سید عمار الحکیم: هیچ کشوری حق ندارد حاکمیت ارضی عراق را نقض کند

به گزارش واندر هنگر، رهبر جریان حکمت ملی عراق در واکنش به حمله هوایی بامداد امروز آمریکا به مواضعالحشدالشعبی، این اقدام را محکوم کرد.

سید عمار الحکیم: هیچ کشوری حق ندارد حاکمیت ارضی عراق را نقض کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی در واکنش به حملات آمریکا نوشت: با نگرانی بسیار خبر بمباران هوایی یکی از قرارگاه های نیروهای الحشد الشعبی در منطقه قائم در مرز سوریه را که در آن چند تن از رزمندگان شهید و زخمی شدند دریافت کردیم.

وی ضمن محکوم کردن تکرار این حملات، مخالفت شدید خود با نقض حاکمیت ارضی عراق ازجانب هر طرفی را اعلام و نام کرد: از دولت عراق می خواهیم که در قبال این گونه اقدامات به مسئولیت خود عمل کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در انتها برای شهدا رحمت و رضوان الهی و برای مجروحان شفای عاجل طلب کرد.

بامداد امروز منابع خبری در عراق و سوریه از حمله هوایی هواپیماهای ناشناس به مواضعی در منطقه بوکمال در مرز سوریه و عراق خبر دادند و دقایقی بعد روشن شد که این حمله به یک پایگاه پشتیبانی و لجستیکی تیپ 14 الحشد الشعبی عراق بوده است.

دقایقی پس از آن هم وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای ضمن قبول مسئولیت این حمله اذعان کرد، جنگنده های این کشور یکشنبه شب به وقت واشنگتن به دستور جو بایدن، رئیس جمهور این کشور، حملات دقیقی را به مناطقی در بوکمال در مرز سوریه و عراق انجام داده است.

در این حمله چهار نیروی عراقی به شهادت رسیده اند. احمد المکصوصی فرمانده تیپ 14 الحشد با انتشار بیانیه ای ضمن تسلیت شهادت همکارانش خطاب به فرماندهی الحشد اعلام کرده که نیروهایش آماده انتقام گیری هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1706

به "سید عمار الحکیم: هیچ کشوری حق ندارد حاکمیت ارضی عراق را نقض کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید عمار الحکیم: هیچ کشوری حق ندارد حاکمیت ارضی عراق را نقض کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید