متن رأی کمیته معین وضعیت برای پرونده بلبلی، فولاد جریمه شد، استقلال تبرئه

به گزارش واندر هنگر، رأی کمیته معین وضعیت فدراسیون فوتبال در مورد محمد بلبلی، بازیکن استقلال اعلام شد.

متن رأی کمیته معین وضعیت برای پرونده بلبلی، فولاد جریمه شد، استقلال تبرئه

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، جمشید نورشرق رئیس کمیته مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال در نشست خبری امروز (سه شنبه) خود درباره محرومیت محمد بلبلی مهاجم تیم فوتبال استقلال گفته بود: این بازیکن با باشگاه فولاد خوزستان قراردادی امضا نموده بود در حالی که با باشگاه سپیدرود طرف قرارداد بود. او پس از آن با باشگاه استقلال قرارداد امضا کرد که استقلالی ها ادعا کردند که قرارداد آنها با وجود فسخ نامه از سوی باشگاه سپیدرود به امضا رسیده است. تصمیمی که ما در این پرونده گرفتیم این بود که بلبلی را شش ماه محروم کنیم. در این پرونده پیچیدگی هایی وجود دارد. در این پرونده تخلفی انجام شده و از نظر ما باشگاه فولاد هم نباید با بازیکن تحت قرارداد، قرارداد جدید امضا می کرد.

اگر چه نورشرق تنها به محرومیت بلبلی اشاره نموده، اما در آرایی که کمیته مشخص وضعیت صادر نموده، محرومیت شامل استقلال نشده و این باشگاه تبرئه شد و باشگاه فولاد 300 میلیون تومان جریمه شده است. باشگاه فولاد با توجه به اینکه بلبلی تحت قرارداد سپیدرود رشت بوده، اقدام به بستن قرارداد با این بازیکن نموده است.

متن رأی کمیته مشخص وضعیت برای پرونده بلبلی عیناً به توضیح زیر است:

1. آقای محمد بلبلی به محرومیت از شرکت از بازی های رسمی به مدت 6 ماه محکوم می شود.

2. باشگاه فولاد خوزستان محکوم به پرداخت مبلغ 3,000,000,000 ریال بابت غرامت در حق خواستار به مدت 30 روزه مقرر در بند 2 ماده 13 مقررات جابجایی و مشخص وضعیت فدراسیون فوتبال مصوبه 1396 از تاریخ قطعیت دادنامه می شود.

3. کمیته وضعیت در مورد خسارت هزینه دادرسی با توجه به عدم مطالبه از سوی خواستار، روبرو با تکلیفی نمی باشد.

4. کمیته وضعیت دعوای باشگاه های سپیدرود رشت، فولاد خوزستان علیه استقلال را مردود اعلام و قابل رسیدگی نمی داند.

5. در صورت عدم پرداخت محکوم به مهلت مقرر مجازات یا مجازات های مقرر در ماده 89 مقررات انضباطی و ماده 13 مقررات جابجایی و مشخص وضعیت مصوب 1396 نسبت به محکوم علیه اعمال خواهد شد.

امکان تجدید نظرخواهی

1. رأی صادره مستند به بند 2 ماده 14 آیین دادرسی کمیته وضعیت بازیکنان ظرف مهلت 7 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی در کمیته محترم استیناف فدراسیون است.

2. تجدید نظرخواهی مستلزم پرداخت هزینه دادرسی مأخذ 3 درصد از محکوم به است.

به گزارش خبرنگاران، در توضیحات رأی محمد بلبلی آمده که باشگاه سپیدرود رشت اعلام نموده بازیکن بدون اینکه امکان فسخ قرارداد داشته باشد، اقدام به انعقاد قرارداد با باشگاه فولاد و سپس استقلال نموده و به همین جهت تقاضای غرامت به مبلغ 3,000,000,000 ریال و همچنین محرومیت برای بازیکن نموده است. نمایندگان فولاد نیز در مقام دفاع برخواسته و گفتند که محمد بلبلی بازیکن آماتور بوده که با قرارداد بعدی خود با فولاد عملا قرارداد قبلی اش با سپیدرود را فسخ نموده و لذا نیازی به اعلام فسخ نداشته است. موضوع غرامت نیز طبق بند 12 ماده 18 برای بازیکن حرفه ای است نه آماتور. باشگاه فولاد همچنین مدعی شده که بازیکن تحت قرارداد حرفه ای با فولاد بوده، قرارداد بعدی وی با استقلال که بدون فسخ قرارداد با باشگاه فولاد بوده، مصداق تخلف بند 12 ماده 18 مقررات جابجایی بوده و موجب غرامت و محرومیت برای بازیکن خواهد بود.

در ادامه این رأی آمده که باشگاه استقلال گفت که این باشگاه در تاریخ 27 خرداد 98 با بازیکن قرارداد بسته که مؤخر بر فسخ قرارداد سپیدرود توسط وی در تاریخ 23 خرداد بوده است. همچنین باشگاه استقلال از انعقاد قرارداد بازیکن با فولاد بی اطلاع بوده است. محمد بلبلی نیز بیان کرد که باشگاه فولاد قرار بود رضایت باشگاه سپیدرود را بگیرد و پس از اینکه به وسیله مدیربرنامه اش متوجه تخلف خود شد، در تاریخ 23 خرداد 98 فسخ قراردادش با سپیدرود را ثبت نموده است. پس از فسخ قرارداد و با اعلام مدیربرنامه اش که بازیکن آزاد شده، می تواند با باشگاه استقلال قرارداد ببندد. در ادامه جلسه، مدیربرنامه بلبلی اظهار داشته که باشگاه فولاد بدون اینکه دارای حق فسخ باشد و بدون حضور وی با بازیکن جلسه گذاشته و او را ترغیب به انعقاد قرارداد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 358

به "متن رأی کمیته معین وضعیت برای پرونده بلبلی، فولاد جریمه شد، استقلال تبرئه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن رأی کمیته معین وضعیت برای پرونده بلبلی، فولاد جریمه شد، استقلال تبرئه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید