اسکوچیچ: احساس می کنم یک ایرانی سرمربی تیم ملی شده ، با آغوش باز از صحبت های مربیان فوتبال ایران استفاده می کنم

به گزارش واندر هنگر، سرمربی تیم ملی فوتبال چند روز پس از انتخاب به این عنوان نخستین نشست خبری خود را برگزار و به سوالاتی در خصوص دلایل و نحوه حضورش در این تیم پاسخ داد.

اسکوچیچ: احساس می کنم یک ایرانی سرمربی تیم ملی شده ، با آغوش باز از صحبت های مربیان فوتبال ایران استفاده می کنم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ روز پنجشنبه 17 بهمن به صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی جدید تیم ملی به جای مارک ویلموتس معرفی گردید. نشست خبری و معارفه اسکوچیچ امروز شنبه در هتل آموزشگاه فوتبال برگزار گردید و سرمربی جدید تیم ملی به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

تبریک روز مادر

اسکوچیچ در ابتدای این نشست خبری گفت: روز مادر را به همه بانوان تبریک می گویم چون بدون حضور مادران ما در این سالن نبودیم. ابتدا درباره برنامه آماده سازی تیم ملی صحبت می کنم.

احساس می کنم یک مربی ایران هستم

وی گفت: انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است. احساس می کنم یک مربی ایرانی بعد از 5 سال حضور در عرصه باشگاهی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می گردد و این مسئولیتم را سنگین می نماید.

تیم ملی در راستا درستی نیست

اسکوچیچ تاکید نمود: تیم ملی در بازی های انتخابی جام جهانی در راستا درستی قرار نگرفته است ولی بنده اینجا هستم تا با تمام انرژی مثبت و دانش و تجربه ای که به کار می گیرم برای موفقیت تیم ملی تصمیم بگیرم.

بازی به بازی برد می خواهیم

سرمربی تیم ملی یادآور شد: دوست دارم به صورت شفاف درباره اهدافم صحبت کنم. بعد از اظهاراتی که در رسانه های ایران مطرح شده است باید بگویم می خواهیم مسابقات را بازی به بازی با برد پشت سر بگذاریم که در نهایت منجر به صعودمان به جام جهانی می گردد.

تعامل سازنده با باشگاه ها

وی ادامه داد: در رابطه با باشگاه هایی که خواهم داشت، با آغوش باز به پیشنهاد مربیان لیگ رجحان گوش می دهم. تعامل سازنده ای با باشگاه ها خواهم داشت. هر موردی که باشگاه ها احتیاج داشته باشند و پیشنهاد بدهند 24 ساعته در خدمت آنها خواهم بود.

بازیکنان ایرانی را درک می کنم

اسکوچیچ اضافه کرد: یکی از فوایدی که حضور بنده در تیم ملی دارد این است که با فوتبال باشگاهی ایران آشنا هستم و بعد از پنج سال حضور در ایران، ذهنیت بازیکنان ایرانی را درک می کنم. قطعا این موضوع می تواند یک نکته مثبت باشد. من کارم را آغاز نموده ام و اولین مرحله به انتها رسیده است. مرحله اول تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی و زیر نظر داشتن باشگاه هایی که ملی پوشان در آن حضور دارند، بوده است. عملکرد بازیکنان را آنالیز نموده ام. همچنین بازی های لیگ قهرمانان آسیا را.

تمرکز روی بازیهای پیش رو

وی اظهار کرد: تمام نکات مثبت و منفی تیم ملی را در نمایش های قبلی استخراج نموده ایم و باید تمرکز بیشتری روی بازی های پیش رو انجام بدهیم؛ روی بازیکنانی که در تیم های بین المللی توپ می زنند. از همینجا پیغامی را به بازیکنان ایران می دهم و آن این است که همه شانس مساوی برای حضور در تیم ملی دارند و دعوتشان بستگی به عملکردشان دارد.

نمی توانم همه بازیها را ببینم

سرمربی تیم ملی ایران اظهار کرد: طی چند روز آینده برنامه ما به این شکل خواهد بود. تمرکزمان روی لژیونرها است. باتوجه به پراکندگی لیگ هایی که ایرانی ها در آن هستند برایم میسر نیست که بازی همه را از نزدیک تماشا کنم ولی تا جایی که امکان داشته باشد کوشش می کنم حتما به وسیله تماس تلفنی با آنها ارتباط بگیرم. با آنها صحبت و سعی می کنم انرژی مثبتم را به بازیکنان منتقل کنم.

انتظار تغییر بزرگ نداشته باشید

اسکوچیچ گفت: آنالیز ما ادامه خواهد داشت تا به مرحله بعد برسیم. باتوجه به زمان باقی مانده تا بازی بعدی تیم ملی نباید انتظار تغییر بزرگ داشته باشیم ولی رفته رفته تزریق افکار و شخصیتم را شاهد خواهید بود.

احتیاجمند ارتباط نزدیک هستیم

وی ادامه داد: قبل از اینکه به مرحله انتخاب بازیکن برسیم مدل بازی تیم را انتخاب خواهیم کرد. به طور کلی باید بگویم ساماندهی تیم را زیر نظر خواهیم داشت و سپس یک تیم ملی توانا و پویا را شاهد خواهیم بود. در خصوص ارتباط با باشگاه ها باید بیشتر شرح بدهم. شاید از یک بازیکن در باشگاه خواسته های متفاوتی نسبت به تیم ملی باشد. این احتیاجمند ارتباطی پایدار بین کادر فنی تیم ملی و مربی باشگاهی است.. نمی خواهم درباره ارتباط تیم ملی با باشگاه ها در زمان کی روش صحبت کنم ولی آنچه که می گویم این است که باید بازیکنی که من انتخاب می کنم، مربی باشگاهی بداند از او چه می خواهم و من هم این را متوجه بشوم. همچنین ارتباطات اروپایی بسیار گسترده ای برای لژیونرهای ایرانی دارم. خیلی از مربیان لژیونرهای ایرانی، دوستان من هستند.

بعد از اظهارات ابتدایی اسکوچیچ، خبرنگاران برای سئوال از سرمربی تیم ملی پشت تریبون قرار گرفتند. خبرنگاری از اسکوچیچ پرسید که چقدر امیدوار است تیم ملی ایران مجددا به دوران اقتدار زمان کارلوس کی روش برگردد و به جام جهانی صعود کند.

از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم

اسکوچیچ گفت: همه اینجا هستیم تا حمایت از تیم ملی را نشان بدهیم. با القای جو مثبتی که در تیم ملی داریم کار را پیش می بریم. با شناختی که از فوتبال ایران داریم برنامه ها را اجرایی می کنیم. از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم. امیدوارم بازیکنان هم پیغام مرا گوش بدهند. آنها را تشویق می کنم تا دست به دست هم بدهیم تا فصل جدیدی را از نتیجه گیری رقم بزنیم البته برای کسب این موفقیت احتیاج به تمام جامعه فوتبال نظیر شما رسانه ها داریم.

با لژیونرها در ارتباط نزدیک هستم

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سئوالی مبنی بر برنامه هایش برای مدیریت لژیونرها و همچنین دستیارانش در تیم ملی گفت: مدیریت بازیکنان لژیونر بخشی از شخصیت بنده است تا انگیزه بازیکنان را بالا ببرم. بازیکنان آنقدر حرفه ای هستند که بدانند این افتخار بزرگی است. از نزدیک با لژیونرها در ارتباط خواهم بود.

در حال آنالیز گزینه های دستیاری هستم

وی درباره دستیارانش در تیم ملی توضیح داد: این روزها درگیر مذاکرات گوناگون برای انتخاب دستیاران هستیم. قطعا از دانش و تجربه در این کادر استفاده می گردد. کاری که می کنیم ادامه راهی است که رفته ایم. درچند روز آینده معین می گردد چه کسانی به تیم ملی اضافه می شوند. در کرواسی یک ضرب المثل داریم که معادل فارسی آن این می گردد که هر سری یک عقلی دارد. باید مشورت کنیم.

نمی توانم در خصوص اتفاقات پشت صحنه صحبت کنم

سرمربی تیم ملی درباره نقش افراد غیر فوتبالی در انتخابش به عنوان سرمربی ایران تاکید نمود: نمی توانم راجع به اتفاقات پشت صحنه اظهارنظر کنم. فدراسیون باید بگویم. شناخت من از فوتبال ایران عاملی بود که فدراسیون مرا انتخاب کرد.

انتخابم خبرساز شد!

اسکوچیچ درباره اینکه پنجمین مربی کروات فوتبال ایران است و اینکه آیا مشورتی با دیگر مربیان خارجی ایران برای حضور در تیم ملی داشته است؟ گفت: من مفتخر هستم که ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی وجود دارد. چند روز پیش خدمت سفیر کرواسی در ایران بودم و این را به او هم گفتم. افتخار می کنم به عنوان یک مربی کروات دیگر در تیم ملی ایران هستم. قبل از اینکه بنده انتخاب شوم صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم ولی برانکو ایوانکوویچ اولین نفری بود که بعد از انتشار خبر، به من تبریک گفت. همچنین بلاژوویچ هم درباره من در رسانه ها صحبت کرد ولی شخصا با ایشان صحبتی نداشتم. خبر انتصاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی بسیار خبرساز بود چرا که برای بیشتر رسانه های کروات هم مهم است که هموطنشان سرمربی تیم ملی دیگری شده است.

اردوهای تیم ملی در ایتالیا و اسپانیا

سرمربی تیم ملی درباره مسائل اقتصادی و اینکه آیا توانایی برگزاری بازی های تدارکاتی باتوجه به ارتباطاتان دارید؟ گفت: تقویم بازی های من معین است. همانطور که گفتم ارتباطات بسیار خوبی دارم که بیشتر آنها در ایتالیا و اسپانیا است. امیدوارم بتوانیم از این موضوعاتی که گفتید سود ببریم. فدراسیون فوتبال از هیچ کوششی دریغ نمی نماید.

بیماری ام معالجه شد!

اسکوچیچ در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره جدایی اش از صنعت نفت و اینکه گفته بود به خاطر مسائل خانوادگی و بیماری از این تیم جدا می گردد، اظهار کرد: درباره بیماری باید بگویم مدام در رسانه ها می خوانم که مشکل قلبی دارم. به وسیله رسانه ها متوجه شدم مشکل قلبی دارم! من مشکل آلرژی به هوا داشتم که در آبادان بیشتر بود. خوشبختانه درمان و معالجه شد!

از حضور در تیم ملی خبر نداشتم

وی اضافه کرد: وقتی بنده صنعت نفت را ترک کردم اطلاعی از حضور در تیم ملی نداشتم. حتی این بحث از طرف مدیرعامل باشگاه صنعت نفت مطرح شد و مرا تشویق کردند حالا که با نفت آبادان قرارداد ندارم به تیم ملی بروم. پنج، شش باشگاه مهم با من تماس گرفتند ولی طبق تعهد اخلاقی به صنعت نفت قول داده بودم که به تیم دیگری نروم ولی تیم ملی ایران قطعا موضوعی متفاوت است. باعث افتخارم خواهد بود که می توانم در تیم ملی خدمت کنم.

دفاع از کارنامه اش

سرمربی تیم ملی همچنین درباره اینکه گفته می گردد وزن او از وزن تیم ملی ایران کمتر است و با مربیان سابق تیم ملی فوتبال ایران مقایسه می گردد، گفت: تحصیلات بنده مرتبط با کاری است که انجام می دهم. مسابقات بزرگی مربی بوده ام. در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته ام. دانش و تجربه ام به من یاری می نماید. در چهار کشور به فینال رسیدم که اینها تجارب ارزشمندی است. من در ایران مربی تیم هایی بودم که شاید بازیکنان صاحبنام نداشتند ولی الان بهترین های ایران را در اختیار دارم تا آن مدلی که مدنظرم است را در زمین پیاده نمایند.

خودم را با بقیه مقایسه نمی کنم

سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: به همه نظرات احترام می گذارم. خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی کنم بلکه با گذشته خودم مقایسه می کنم و می گویم دراگان قبلا چطور بوده و الان چطور است. همه صحبت ها را با آغوش باز پذیرا هستم. حتی با افراد منتقد با احترام برخورد می کنم. فکر می کنم جمعی که قرار است من در آن فعالیت کنم، خیلی مهم است.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 783

به "اسکوچیچ: احساس می کنم یک ایرانی سرمربی تیم ملی شده ، با آغوش باز از صحبت های مربیان فوتبال ایران استفاده می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: احساس می کنم یک ایرانی سرمربی تیم ملی شده ، با آغوش باز از صحبت های مربیان فوتبال ایران استفاده می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید