تاریخ و ساعت ملاقات حسن یزدانی و دیوید تیلور معین شد

به گزارش واندر هنگر، با فرمول جدیدی که اتحادیه جهانی کشتی بر اساس رنکینگ کشتی گیران در نظر گرفته، امکان رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال وجود ندارد.

تاریخ و ساعت ملاقات حسن یزدانی و دیوید تیلور معین شد

عصر امروز از حدود ساعت 16:30 در بلگراد مراسم قرعه کشی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی دنیا شروع می گردد و تا یک ساعت بعد از آن تمامی آزادکاران ایرانی رقبای خود را تا رسیدن به فینال شناسایی خواهند کرد.

با توجه به اینکه برخلاف سال های گذشته حسن یزدانی و دیوید تیلور در رنکینگ جایگاه خوبی ندارند، طی هفته های اخیر رایزنی های زیادی در مورد زمان رویارویی این دو کشتی گیر مطرح دنیا در وزن 86 کیلوگرم مطرح شده است.

حسن یزدانی در رنکینگ پنجم دنیا قرار گرفته و دیوید تیلور با توجه به اینکه بعد از قهرمانی سال گذشته در هیچ تورنمنت بین المللی شرکت ننموده، تا رده هفتم این رنکینگ سقوط نموده است. اما با اینکه گفته می شد ممکن است این دو کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی بر اساس قرعه کشی انجام شده با یکدیگر برخورد نمایند و این بار در فینال شاهد این دوئل فوق العاده نباشیم، به نظر می رسد فرمولی که اتحادیه دنیای کشتی برای جایگذاری نفرات اول تا هشتم رنکینگ اعلام نموده باعث شده تا از همین حالا معین گردد یزدانی و تیلور در دو طرف جدول قرار خواهند گرفت.

طبق این فرمول در صورتی که نفرات اول تا هشتم رنکینگ بتوانند تا مرحله یک چهارم نهایی صعود نمایند، بر این اساس با یکدیگر روبرو می شوند:

* رنکینگ یک - رنکینگ هشت

* رنکینگ چهار - رنکینگ پنجم

* رنکینگ دو - رنکینگ هفت

* رنکینگ سه - رنکینگ شش

در مرحله نیمه نهایی نیز برنده دو مبارزه اول با هم برخورد خواهند کرد و برنده دو مبارزه دوم نیز با یکدیگر برای رسیدن به فینال نبرد می نمایند.

بدین ترتیب راه حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال از هم جدا شده و حریفان احتمالی ستاره کشتی ایران در یک چهارم و نیمه نهایی هم تا حدودی معین هستند. در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد، یزدانی در یک چهارم نهایی با ناظم امینه از سن مارینو کشتی می گیرد و در نیمه نهایی نیز با رنکینگ یک این وزن یعنی سباستین از لهستان روبرو خواهد شد.

رنکینگ نفرات اول تا هشتم وزن 86 کیلوگرم دنیا به توضیح زیر است:

1- سباستین (لهستان)

2- بوریس ماکوئف (اسلواکی)

3- عظمت دولت بیکوف (قزاقستان)

4- ناظم امینه (سن مارینو)

5- حسن یزدانی (ایران)

6- ابوبکر اباکاروف (آذربایجان)

7- دیوید تیلور (آمریکا)

8- تایل گاپرین داشویلی (گرجستان)

علاقه مندان به کشتی ایران با این شرایط باید از همین حالا برای فینال یکشنبه شب حدود ساعت 21 بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آماده باشند.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1402 بروزرسانی: 24 شهریور 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2273

به "تاریخ و ساعت ملاقات حسن یزدانی و دیوید تیلور معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ و ساعت ملاقات حسن یزدانی و دیوید تیلور معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید