نیسان برق ساختمان های خود را از خودروی مراجعان تأمین می نماید

به گزارش واندر هنگر، شرکت نیسان میخواهد بخشی از برق خودروهای الکتریکی مراجعان به ساختمان های این شرکت را ذخیره و از آن برای تأمین بخشی از انرژی مورد احتیاج خود استفاده کند.

نیسان برق ساختمان های خود را از خودروی مراجعان تأمین می نماید

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

اگر نیسان بتواند طبق برنامه ریزی پیش برود، ممکن است مراجعان به ساختمان های این شرکت نیازی به پرداخت هزینه پارکینگ نداشته باشند. زیرا این امکان وجود دارد تا خودروی الکتریکی مشتریان، به جای هزینه پارکینگ بخشی از انرژی خود را به اشتراک بگذارد.

این خودروساز، نمایشگاهی را در پاویون خود (the Pavilion) در یوکوهامای ژاپن راه اندازی نموده که به مشتریان امکان می دهد تا هزینه پارکینگ خود را با ارسال برق از خودروهای الکتریکی از جمله خودروی لیف، به ساختمان تأمین نمایند. بنابراین مشتریان برای بازدید از این نمایشگاه نگران هزینه رفت وآمد نخواهند بود.

به گزارش اتوبلاگ، این کار در حقیقت نمایشی از فناوری اشتراک انرژی و ذخیره الکتریسیته نیسان است. برای نمونه در آینده می توان از خودروهای الکتریکی برای تأمین انرژی خانه ها و زیرساخت های شهری در هنگام وقوع بحران و بلایای طبیعی استفاده کرد. این نمایشگاه که تا 23 اکتبر (2 آبان) ادامه خواهد داشت، فناوری خودروهای متصل به شبکه اینترنت و خودروهای نیمه اتوماتیک را نیز به نمایش می گذارد.

نتایج استفاده از برق خودروهای الکتریکی (EV) برای تأمین انرژی ساختمان بسیار گسترده تر خواهد بود. برای نمونه در آینده، صاحبان ساختمان ها و پارکینگ ها می توانند از مراجعان بخواهند که برای حذف یا تخفیف هزینه پارکینگ بخشی از برق خودروی الکتریکی خود را به اشتراک بگذارند.

اگرچه به هر حال باید در جایی هزینه برق خودرو را بپردازند (هرچند با استفاده از سلول های خورشیدی می توان از این هزینه نیز کاست) و از سویی بعضی از مناطق برای کاهش ازدحام شهری همچنان دریافت پول پارکینگ را ادامه خواهند داد؛ اما زمانی که این پرداخت با الکتریسیته معقول و کارآمد باشد می تواند هزینه رفت وآمد را کاهش دهد و به تأمین انرژی ساختمان نیز یاری کند.

  • صرفه جویی هزینه ها در تردد با خودروهای برقی چقدر است؟

عکس کاور: پاویون نیسان در یوکوهاما | Credit: Nissan

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1054

به "نیسان برق ساختمان های خود را از خودروی مراجعان تأمین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیسان برق ساختمان های خود را از خودروی مراجعان تأمین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید