واکنش مردم به حضور چین در ایران ، تبعات این قرارداد در آینده معین می گردد!

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران، شهرام شریعتی، دبیرکل خانه صنعت و معدن تهران در گفتگویی به خبرنگاران گفته بود چینی ها مدت هاست در معادن کشور کار می نمایند و بخشی از سند همکاری ایران و چین هم مربوط به حضور آنها در معادن از جمله معادن طلای ایران است.

واکنش مردم به حضور چین در ایران ، تبعات این قرارداد در آینده معین می گردد!

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

خبری که با واکنش مثبت و منفی مخاطبان و مردم روبرو شد. برخی می گویند استخراج از معادن ایران احتیاج به سرمایه گذار دارد و چین این مسئولیت را قبول نموده. برخی دیگر می گویند حضور چین در معادن ایران تبعات منفی بسیار دارد.

در ادامه نظرات برخی از مخاطبان خبرنگاران در این خصوص را می خوانید:

این قرارداد به نفع ایران است

هیچ چینی قرار نیست بیاد تو ایران کار کنه، تنها قراره تعدادی تکنسین چینی به ایران بیایند که در توسعه کشور ایران خیلی سهم بزرگی داره. شک نکنید این قراردادی که صدای تمام افراد خارج از کشور و ضد ایران را درآورده 100 درصد به نفع ایرانه.

حالا یک کشوری تکنولوژی بهره برداری از معدن رو داره خب چه اشکال داره بیاد استخراج کنه؟ حالاچون چین هست باید حساس باشیم؟

افغانستان معادن زیادی دارد اما چرا ثروتمند نیست؟ چون برای تبدیل ثروت زیرزمینی به ثروت واقعی، سرمایه گذاری ضروری است. جذب سرمایه خارجی، حتی چینی، رمز ثروتمند شدن است.

معادن مختصری دست شرکت های چینی است و حتی هزینه استخراج برخی از آنها بیشتر از چند گرم طلایی هست که بدست میاد و باید چند گرم طلا از میان صدها تن سنگ استخراج و بازیابی نمایند. پس این قرارداد فقط به نفع چین نیست.

نتیجه قرارداد چین بعدا معین می گردد

جوانان این مملکت بیکار باشند و آنوقت چینیها بیایند نان از سرسفره مان ببرند .جوانان این مملکت زباله جمع کنن وچینی های عزیزآقایی نمایند.

همین دو سه سال پیش اجازه صید دادن به چینی ها ، تمام صیادان هموطن ما بیکار شدن، صید ترال که در بسیاری از کشورها ممنوعه ، اما برای چینی ها در ایران آزاده.

بعدها می فهمیم که چه بلایی سر خودمون اوردیم.

همه ما ایرانی ها بیکار هستیم ، آخر سر از کشورهای دیگری بیایند کار را از ما بگیرند؟ طلا برای شما ، ولی حداقل کار آن معادن را به هموطنان عزیز خودمان بدهید.

چین در این 25 سال می تونه چه لطمه بزرگی بر فرهنگ و تاریخ ،منابع طبیعی و محیط زیست بزند!

یعنی خودمون هنوز بلد نیستیم از معادن طلا بهره برداری کنیم.

حق ملته که راجع به قرارداد چین بدونن حق طبیعی هستش وقتی نمی خوان بگن و نمیگن حتما خبرایی هست خوبه که مردم رو صاحب اصلی ایران بدونن.

چرا و به چه دلیل باید معادن این کشور رو به خارجی ها واگذار کنیم نسل های آینده ایرانی فقط خاک خشک نصیبشون بشه ؟

چرا باید چینی ها تو کشورمون کار کنن وقتی کلی بیکار تو مملکت ریخته؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1565

به "واکنش مردم به حضور چین در ایران ، تبعات این قرارداد در آینده معین می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مردم به حضور چین در ایران ، تبعات این قرارداد در آینده معین می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید