میکروفون بخش جستجوی گوگل معلم تلفظ کاربران می گردد

به گزارش واندر هنگر، طی روزهای اخیر خبرهایی درباره جستجوی صحیح اسامی اماکن محلی برای گردشگران در گوگل مطرح شد. اکنون خبری جدید حکایت از آن دارد که میکروفون بخش جستجوی گوگل نیز تلفظ کاربران را اصلاح می نماید.

میکروفون بخش جستجوی گوگل معلم تلفظ کاربران می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بخش جستجوی گوگل دارای ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می دهد تلفظ کلمات ناآشنا را با یاری هوش مصنوعی آنالیز نمایند.

در هنگام جستجو برای راهنمای تلفظ، کاربر قادر به صحبت در میکروفون خواهد بود. برای تحلیل نحوه تلفظ کلمه می توانید از بخش تلفظ بهره ببرید. سپس بازخوردی درباره نحوه مطابقت هر کلمه با تلفظ مورد انتظار گوگل دریافت می کنید. گوگل می گوید: برای مثال ، اگر شما می خواهید تلفظ یک کلمه را بفهمید می توانید از فناوری تشخیص گفتار و چگونگی بیان این کلمه بهره ببرید، چرا که گوگل این کلمات را تجزیه و تحلیل می نماید و تشخیص می دهد که کلمات مذکور باید چگونه تلفظ گردد.

گوگل میخواهد این سیستم را به شکل آزمایشی در موبایل اجرا کند. در حال حاضر این راهنماهای جدید فقط برای کلمات انگلیسی کار می نماید، گرچه گوگل می گوید تلفظ های اسپانیایی را نیز به زودی به این سیستم بیفزاید. گوگل همچنین در حال بهبود ترجمه ها و تعریف کلمات خود با پرس و جوهای دیداری است. این سیستم می تواند تصاویر را با تلفظ همراه کند.

گوگل می گوید که این ترجمه ها فقط در ابتدا به زبان انگلیسی و برای آسان ترین نوع کلمات و اسمها کار خواهد نمود. در حال حاضر گوگل، عملکرد ساده جستجو را ارتقا داده است و می تواند این موضوع را در راستای کلمات و عبارات طولانی تر نیز افزایش دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 570

به "میکروفون بخش جستجوی گوگل معلم تلفظ کاربران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروفون بخش جستجوی گوگل معلم تلفظ کاربران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید