چرا خیلی ها ویزای کانادا نمی گیرند؟ حتما بخوانید

به گزارش واندر هنگر، ما در ویزالند با خبره ترین کارشناس ویزای کانادا در ایران به مصاحبه نشستیم تا به سوالات شما درباره ویزای کانادا پاسخ دهیم و ابهاماتتان را رفع کنیم.

چرا خیلی ها ویزای کانادا نمی گیرند؟ حتما بخوانید

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

دانستنی های ویزای کانادا

مهدی یکی از خبره ترین کارشناسان ویزای کانادا در ایران است. او و همکارانش در ویزالند برای هزاران هزار ایرانی ویزای کانادا گرفته اند. به قول خودش ویزای کانادا مثل موم در مشت خودش و هم تیمی هایش است.

ما در ویزالند با او به تبادل نظر نشستیم تا به سوالات شما درباره ویزای کانادا پاسخ دهیم و ابهاماتتان را رفع کنیم. اگر این مصاحبه را خواندید و سوالی درباره ویزای کانادا برایتان پیش آمد، با شماره 02633143 تماس بگیرید. مهدی و همکارانش آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند، آن هم مشاوره ای که نتیجه سال ها تجربه است!

1 - مهدی جان انواع ویزاهای کانادا را برای ما شرح می دهی؟

ویزای کانادا در انواع مختلف و با توجه به هدف سفر متقاضیان صادر می گردد. اما 3 نوع از انواع ویزای کانادا، در بین ایرانیان پردرخواست می باشد؛ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا.

ویزای توریستی کانادا مخصوص کسانی است که می خواهند با اهداف توریستی مانند گردشگری، دیدن اعضای خانواده و ... وارد این کشور شوند. ویزای توریستی کانادا به 2 نوع سینگل و مالتیپل تقسیم می گردد. در ویزای سینگل شما تنها یک بار امکان ورود به خاک کانادا را دارید، ولی در ویزای مالتیپل می توانید چند بار در مدت زمان اعتبار ویزایتان وارد خاک این کشور شوید. مدت هر بار اقامت با ویزای مالتیپل توریستی تا 6 ماه است. البته که ویزای توریستی کانادا در حال حاضر به صورت مولتی برای متقاضیان ایرانی صادر می گردد.

یکی از شرایط مهم دریافت ویزای توریستی کانادا تمکن اقتصادی و سابقه سفر به کشورهای مشابه کاناداست؛ کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا یا کشورهای حوزه منطقه شنگن. تاریخچه این سفرها نشان می دهد که شما سابقه تامین اقتصادی مربوط به سفر به این کشور را داشته اید و در نتیجه از پس هزینه های اقامت در کانادا نیز برمی آیید. نکته دوم در خصوص تاریخچه سفری این است که هرچقدر سابقه سفر به کشورهای مختلف بیشتر باشد، به افسران ویزای کانادا اثبات می نماید که شما توریست هستید و پس از مدت زمان سفر به کشور محل اقامت برمی گشت.

ویزای تحصیلی کانادا مخصوص کسانی است که با در دست داشتن دعوت نامه از یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی معتبر در کانادا می خواهند به این کشور وارد شوند. ویزای تحصیلی کانادا ظرف 4 تا 6 ماه صادر می گردد.

در ویزای تحصیلی کانادا شما باید با مدارکی نشان دهید که تمکن اقتصادی زندگی در دوران تحصیل را در کانادا دارید.

ویزای کاری کانادا هم نوع سوم ویزای پردرخواست کاناداست که مخصوص کسانی است که می خواهند به عنوان نیروی کار ماهر وارد این کشور شوند. شرط لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه و داشتن دعوتنامه معتبر از شرکت یا سازمانی است که قرار است فرد مورد نظر در آن مشغول به کار گردد.

ما در ویزالند، با تیم خبره ای که داریم، می توانیم انواع این ویزاهای معرفی شده را برای هموطنانمان اخذ کنیم!

2 - فرآیند دریافت ویزای کانادا به چه صورت است؟

فرآیند اخذ ویزای کانادا به این صورت است که در ابتدا مدارک خود را به صورت الکترونیکی ارسال می کنید و هزینه ها را پرداخت می کنید. در مرحله دوم باید وقت سفارت بگیرید و به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات، ارمنستان یا گرجستان بروید تا انگشت نگاری و عکس برداری انجام دهید. در مرحله آخر هم در صورت پذیرش، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزای کانادا پیکاپ می کنید. این را هم بگویم که برای دریافت ویزای کانادا نیازی به مصاحبه نیست.

3 - وقت سفارت کانادا را چطور می توان گرفت؟

وقت سفارت کانادا را باید به صورت اینترنتی و از سایت VFS Global معین کرد. هر کسی که می خواهد ویزای کانادا بگیرد می تواند این کار را انجام دهد، اما چالش اصلی اینجاست که افراد معمولی نمی دانند دفاتر سفارت چه زمانی وقت های خالی را باز می نمایند و اگر با ترفندهای این مساله آشنا نباشید، ممکن است خیلی از زمان های خالی را از دست بدهید. ما که سال هاست با سفارت خانه های کانادا در کشورهای مختلف کار نموده ایم، با الگوریتم باز کردن وقت های خالی سفارت کانادا آشنا هستیم و فقط با 20 دلار این کار را برای درخواست نمایندگان انجام می دهیم. به این ترتیب درخواست نمایندگان ویزای کانادا دیگر وقت خود را صرف این کار نمی نمایند و به مراحل مهم تر کار فکر می نمایند!

4 - پس اگر همه شرایط اخذ ویزای کانادا را داشته باشیم و کارهای لازم را انجام دهیم، صد در صد ویزا می گیریم؟

تا 90 درصد بله اما 10 درصد هم احتمال ریجکتی وجود دارد. واقعیت این است که سفارت کانادا خیلی اوقات و بدون هیچ دلیل قانع نماینده ای ویزاها را ریجکت می نمایند. مثلا در بیشتر موارد افسران ویزا با دلیل عدم اعتماد به بازگشت به کشور محل اقامت، متقاضیان ایرانی را ریجکت می نمایند که تا به حال این دلیل ریجکتی دیگر عادی شده است!

5 - بیشتر شرح می دهی؟اینکه چرا خیل عظیمی از هموطنان ما ریجکت می شوند؟ در واقع دلایل ریجکتی ویزای کانادا چیست؟

اولین دلیلش این است که افسر ویزا از برگشت شما به ایران اعتماد ندارد، در واقع مدارک ارسالی شما او را قانع ننموده که به ایران باز خواهید گشت. این مهم ترین و شایع ترین دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی و توریستی کانادا است.

دوم اینکه تاریخچه سفری که ارائه می کنید، مورد تایید سفارت کانادا نیست. متاسفانه بیشتر متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی کانادا، شینگن جعلی ارائه می نمایند که این کار را برای دیگر متقاضیان نیز سخت تر نموده است!

سوم هم این است که تمکن اقتصادی برای سفر به کانادا نداشته باشید. این مبلغ در حدود 50 هزار دلار است و اگر نتوانید ثابت کنید که از پس پرداخت این مبلغ در کانادا برخواهید آمد، به احتمال زیاد ریجکت خواهید شد.

6 - اگر فردی ریجکت شد دوباره می تواند اقدام کند؟

بله چرا که نه، اصلا امید خود را از دست ندهید. ما کیس های زیادی داشته ایم که پس از ریجکت شدن شان به ویزالند مراجعه کردند، ما مجددا درخواست ویزای ایشان را ارائه کردیم و خوشبختانه ویزای شان در دفعه دوم صادر شد. پس اصلا و ابدا امیدتان را از دست ندهید. ولی خواهش می کنم با مشاوران خوب مشورت کنید و اطلاعاتتان را در این حوزه تکمیل کنید. بارها دیده ام که بسیاری از هموطنان ما به خاطر مشورت نکردن و نداشتن اطلاعات کافی ریجکت می شوند.

7. و سوال آخر؛ مردم چطور می توانند با شما ارتباط برقرار نمایند و سوالاتشان را بپرسند؟

من پیشنهاد می کنم اول به صفحه ویزای کانادا در سایت ما مراجعه نمایند و شرحات کامل مربوط به ویزای کانادا را بخوانند. بسیاری از هموطنان کامنت گذاشته اند، سوال پرسیده اند و ما به ابهاماتشان پاسخ داده ایم. اگر باز هم سوالی داشتند با شماره 02633143 تماس بگیرند و هر اطلاعاتی را که درباره ویزای کانادا می خواهند از ما بپرسند. من و همکارانم در ویزالند مشتاق شنیدن صدای متقاضیان هستیم!

منبع: نمناک
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 792

به "چرا خیلی ها ویزای کانادا نمی گیرند؟ حتما بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خیلی ها ویزای کانادا نمی گیرند؟ حتما بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید