بورس وال استریت به کدام سمت خواهد رفت؟

به گزارش واندر هنگر، کارشناسان پیش بینی کردند بورس وال استریت تا انتها سال جاری رشد چندان زیادی نداشته باشد، اما از سال آینده رشد خود را از سر بگیرد.

بورس وال استریت به کدام سمت خواهد رفت؟

به گزارش واندر هنگر به نقل از رویترز، با توجه به تشدید منازعات تجاری در دنیا و تضعیف رشد سودآوری شرکت های بزرگ انتظار می رود بورس وال استریت تا انتها امسال رشد چشمگیری نداشته باشد و در سطوحی در نزدیکی سطوح فعلی به کار خود در سال 2018 انتها دهد.

در نظرسنجی رویترز از تعدادی از کارشناسان بازار سرمایه پیش بینی گردیده است شاخص اس اند پی 500 امسال را با ثبت شاخص 2916.50 واحدی به انتها رساند که 9 درصد بازدهی سالانه را برایش به همراه خواهد داشت. لیو گروهوفسکی-مدیر سرمایه گذاری موسسه ملون ولث گفت: با توجه به اینکه برخی از سطوح مقاومتی هنوز باقی مانده است، از اینکه ببینیم شاخص اس اند پی تا انتها امسال در سطوح کنونی باقی بماند خیلی متعجب نخواهیم شد. وی اضافه نمود: احتمالا در دو مقطع دیگر شاهد روزهای خوبی برای بورس وال استریت خواهیم بود که یکی انتخابات میان دوره ای کنگره و دیگری افزایش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی در دسامبر خواهد بود.

سرمایه گذاران نگرانند نبرد تجاری ترامپ با چین و اروپا، رشد اقتصادی و درآمد شرکت ها را تحت تاثیر قرار دهد. مساله ارزش لیر ترکیه نیز ممکن است تلاطم هایی در بازار کشورهای نوظهور ایجاد کند. شاخص داوجونز نیز احتمالا کار خود در امسال را با رشد 7.5 درصدی به انتها خواهد رساند هر چند که این سطح از رکورد ثبت گردیده توسط این شاخص در ماه ژانویه 0.2 درصد کمتر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 31

به "بورس وال استریت به کدام سمت خواهد رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس وال استریت به کدام سمت خواهد رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید