در سینمای کرونا زده بالیوود چه می گذرد؟، ازتوقف ساخت فیلم هندی تا آموزش فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش واندر هنگر، ستارگان فیلم به طور ناگهانی برای مدتی طولانی بیکار شده اند و پیج های خود در فضای مجازی را با بخش های ساده از زندگی شخصی شان پر می نمایند.

در سینمای کرونا زده بالیوود چه می گذرد؟، ازتوقف ساخت فیلم هندی تا آموزش فاصله گذاری اجتماعی

دنیا به دلیل ویروس کرونا متوقف شده و صنعت فیلم های هندی نیز سرنوشتی مشابه پیدا نموده است. ساخت بسیاری از فیلم ها در میانه راه متوقف شده، سینماها تعطیل اند و ستاره های فیلم های هندی در خاطرات قدیمی سیر می نمایند.

خبرنگار شبکه آسیایی بی بی سی از تاثیر این ویروس بر صنعت سینمای هند می گوید.

به گزارش خبرنگاران، آخرین باری که هواداران سینمای بالیوود در دنیا هیجان زده شدند به ماه گذشته بازمی گردد. آخرین اپیزود از فیلم جدید سوپر- کاپ به کارگردانی روهیت شتی در 24 مارس (5 فروردین) امسال به روی پرده سینماها رفت. سازندگان و کارگردانان فیلم اکشن سوریاونشی نیز انتظار داشتند سهم بزرگی را از باکس آفیس یا گیشه سینما را از آن خود نمایند. آنها به همین دلیل فیلم خود را همزمان با تعطیلات مقدس و ملی هند اکران کردند.

براساس پیش بینی ها فیلم سوریاونشی هند قبل از انتشار کرونا به یک فیلم پر مخاطب سینمای هند تبدیل می شد و سود زیادی از گیشه را کسب می کرد/ عکس: GETTY IMAGES

با تمام برنامه ریزی های موجود و کوشش تیم تهیه و کاگردانی برای فروش بیشتر در گیشه، هند برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این ایام به قرنطینه 21 روزه رفت و نمایش فیلم اکشن سوریاونشینیز به شکل نامحدودی به تعویق افتاد.

کبیرخان کارگردان فیلم 83 به عنوان یکی از معروفترین کارگردانان فیلم های زندگی نامه ای ورزشی نیز قصد داشت فیلم جدید خود را در باره قهرمانان هندی مسابقات دنیای کریکت در تاریخ 10 آوریل (22 فروردین) اکران کند اما این روزها همه جا تعطیل و سینماها خالی هستند. این فیلم در خصوص قهرمانان واقعی کریکت هند و با حضور ستارههایی مانند رنویر سیک و دیپیکا پادوکن ساخته شده است.

کانگانا رانات هنرپیشه زن هند در حال بازی در فیلم جدیدش به نام تالایوی/ فیلمبرداری به دلیل شروع کرونا نیمه تمام ماند/ عکس: بی بی سی

کبیرخان در مصاحبه با یک کانال یوتوب به نام همراهان فیلم گفت: شرایط کنونی بسیار ناامید نماینده است.

او اضافه نمود: ما برای نمایش این فیلم به دنیایان بسیار شوق داشتیم اما مسائل پیش آمده به شکل عجیبی همه چیز را تحت تاثیر قرار داد. وی اضافه نمود: در حال حاضر زمین متوقف شده و من فکر می کنم تماشای یک فیلم در این شرایط به الویت های بسیار پائین مردم تبدیل گردد.

این درحالیست که تنها تماشای فیلم در سالن سینما تحت تاثیر ویروس قرار نگرفته است.

کانگانا رانات هنرپیشه زن هند در حال بازی بر سر فیلم جدیدش به نام تالایوی در ایالت جنوبی تامیل نادوی این کشور بود که محدودیت های دولتی و فاصله گذاری اجتماعی شروع شد.

او به خبرنگار پینک ویلا سایت خبری بالیوود گفت: قرار بود به مدت 45 روز در تامیل نادو فیلم برداری کنیم اما ما اجازه فیلم برداری در اجتماع را نیافتیم. فیلم برداری را تعطیل کردیم و من به بمبئی برگشتم.

کاترینا کیف هنرپیشه بالیوود در حال فیلم برداری از ظرف شستن خود در فضای مجازی

ستارگان فیلم به طور ناگهانی برای مدتی طولانی بیکار شده اند و پیج های خود در فضای مجازی را با بخش های ساده از زندگی شخصی شان پر می نمایند.

بعضی از این ستارگان مانند دیپکا پادوکان و کاترینا کیف از کارهای عادی و روزمره خود مانند آشپزی، ظرف شستن و مرتب کردن خانه تصویر گرفته و آن را به اشتراک می گذارند. الیا بهات و هرتیک روشن هنرپیشگان دیگر هند نیز شروع به یادگیری مهارت های جدید کردند.

با این وجود بعضی به دلیل عدم حساسیت به اوضاع، باانتقادهای شدید روبرو اند. فرح خان یکی از کارگردانان هند در یک ویدئوی اینستاگرامی چند تن از دوستان معروف خود را تهدید به آنفالو کرد. او در این ویدئو گفت: اگر نمایش فیلم هایی از ورزش کردن خود در این فضا را متوقف نکنید شما را از دایره دوستان فضای مجازی ام حذف می کنم زیرا ما در این شرایط و در میان بیماری دنیای دغدغه های فراوانی داریم و شما تنها به فکر وجهه خود هستید.

بعضی از بازیگران از شبکه های اجتماعی برای آموزش فاصله گذاری اجتماعی به فالورهای خود استفاده می نمایند. کارتیک آریان فیلمی از خود را در حال شوخی کردن با یکی دیگر از ستاره های بالیوود منتشر کرد. او در این فیلم دیالوگ را تغییر داد تا توجه مردم را به ماندن در خانه جلب کند. این فیلم در اینستاگرام بیش 10 میلیون بار مشاهده شد.

بسیاری از هنرمندان بالیوود نیز در شرایط موجود به یاری های اقتصادی روی آوردند. اشکای کومار و انوشکا شارما به صندوق ملی نخست وزیر مودی یاری اقتصادی کردند تا شرایط میلیون ها کارگر روزمزد که به دلیل قرنطینه کار خود را از دست داده اند بهبود بخشند. بسیاری از همکاران آنها نیز یاری های اقتصادی خود را به صندوق های تاسیس شده در انجمن صنفی فراورینمایندگان هند واریز کردند تا بتوانند از کارگران روز مزد صنایع حمایت نمایند.

با این وجود فراورینمایندگان تغییرات اساسی در نحوه عملکرد آینده بالیوود را پیش بینی می نمایند.

کارتیک آریان هنرپیشه هندی در پیج شخصی به هوادارانش توصیه می نماید که در دوران شیوع بیماری کرونا در خانه بمانند

کاران جوهار یکی از بزگترین تهیه نمایندگان بالیوود قصد داشت در ماه جاری فیلم برداری فیلم بعدی خود به نام تخت را شروع کند. تیم او کمی قبل مراحل پیش فراوری را در اروپا کلید زد. اما او در روزهای اخیر طی مصاحبه ای خاطرنشان کرد که از آینده مطمئن نیست.

او گفت بخش هایی از پیش فراوری در کاخ های مورد نظر تیم کارگردانی در فلورانس ایتالیا استارت خورده و بخشی از پیش فراوری در کاخ الحمرای اسپانیا فیلم برداری شده است. اما الان نمی دانیم چه اتفاقی می افتد و نمی دانیم چه کاری باید انجام دهیم.

او به عنوان یکی از قدرتمندترین تهیه نمایندگان سینمای هند دو فیلم آماده اکران و 7 فیلم در مرحله فراوری دارد.

اینک هر شرکت و استودیویی دارای چنین شرایطی است. ما هنوز نمی دانیم زمانی که همه چیز به حالت اولیه درآید چه میزان از مردم به سینماها بازمی گردند و فیلم برداری ها در چه سطحی ارائه می شوند.

کارشناسان تجاری می گویند با چنین تاخیری فیلم ها پس از اکران نیز با ضرر روبرو خواهند شد. اما کبیر خان کارگردان فیلم 83 در این باره خوشبین است و شیب نزولی ملایمی را به مدت 4 ماه برای سینمای پساکرونای هند پیش بینی نموده است.

پوستری از فیلم زندگی نامه ای ورزشی 83

با این وجود کارگردانان و ستارگان هند می دانند که مسائل آنها با در مقایسه با مسائل فقرا به چشم نمی آید و کمرنگ است.

ویکی کاشال بازیگر هندی پس از تماشای اخبار گفت: اخبار کرونا قلب را به درد می آورد. او اضافه نمود که امیدوارم طرفدارن تا حد ممکن مراقب و مسئول باشند و حداقلشادی های کمی در زندگی پیدا نمایند.

دیپیکا پادونکون نیز در نظری مشابه گفت: الان زمان تمرکز روی چیزهای شادمان نماینده و مثبت است.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 908

به "در سینمای کرونا زده بالیوود چه می گذرد؟، ازتوقف ساخت فیلم هندی تا آموزش فاصله گذاری اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سینمای کرونا زده بالیوود چه می گذرد؟، ازتوقف ساخت فیلم هندی تا آموزش فاصله گذاری اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید