یک بام و دو هوا ترکیه برای پروازهای مسافری!

به گزارش واندر هنگر، پس از شیوع ویروس کرونا تمامی پروازهای مسافری طی ماه های گذشته به تمامی مقاصد مختلف جهان لغو شد و بر اساس بعضی آمارها در همان ماه های نخست شیوع این ویروس حدود 17 هزار هواپیما در کشورهای مختلف زمین گیر شدند.

یک بام و دو هوا ترکیه برای پروازهای مسافری!

البته از اواخر خرداد ماه مذاکرات کشورهای مختلف با یکدیگر برای از سرگیری پروازهای مسافری البته با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع شد و در این راستا ترکیه نیز تقریبا از همان زمان اعلام نموده بود که از 14 آگوست پروازهای مسافری ایرانی با شرایط خاص و تنها برای مسافران دارای تابعیت و اقامت این کشور شروع می گردد.

البته در روزهای ابتدایی مرداد ماه این پروازها از سوی ایرلاین های داخلی و ترکیش ایر برنامه ریزی شد اما یکی دو روز بعد متوقف و حالا پس از دو هفته همین اتفاق تکرار شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این باره گفت: با وجود این که روز گذشته ترکیه مجوز پروازهای مسافری از ایران را صادر نموده بود، پس از چند ساعت این پرواز دوباره لغو شد.

وی اضافه نمود: بر اساس مجوز صادر شده قرار بود 14 مرداد ماه پروازها برای مسافران دارای تابعیت و اقامت ترکیه شروع گردد اما طی چند ساعت این مجوز دوباره لغو شد. این در حالی بود که یکی از شرکت های هواپیمایی بلیت پرواز ترکیه خود را نیز به مردم فروخته بود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: این پروازها برای کسانی که ویزا کاری یا تحصیلی داشتند هم مجاز نبود و با این وجود لغو شد و قطعا این سیاست ترکیه که البته همین شرایط برای افغانستان نیز به صورت همزمان با ایران به وجود آمده بود، برای ایرلاین ها و مردم آسیب و زیان در پی دارد.

سامانی با بیان این که با توجه به لغو مجوز پروازهای ایران به ترکیه، مسلما ترکیش ایر هم مجوز نخواهد داشت که به ایران پرواز کند، گفت: مجوز پرواز حتی برای هواپیماهای یک سر خالی و برای بازگرداندن مسافران ایرانی در ترکیه هم صادر نمی گردد. البته بر اساس آخرین اعلام طرف ترک قرار است از اول سپتامبر (11 شهریور ماه) این پروازها از سر گرفته گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1133

به "یک بام و دو هوا ترکیه برای پروازهای مسافری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بام و دو هوا ترکیه برای پروازهای مسافری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید