تا بدن بیشتر تحریک گردد و مدت ها به این بیماری مبتلا نگردد؛ کرونا نیز به همین صورت است و آنتی بادی ای که در بدن ایجاد می نماید دو تا سه ماه تأثیرگذار است و پس از آن احتمال ابتلا افزایش می یابد.

زوفا

وی متذکر شد:، اما آنفلوآنزا، ویروسی است که ژن آن دائم تغییر می نماید؛ این مسئله باعث می گردد ساخت واکسن آنفلوآنزا امکان پذیر نباشد، اما ژن کرونا تغییر نکرده است و اگر با یک پروتئین بزرگتر ترکیب گردد، می تواند بدن را در مقابله با ابتلا به این ویروس مقاوم کند.

آنتی بادی چگونه کرونا را درمان می نماید

فصیحی توضیح داد: وقتی فردی بدنش با ویروس تماس پیدا می نماید، آنتی بادی در بدن او بالا می رود؛ با اهدای پلاسما، بخش آنتی بادی را از خون جدا و به فرد مبتلا تزریق می نمایند؛ این عمل باعث می گردد آنتی بادی با ویروس مقابله کند و آن را از بین ببرد، اما همان طور که گفته شده است، این درمان دائمی نیست و احتمال ابتلا همچنان وجود دارد؛ نکته قابل توجه، هزینه بالای این روش درمانی است که بسیار زیاد است در حالی که نسخه های درمانی طب سنتی با هزینه ای بسیار پایین تر قادر به درمان این بیماری هستند.

زنجبیل چطور به درمان کرونا یاری می نماید؟

وی متذکر شد: از آنجا که مزاج این ویروس سرد است، ما برای درمان بیماران کرونایی از زنجبیل استفاده کردیم و تحقیقات علمی بسیار زیادی درباره این گیاه صورت گرفته است.

فصیحی دستجردی افزود: خواص زنجبیل در درمان بیماری های ریوی است؛ به همین دلیل است که از گیاهان دیگری که مزاج گرم دارند استفاده نشده است؛ اثربخشی زنجبیل خارج از اثربخشی مزاجی آن است و اگر بیماری، دچار خارش گردد، با عرق شاهتره کمی مزاج او را تعدیل می کنیم.

این متخصص عفونی اظهار داشت: در درمان کرونا مصرف زنجبیل به صورت حب صورت می گیرد، زیرا دمنوش زنجبیل حساسیت ایجاد می نماید؛ خصوصاً در تابستان که تشدید هم می گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1149

به "ترکیبات گیاهی برای درمان کرونا در طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیبات گیاهی برای درمان کرونا در طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید