اختصاص 300 میلیارد تومان برای کاهش تصادفات در سال 98

به گزارش واندر هنگر، نمایندگان در مصوبه ای با اختصاص 300 میلیارد تومان برای کاهش تصادفات در سال 98 موافقت کردند.

اختصاص 300 میلیارد تومان برای کاهش تصادفات در سال 98

به گزارش واندر هنگر، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت سوم امروز (سه شنبه) و در جریان آنالیز جزئیات لایحه بودجه تبصره 10 را به تصویب رساندند که براساس آن منابع حاصل از سه هزار میلیارد (3.000.000.000.000) ریال حق بیمه شخص ثالث در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور قرار می گیرد تا در ردیف های مربوط به این دستگاه ها در جدول شماره (7) این قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر، هزینه گردد.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور موظفند گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یک بار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش نمایند.

طبق بند ب این تبصره در مورد آرای حل اختلاف مراجع بین دستگاه های اجرایی که در اجرای اصول یکصد و سی و چهارم (134) و یکصد و سی و نهم (139) قانون اساسی و یا در اجرای قوانین و مقررات مربوط صادر شده است چنانچه به هر دلیل دستگاه اجرایی ذی ربط از اجرای تصمیم مرجع حل اختلاف خودداری کند، با مستنکف یا مستنکفین در چهارچوب قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب 7 /9/ 1372 برخورد می گردد. سازمان برنامه و بودجه کشور مطابق رأی مرجع مذکور که حداکثر هجده ماه از تاریخ وصول رأی گذشته باشد، از اعتبارات بودجه سنواتی دستگاه، مبلغ مربوطه را کسر و به اعتبارات دستگاه اجرایی ذی نفع اضافه می نماید. در مورد شرکت های دولتی و یا مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، اجرای تکلیف مذکور از محل حساب شرکت ها و مؤسسات انتفاعی یادشده نزد خزانه برعهده وزارت امور مالی و دارایی (خزانه داری کل کشور) می باشد.

به موجب بند ج تبصره 10، ده درصد عوارض گمرکی و سود بازرگانی افزایش یافته واردات لوازم آرایشی به هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اختصاص می یابد تا پنجاه درصد (50%) آن جهت خرید عضو مصنوعی (پروتز) کاشت حلزون شنوایی و پنجاه درصد (50%) نیز جهت درمان و هزینه های دارویی بیماران اوتیسم، گوشه، سالک، متابولیک و بال پروانه (EB) هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 154

به "اختصاص 300 میلیارد تومان برای کاهش تصادفات در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 300 میلیارد تومان برای کاهش تصادفات در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید