ادامه محدودیت های کرونایی در دستور کار

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران : دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه محدودیت ها تأثیر بسیار زیادی در کاهش ابتلا و انتقال ویروس شده، خواستار تدام این محدودیت ها شد.

ادامه محدودیت های کرونایی در دستور کار

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حسین قاسمی با حضور در یک برنامه تلویزیونی شبکه دو افزود: با توجه به بررسی هایی که توسط نهادهای دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور انجام شده محدودیت ها تأثیر بسیار زیادی در کاهش ابتلا و انتقال ویروس داشته زیرا 52 درصد دلایل ابتلا مربوط به دور همی های خانوادگی بوده است.

وی ادامه داد: این طرح جامع محدودیت ها نتیجه 9 ماه تجربه ستاد مدیریت بیماری و کمیته امنیتی است و جامعیت آن به این دلیل است که پنج حوزه اصلی که نیازمند مداخله و اعمال محدودیت هستند نیز شناسایی شده و مبنای کار قرار گرفتند و موقعیت جغرافیایی شهرها متناسب با بستری روزانه بیماران در آنها در نظر گرفته شد و سه شرایط زرد، نارنجی و قرمز برای شهرها تعریف شد که در هر سه شرایط این پنج حوزه محدودیت ها و التزاماتشان تعیین است و با توجه به فرایندی که بیماری در شهرها به وجود می آورد این محدودیت ها نیز اعمال می شود.

قاسمی افزود: زمان اجرای این طرح اول آذر ماه بود و اکنون حدود یک ماه است که از اجرای آن گذشته و با همکاری خوب مردم و اصناف و اصحاب رسانه شاهد این بودیم که سرعت بیماری گرفته شد. گرچه این شرایط شکننده است اما امیدوارکننده نیز هست. 160 شهر قرمز داشتیم اما امروز همه نارنجی و زرد هستند و امیدواریم که نارنجی به زرد و سپس به سفید تبدیل شود و ما بتوانیم شرایط بیماری را کنترل کنیم.

وی در پایخ به این سوال که به خاطر زمان محدودیت ها که از ساعت 21 شروع می شود، معمولاً حدود ساعت 18 ترافیک بسیار سنگینی در سطح شهر تشکیل شده که حدود ساعت 21 ادامه دارد، آیا برای آن فکری کرده اید، گفت: چون این طرح استمرار دارد با حضور کنندگان دستگاه های ذیربط مباحث مرتبط با طرح را برسی می کنیم و هر جا اگر لازم باشد پیشنهاد یا اصلاحاتی که امکان عملیاتی شدن داشته باشد را هم به ستاد ملی می دهیم. البته همیشه در ماه های سرد زمستان ترافیک از سطح نرمال بیشتر می شود؛ اما یکی از مباحث این است که وقتی مردم در خودرو شخصی هستند فرایند بیماری، نسبت به تردد با خودروهای عمومی، بهتر کنترل می شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: از 29 آذر، شهر قرمز نداریم اما می دانید که به صورت هفتگی شرایط شهرها را چک می کنیم.

وی شرح داد: در شهرهای نارنجی شرکت ها و دستگاه ها که خدمات رسان هستند، به دو بخش ضروری و غیرضروری تقسیم می شوند که در بخش ضروری با 50 درصد نیرو و غیرضروری و با یک سوم نیرو فعالیت می کنند و جلسات در فضای بسته با حداکثر 25 نفر برگزار می شود.

قاسمی افزود: مدارس و دانشگاه ها هم به صورت غیرحضوری برگزار می شود و در بحث تردد علاوه بر منع تردد از ساعت 21 الی 4 صبح همچنان ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی بهشهرهای نارنجی و خودروهای شخصی با پلاک بومی بهشهرهای نارنجی ممنوع است و در این صورت هر 24 ساعت 500 هزار تومان جریمه اعمال می شود.

وی گفت: سرعت انتقال بیماری را با کمک همه افراد جامعه کاهش دادیم، اما با توجه به شروع فصل سرما که سرعت انتقال بیماری در آن بسیار بالاست باید همچنان محدودیت ها رعایت کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1391

به "ادامه محدودیت های کرونایی در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه محدودیت های کرونایی در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید