پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد بازسازی شد

به گزارش واندر هنگر، مطابق اعلام مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد زنجان بازسازی شده است.

پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد بازسازی شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

یحیی رحمتی، در جمع مدیران شهرستان سلطانیه وجود جاده ترانزیت و اتوبان زنجان-قزوین در کنار راه دسترسی به شهر سلطانیه را از زیرساخت های رشد و توسعه جهانگردی سلطانیه توصیف کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی استان زنجان به اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار برای احیای چمن سلطانیه اشاره نمود و اضافه کرد:

با حمایت های فرماندار شهرستان سلطانیه، احیای چمن تاریخی سلطانیه یکی از طرح های خوب و آینده دار در شهرستان سلطانیه خواهد بود. در سال 91 میزان جهانگرد خارجی در گنبد سلطانیه کمتر از هزار نفر بوده که این رقم در سال 94 به بیش از پنج هزار نفر افزایش یافته و اگر زیرساخت های جهانگردی مناسب باشد، این میزان جهانگرد اسباب تبلیغات مثبت خواهند بود.

پوشش سقف محدود کاوش در معدن نمک چهرآباد زنجان بازسازی شد

وزش طوفان شدید طی زمستان سال گذشته در محوطه معدن تاریخی نمک چهرآباد زنجان منجر به تخریب بخشی از سقف حفاظتی این معدن شد که با توجه به اهمیت این محوطه تاریخی با تامین اعتبار لازم، بخش های آسیب دیده بازسازی شد.

طی این عملیات بازسازی، پوشش سقف محوطه کاوش در قالب چهار طبقه و مجموع هزار و 200 متر مربع اجرا شد.

عملیات برطرف خطر با اجرای تراس بندی در کوه مشرف به بخش کاوش نیز انجام شد. با اجرای عملیات تراس بندی در معدن از بروز رانش یا ریزش خاک از کوه مجاور به محدود کاوش های باستان شناسی، جلوگیری به عمل آمد و رنگ آمیزی سازه های فلزی و مهار کردن پایه ها با استفاده از قالب های بتونی سنگین وزن به انجام رسید.

کاوش های باستان شناسی در معدن تاریخی چهرآباد، طی سال آینده با حضور هیئت مشترک ایران و آلمان انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر.

منبع: کجارو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 953

به "پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش سقف محدوده کاوش در معدن نمک چهرآباد بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید