این طور بیشتر چاق می شوید!

به گزارش واندر هنگر، مطالعات اخیرا نشان می دهند که آرام غذا خوردن و خوب جویدن، یکی از راز های سلامتی قلب و بدن به شمار می رود. تحقیقات تازه دانشمندان ژاپنی نشان می دهند، افرادی که با ذهنی آرام و آهسته غذا می خورند، احتمال کمتری برای آن ها وجود دارند تا به سندروم متابولیک دچار شوند.

این طور بیشتر چاق می شوید!

خبرنگاران | به طور عمده داشتن یک وعده غذایی لوکس و خوردن غذاهایی نظیر اسنک ها و فست فود ها می توانند بسیار لذت بخش باشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، مطالعات اخیرا نشان می دهند که آرام غذا خوردن و خوب جویدن، یکی از راز های سلامتی قلب و بدن به شمار می رود.

تحقیقات دانشمندان ژاپنی نشان می دهند، افرادی که با ذهنی آرام و آهسته غذا می خورند، احتمال کمتری برای آن ها وجود دارند تا به سندروم متابولیک دچار شوند - این نامی است که به مجموعه برخی از بیماری ها نظیر فشار خون بالا، دیابت و چاقی داده اند که هر کدام به نوبه خود سلامت قلب را تهدید می کنند.

این تحقیقات نتیجه بررسی های 5 ساله محققان بر روی سرعت غذا خوردن و تاثیر آن بر سلامتی بدن بوده است که تقریبا بیش از 10.000 مرد و زن نیز در این مطالعه شرکت داشته اند.

محققان دریافته اند که تنها 2.3 درصد از افرادی که آهسته غذا می خورند به سندورم متابولیک مبتلا می شوند در مقایسه با افرادی که سرعت بالاتری در غذا خوردن دارند و تقریبا با درصدی برابر با 6.5 و همه این ها درحالی است که افرادی که دائما تند تند غذا می خورند، احتمال ابتلا آن ها به این سندروم 11.6 درصد می باشد.

این بدین معنی است احتمال ابتلا به بیماری های مانند دیابت، سکته مغزی و بیماری های قلبی در افرادی که دائما تند تند غذا می خورند، تقریبا پنج برابر بیشتر در مقایسه با دیگر افراد است.

دانشمندان معتقدند که تند غذا خوردن می تواند، بر توجه مغز بر مقدار غذای مصرف شده تاثیر بگذارد و در نتیجه کالری بیشتری وارد بدن شود. در صورتی که بدن نتواند از این کالری ها به خوبی و کامل استفاده کند، سپس شروع به ذخیره سازی آن ها به صورت چربی می کند و در نهایت به قلب فشار وارد می کنند. همچنین از دیگر مباحثی که در این حوزه وجود دارند، خوردن سریع غذا است که می تواند سبب افزایش گردش خون شود، در این صورت کارایی انسولین در بدن می تواند تاثیری منفی داشته باشد.

دکتر تاکایوکی یوماجی، نویسنده و متخصص قلب و عروق دانشگاه هیروشیما ژاپن: آرام غذا خوردن می تواند یک تغییر بزرگ در شیوه زندگی افراد باشد که به جلوگیری از ابتلا به سندروم متابولیک کمک چشم گیری می کند.

هنگامی که افراد تند تند غذا می خورند، تمایل دارند که تصور کنند مقدار غذای کمتری را خورده اند، بنابراین احتمالا غذای بیشتری را میل می کنند. خوردن سریع غذا سبب نوساناتی در عملکرد گلوکز می شود که در نهایت منجر به مقاومت بدن در برابر انسولین می شود.

به طور معمول یکی از چهار بزرگسال بریتانیا مبتلا به سندروم متابولیک هستند. دیابت، فشار خون بالا و چاقی که هر یک به تنهایی می توانند به قلب آسیب هایی جدی وارد کنند، اما گفتنی است که داشتن هر سه مشکل با هم بسیار خطرناک تر است.

همچنین موسسات خیریه قلب بیان داشته اند که این مطالعه نو نشان می دهد که اختصاص دادن زمان بیشتر برای وعده های غذایی می تواند بر سلامت بیشتر افراد تاثیری مثبت داشته باشد.

پروفسور جرمی پیرسون، مدرس پزشکی وابسته به بنیاد قلب بریتانیا گفته است: معمولا مشغله های وجود دارند که باعث می شوند افراد تمایل بیشتری به غذاهایی که سریع آماده می شوند نشان دهند تا به راحتی بتوانند غذای خود را در مدت زمانی کم و با سرعت بالا در محل کار و یا در خانه صرف کنند، و این تن ها به این دلیل است که زمان بیشتری را برای کار های اختصاصی خود داشته باشند.

برای داشتن زندگی ایده آل مهم است که مردم وقت بیشتری را برای سلامتی خود در نظر بگیرند و از صرف غذاهای آماده و فست فودی نیز اجتناب کنند.

اسمه راسل، رئیس بخش پیشگیری و کمپین انجمن سکته مغزی گفته است: چاقی یک مسئله بزرگ برای سلامتی است که می تواند یکی از دلایل اصلی سکته مغزی باشد. داشتن اضافه وزن، خطر ابتلا به سکته مغزی ایسکمیک را 22 درصد افزایش می دهد، حال اگر شما فردی چاق هستید این خطر برای شما به 64 درصد افزایش می یابد، بنابر این چاقی مسئله ای بسیار مهم است.

تعدادی از اقداماتی که هر یک از ما می توانیم برای کاهش خطر ابتلا به سکته مغذی انجام دهیم، عبارتند از: داشتن یک رژیم غذایی مناسب، منظم ورزش کردن و کنترل مدام فشار خون.

منبع: تلگراف

ترجمه: وب سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2105

به "این طور بیشتر چاق می شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این طور بیشتر چاق می شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید