هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور

به گزارش واندر هنگر، اورژانس کشور در پی هشدار هواشناسی درباره وزش باد شدید و گرد و غبار در برخی استان ها و از جمله تهران در حالت آماده باش قرار گرفت.

هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور

دکتر پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت در پی گزارش هواشناسی، اطلاع رسانی و اعلام آماده باش به نیروهای اورژانس صورت گرفت.

وی با اشاره به گزارش های رسیده مبنی بر وزش باد شدید در برخی استان ها از جمله تهران و البرز، بررسی های اجرا شده در EOC و مجموعه اورژانس کشور را تشریح کرد و گفت:

آمادگی لازم برای ارایه خدمات در خصوص قطعی برق و به وجود آمدن شرایط اضطراری وجود دارد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور به مردم توصیه کرد که در زمان وزش باد شدید، طوفان و گرد و خاک از توقف و فعالیت در فضای باز خودداری کنند. کنترل و بازدید بادشکن در اطراف مزارع نیز صورت گیرد.

وی اضافه نمود که لازم است کنترل ایمنی های مربوط به مقاومت تاسیسات و خطوط انتقال نیرو انجام و از تردد در مجاورت ساختمان های نیمه کاره، فرسوده و درختان کهنسال پرهیز شود. از تردد شناورها در سطح دریا برای فعالیت های ماهیگیری، صنعتی، گردشگری و مسافرتی خودداری شود.

سایت هواشناسی کشور گفت که از بعد از ظهر امروز در برخی نقاط استان های قزوین، البرز، تهران، شمال مرکزی، قم، شمال اصفهان، غرب و جنوب سمنان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود و تا اواسط روز سه شنبه (2 خردادماه) به سبب وزش باد شدید شمال غربی خلیج فارس مواج خواهد بود. ارتفاع موج امروز در منطقه ها شرقی خلیج فارس بین یک و نیم تا دو متر و از روز دوشنبه تا بعداز ظهر سه شنبه در منطقه ها مرکزی و شرقی خلیج فارس بین دو تا سه متر برآورد می شود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1945

به "هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی و آماده باش اورژانس کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید