افزایش تخفیف دلیل اصلی استقبال مردم از زمستانه کتاب است

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران ، سولماز راد، مدیر کتابفروشی شهر کتاب بوستان در گفت وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی خبرنگاران، درباره طرح های فصلی فروش کتاب گفت: اشاره طرح های توزیع یارانه کتاب به وسیله کتابفروشی ها یا همان طرح های فصلی فروش کتاب بسیار خوب و مفید هستند و مخاطبان از آن ها استقبال می نمایند. میزان تخفیف در طرح زمستانه کتاب نسبت به طرح های قبلی افزایش یافته است. به دنبال این اقدام، مردم از این طرح هم استقبال کردند. در واقع کتاب دوستان زمان برگزاری طرح های فصلی فروش کتاب بیشتر کتاب تهیه می نمایند. به گمانم می توان این رویداد را از معدود اتفاقات مثبت در عرصه کتاب دانست.

افزایش تخفیف دلیل اصلی استقبال مردم از زمستانه کتاب است

وی اضافه نمود: مردم از طرح های قبلی فروش کتاب به ویژه طرح پاییزه کتاب که همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور برگزار گردید، به خوبی استقبال کردند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به موقع برای بازپرداخت به کتابفروشی ها اقدام کرد. این مساله از نکته های مثبت در اجرای طرح پاییزه کتاب بود. امیدواریم این رویکرد در طرح زمستانه کتاب هم انجام گردد و شاهد بازپرداخت به موقع در این دوره طرح هم باشیم.

راد اعلام کرد: اگر میزان یارانه کتابفروشی ها و اعتبار طرح های فصلی فروش کتاب افزایش یابد، با فرایند بهتری در اجرای این طرح ها روبه رو می شویم. چون اصولا زودتر از موعد اتمام طرح، اعتبار کتابفروشی ها تمام می گردد. با این حال کتابفروشان تمام کوشش خود را می نمایند برای اینکه تخفیف اختصاص یافته به طرح های فصلی فروش کتاب به بیشتر افراد حاضر در کتابفروشی تعلق بگیرد. به این ترتیب اینگونه یک فرد نمی تواند با کد ملی دیگران هم کتاب تهیه کند؛ چون در این صورت این تخفیف به مشتریان کمتری اختصاص می یابد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1502

به "افزایش تخفیف دلیل اصلی استقبال مردم از زمستانه کتاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تخفیف دلیل اصلی استقبال مردم از زمستانه کتاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید