امکان مشاهده دارایی سهام عدالت از 8خرداد

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران، حسین فقیهی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه افرادی که قصد خرید سهام جدید در بازار سرمایه را ندارند در خصوص آزادسازی نباید کار خاصی انجام دهند، گفت: افرادی که به دنبال آن هستند که مالکیت سهام خود را برعهده گرفته و در آینده آن را به فروش برسانند بایستی حتما کد بورسی خود را فعال کنند.

امکان مشاهده دارایی سهام عدالت از 8خرداد

وی گفت: افرادی که قصد فروش سهام عدالت خود را دارند باید به سایت se.mefa.ir lv مراجعه کنند و اگر قصد تملک مستقیم سهام را دارند باید گزینه مربوطه را انتخاب کنند. در غیر این صورت مشمولان بایستی شماره تلفن همراه خود را به روزرسانی و تایید کنند تا هفته های آینده اطلاعات لازم از طریق ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت به اطلاع آنها رسانده شود.

برای چه کسانی کد بورسی صادر شد؟

این مقام مسئول تاکید کرد : برای 35 میلیون نفر از سهامداران عدالت که تعیینات هویتی قابل تایید در سازمان ثبت احوال و شماره شبای صحیح را به سازمان خصوصی سازی ارائه کردند کد بورسی صادر شده است.

وی اضافه کرد: فعلا دارایی از جنس سهام در این کدهای بورسی نیست و از هشتم خردادماه سالجاری مراحل تخصیص دارایی سهام به مشمولان سهام عدالت انجام خواهد شد.

به گفته فقیهی حجم گسترده ورود مردم و سهامداران عدالت به بازار بورس زیرساخت های فنی کشور را متحول خواهد کرد که این یک فرصت تاریخی برای فضای کسب و کار کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: از دو سال قبل تحول زیرساخت ها در حوزه فنی بازار سرمایه آغاز شده تا استیفای حقوق مشمولان سهام عدالت در بورس به طور کامل انجام شود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تعداد مراکز احراز هویت به بیش از 2 هزار مرکز ارتقا یافته است، گفت: علاوه بر مراکز احراز هویت قبلی (دفاتر پیشخوان)شعب بانک های شهر، ملل، پارسیان و آینده آماده خدمت رسانی در حوزه احراز هویت متقاضیان ورود به بازار سرمایه خواهند بود.

احراز هویت الکترونیکی سجام از این هفته

فقیهی ادامه داد: همچنین به زودی تمام شعب بانک های ملی و سپه نیز ارائه خدمات احراز هویت را پوشش خواهند داد. از سوی دیگر از این هفته احراز هویت الکترونیکی متقاضیان ورود بازار سرمایه عملیاتی می شود.

رئیس شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه سهام عدالت برای نفروختن و نگه داشتن است، گفت: بعد از هشتم خردادماه و تعیین شدن لیست افرادی که قصد مدیریت مستقیم سهام خود را دارند به مشمولان اعلام می شود که فرایند دسترسی به میزان دارایی، ارزش روزانه، اعمال رای، حضور در مجامع به چه شکل خواهد بود البته این اطلاعات به صورت مرحله ای اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 974

به "امکان مشاهده دارایی سهام عدالت از 8خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان مشاهده دارایی سهام عدالت از 8خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید