ملک جهان خزاعی: به آینده نسل جوان خوشبین هستم

به گزارش واندر هنگر، تهران (پانا) - ملک جهان خزاعی گفت یکی از دلایلی که طراحان جوان از زمان جوانی ما جلوتر هستند، به خاطر روزآمدی آنهاست.

ملک جهان خزاعی: به آینده نسل جوان خوشبین هستم

به گزارش ستاد خبری جشنواره فجر، این طراح صحنه و لباس دارنده سیمرغ بلورین ادوار جشنواره با بیان این مطلب اظهار کرد: فیلم بلندی های صفر، اولین فیلمی بود که برای آن به ایران دعوت شدم و کار کردم و برای آن سیمرغ بلورین جشنواره را گرفتم. همچنین برای فیلم تولد یک پروانه در بخش بین الملل جشنواره جایزه گرفتم و یک بار هم دکور جشنواره فیلم فجر را طراحی کردم. به نظرم برگزاری جشنواره فیلم فجر یکی از بهترین رویدادهایی است که بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت تا بتوانیم در آن مجموعه ای از آثار تولید شده در یک سال را ببینیم.

او اضافه کرد: درست است که فیلم ها بسته به نظر هیات انتخاب هر سال با هم تفاوت می کند اما همین که می توانیم همه فیلم ها را باهم ببینیم و مقایسه کنیم، اتفاق خوبی است؛ به ویژه اگر بخش ملی و بین الملل با هم برگزار شود. معمولا فیلم ها را در جشنواره با مهمانان خارجی تماشا می کردم و برایم بسیار دل چسب بود. از دست اندرکاران و برگزارکنندگان جشنواره فیلم فجر تشکر می کنم که تلاش می کنند هرسال جشنواره را به بهترین شکل برگزار کنند.

خزاعی درباره نقش طراحی هنری در ارتقای صنعت سینمای کشور گفت: من یکی از اولین طراحان هنری سینمای ایران هستم و بسیاری از طراحان بزرگ ایران از جمله ایرج رامین فر، حسن فارسی، مجید میرفخرایی و... شاگردان من بودند. درحال حاضر وقتی کارهای نسل تازه و جوانان امروزی را در جشنواره می بینم، از اینکه طراحی صحنه در این مدت کوتاه (بیست سال) توانسته است در این حد اوج بگیرد، عمیقا خوشحال می شوم. افتخار می کنم که این بچه ها به صورت خودآموخته یا در دانشکده ها این قدر خوب کار می کنند.

این طراح هنری درباره نقش جوانان در ارتقای سینمای کشور گفت: پیشرفت جوانان امروز در عرصه هنر کمی مربوط به علاقه شخصی آنهاست؛ در کنار آن فرصتی است که اینترنت برای تحقیق به جوانان می دهد که آن نیز بسیار موثر است. زمانی که تدریس می کردم کتاب کافی در این زمینه نبود و مجبور بودم که خودم منبع خارجی را بیابم و ترجمه و تکثیر کنم. کمکی که به جوانان جهان امروز شده امکان اینترنت و تحقیق است. اکنون اینترنت امکان تحقیق را تسهیل و همه جهان را به هم نزدیک کرده است؛ شاید کمی نقش کتاب کمرنگ تر شده باشد ولی به هر حال تحقیق، چه از طریق اینترنت و چه از طریق کتاب ارزشمند است.

او اضافه کرد: شaاید یکی از دلایلی که طراحان جوان از زمان جوانی ما جلوترند، اطلاعاتی است که از طریق اینترنت هر زمان دوست داشته باشند، چه به صورت تصویری و چه به روش کلامی می توانند پیدا کنند. از جوانان علاقمند این جهت می خواهم همین راه را ادامه دهند و به آینده این نسل خوشبین هستم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2009

به "ملک جهان خزاعی: به آینده نسل جوان خوشبین هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملک جهان خزاعی: به آینده نسل جوان خوشبین هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید