سهم 70 درصدی 5 بانک از کل بدهی های بانک های خصوصی

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران : از مجموع 60 هزار و 980 میلیارد تومان بدهی کل بانک های غیردولتی، خصوصی و موسسات اعتباری، 42 هزار میلیارد تومان آن متعلق به 5 بانک است که در قالب اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی ایجاد شده است.

سهم 70 درصدی 5 بانک از کل بدهی های بانک های خصوصی

به گزارش واندر هنگر به نقل از خبرآنلاین، بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی فرایند رشد بدهی بانک ها به ویژه بانک های خصوصی به بانک مرکزی از 109 هزار و و 740 میلیارد تومان در مهر ماه 97 به 60 هزار و 980 میلیارد تومان در انتها سال 98 کاهش یافت.

بدهی به بانک مرکزی شامل اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی و دریافت خط اعتباری از بانک مرکز است. بررسی ها نشان می دهد بخش عمده این بدهی حدود 61 هزار میلیارد تومانی متعلق به 5 بانک کشور است.

این 5 بانک بانک حدود 42 هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهی دارند و هم این بدهی ناشی از اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی است.

درواقع این آمار نشان می دهد شرایط سایر بانک ها در حوزه منابع و مصارف در شرایط نااطمینانی قرار ندارد. این 5 بانک جزء بانک های مشکل دار نظام بانکی هستند و بانک مرکزی از چند ماه پیش برنامه ای در جهت بهبود شرایط آنها در دستور کار قرار داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1072

به "سهم 70 درصدی 5 بانک از کل بدهی های بانک های خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 70 درصدی 5 بانک از کل بدهی های بانک های خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید