عبور دلهره آور سیارکی به میزان مجسمه آزادی از کنار زمین ، عکس

به گزارش واندر هنگر، ایسنا نوشت: سیارکی به میزان مجسمه آزادی در ساعات اولیه صبح روز چهارشنبه از کنار زمین گذر کرد.

عبور دلهره آور سیارکی به میزان مجسمه آزادی از کنار زمین ، عکس

این سیارک که 2013 WV44 نام دارد، 300 فوت(91 متر) طول دارد با سرعت حیرت انگیز 7.3 مایل(11.8 کیلومتر) در ثانیه حرکت می نماید.

مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین ناسا محاسبه نموده بود که این صخره پرنده که ردیابی آن 10 سال پیش شروع شده است، در ساعت چهار بامداد امروز چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(11:30 به وقت ایران) از فاصله ای ایمن یعنی در حدود دو میلیون مایل(3.3 میلیون کیلومتر) از کنار زمین عبور می نماید. شاید این فاصله بسیار زیاد به نظر برسد، اما وقتی آن را با در نظر گرفتن ابعاد منظومه شمسی در نظر بگیرید، یک گذر بسیار نزدیک خواهد بود.

سیارک ها همواره در اطراف زمین در حال حرکت هستند و خوشبختانه تعداد کمی از آنها یک تهدید جدی برای ما به شمار میرود. اما این بدان معنا نیست که زمین هرگز در آینده با شرایط خطرناکی روبرو نخواهد شد، به خصوص که می دانیم سیاره ما پیش از این حملات سیارکی فاجعه آمیزی را تجربه نموده است. به همین علت است که سازمان هایی مانند ناسا و همتای اروپایی آن آژانس فضایی اروپا زمان و هزینه زیادی را صرف نظارت بر فضای عمیق برای آنالیز چنین تهدیداتی می نمایند.

ناسا که مشتاق کشف راه های مقابله با یک سیارک بزرگ است، سال گذشته سیستمی را آزمایش کرد که برای تغییر مسیر چنین جرمی طراحی شده بود. ماموریت دارت (DART) یک فضاپیما را به یک سیارک غیرخطرناک دور از زمین کوبید و داده ها نشان داد که پیروز شده مسیر سیارک را تغییر دهد و راه را برای مهندسان هموار کند تا بر روی پالایش سیستم کار نمایند تا آن را تا حد امکان بهینه نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2246

به "عبور دلهره آور سیارکی به میزان مجسمه آزادی از کنار زمین ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور دلهره آور سیارکی به میزان مجسمه آزادی از کنار زمین ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید