اعطای وام 220 میلیون تومانی برای نوسازی خانه&zwnjهای فرسوده

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران/زنجان معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات 220 میلیون تومانی برای نوسازی واحدهای فرسوده در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت پرداخت می گردد.

اعطای وام 220 میلیون تومانی برای نوسازی خانه&zwnjهای فرسوده

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مهدی عبوری عصر امروز (17 آذرماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نزدیک به 148 هزار هکتار بافت فرسوده، سکونتگاه های غیررسمی و بافت ناکارآمد در سراسر کشور وجود دارد و در حال حاضر 790 پروژه با اعتباری افزون بر 1000 میلیارد تومان به شکل مستقیم از سوی وزارت راه و شهرسازی و حدود 12 هزار میلیارد تومان از محل اقدام مشترک با همکاری سایر دستگاه های خدمات رسان اعم از شهرداری ها در دست اقدام است.

وی توضیح داد: در قانون برنامه توسعه، این تکلیف برعهده ما گذاشته شده است که سالانه 270 محله و در طول 10 سال 2700 محله را ساماندهی کنیم و در این راستا تسهیلاتی را در قالب نوسازی واحدهای فرسوده در اختیار مردم قرار می دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، رقم تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده برای شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت را، 220 میلیون تومان، شامل 50 میلیون تومان با سود 9 درصد و مابقی سود 18 درصد برشمرد و گفت: در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت نیز 180 میلیون تومان که 40 میلیون تومان آن با سود 9 درصد و مابقی با سود 18 درصد است، اعطا می گردد. همچنین به افرادی که در مدت نوسازی واحد مسکونی خود در منزل استیجاری سکونت می یابند، وام 40 میلیونی با سود 4 درصد تعلق می گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه بخش اعظمی از بافت های تاریخی در مرکز شهرهای با بافت فرسوده هم پوشانی دارد، بیان کرد: با تعامل خوبی که بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد، باید از مجموعه مدیریت شهری هم یاری بگیرند تا ساماندهی این مناطق به نتیجه برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1309

به "اعطای وام 220 میلیون تومانی برای نوسازی خانه&zwnjهای فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای وام 220 میلیون تومانی برای نوسازی خانه&zwnjهای فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید