ماجرای شهردار شدن محسن هاشمی

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 12 مرداد آخرین جلسه شورای شهر پنجم است گفت: از 13 مرداد دیگر در شورای شهر حضور نمی یابیم.

ماجرای شهردار شدن محسن هاشمی

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره دستور جلسات امروز صحن گفت: صحن امروز به موقع و با حضور 18 نفر از اعضاء تشکیل شد و تعداد تذکرات نسبت به قبل کاهش یافته و امروز تنها دو مورد تذکر مطرح شد.

وی اضافه کرد: اولین دستور جلسه امروز مسأ له مشارکت مردمی در نمایشگاه شهر آفتاب بود و از آنجایی که هنوز بر اساس طرح جامع این پروژه ناقص است با نظارت شورای شهر سرمایه گذاری بخش خصوصی در این راستا می تواند انجام گیرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: پیش از این چندین بار جهت سرمایه گذاری در نمایشگاه شهر آفتاب مزایده هایی برگزار شد ولی از آنجای یکه رکود اقتصادی ایجاد شده کسی رغبت به فعالیت در این حوزه نداشت بر همین اساس شهرداری لایحه ای را ارائه کرد تا بتوان به سرمایه گذاران تخفیف داد و این بخش را جهت فعالیت در شهر آفتاب جذب کرد و بر ا ساس آن هتل و سالن های تازه در شهر آفتاب ساخته شود.

هاشمی با اشاره به اینکه این موضوع در صحن شورا بحث برانگیز بود گفت: البته در نهایت لایحه رأی آورد و قرار شد جهت تکمیل پروژه تخفیفی از سوی شهرداری به میزان 20 تا 30 درصد به سرمایه گذاران ارائه شود البته 5 پکیج سرمایه گذاری پیش بنی شده و میزان تخفیف هم بستگی به شرایط مختلف دارد و باید این قضیه به مزایده گذاشته شود تا عموم بتوانند از آن به صورت مساوی بهره مند شود.

وی ادامه داد: همچنین دستور جلسه دیگر امروز در مورد تمدید واگذاری محلی به انجمن خوشنویسان کشور بود که پیش از این 20 سال از سوی شهرداری محلی در اختیار این انجمن قرار گرفته و امروز تمدید 5 سال دیگر برای آنها جهت انجام فعالیت های غیرانتفاعی صورت گرفت.اعضای شورا رأی مثبت در این زمینه دادند همچنین موضوع چند ملک که باغ تشخیص داده شده بود مطرح و اعضاء در این زمینه رأی دادند.

رئیس شورای شهر تهران در مورد مشکل فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: دولت سال 96 مصوبه ای داشته که 19 هزار اتوبوس شهری و بین شهری تأمین کند ولی این موضوع اجرایی نشده و ناوگان حمل و نقل فرسوده است البته سرعت اتوبوس ها در شهرها پایین است ولی گاهی در اتوبوس های بین شهری سرعت به 90 تا 100 کیلومتر می رسد و ترمز هم که از نقاط مهم اتوبوس است دچار مشکل می شود و باید فکر اساسی برای آن داشت.

وی به شوخی گفت: البته ترمز نه تنها در اتوبوس بلکه برای انسان هم حائز اهمیت است ولی به هر حال اختلال در ترمز انسان فقط برای خودش آسیب ایجاد می کند ولی در اتوبوس جان چندین نفر در خطر خواهد افتاد.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اتمام فعالیت شورای پنجم چه زمانی خواهد بود گفت: 13 مرداد فعالیت شورای پنجم به اتمام می رسد و بر اساس تصمیمی که در هیأت رئیسه گرفته ایم 12 مرداد آخرین جلسه صحن شورای پنجم است ما سیزدهم شورا را تحویل و از چهاردهم مراسم تودیع و حضور نمایندگان شورای ششم برگزار می شود که البته مراسم تودیع بستگی به اعلام دقیق وزارت کشور دارد ولی به هر حال ما از سیزدهم مرداد دیگر به شورا نمی آییم.

رئیس شورای شهر تهران در مورد فعالیتش پس از اتمام شورای پنجم گفت: همانطور که قبلا گفتم من در مجمع تشخیص خواهم رفت و 8 ماه از فعالیت تا بازنشستگی به جای مانده و یا باید الان بازنشسته کنم خودم را و یا اینکه به مجمع تشخیص مصلحت روم وبا محسن رضایی فعالیت داشته باشم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما در صورت درخواست شهردار تهران می شوید، گفت: به نظرم این موضوع یک بحث انحرافی است و اگر آن را مطرح نکنید بهتر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1710

به "ماجرای شهردار شدن محسن هاشمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای شهردار شدن محسن هاشمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید